Historyczny poniedziałek w Nowym Jorku. Nikogo nie zastrzelono, nie zgwałcono, nie pobito. "Żadnych aktów przemocy"

Nowy Jork

Nowy Jork (Nowy Jork)

O tym historycznym dniu będą sobie jeszcze długo opowiadać mieszkańcy Nowego Jorku. Poniedziałek, który okazał się dniem bez żadnego morderstwa, gwałtu, strzelaniny czy innych aktów przemocy, z którymi na co dzień mierzą się nowojorscy policjanci, był najbezpieczniejszym dniem w historii tego miasta. - Takiego czegoś jeszcze tutaj nie było - mówi Paul Brown, zastępca szefa policji.
Historyczna przerwa rozpoczęła się już w niedzielę wieczorem, kiedy mężczyzna został postrzelony w głowę, i trwała 36 godzin. Skończyła się tak, jak się zaczęła, bo we wtorek rano doszło do kolejnej strzelaniny. - Niezły początek tygodnia - mówi dla NYDailyNews.com Brown, który jest pod wrażeniem, że w takim mieście jak Nowy Jork stało się coś podobnego.

Zaznacza, że wskaźnik zabójstw systematycznie spada, a ten dzień wpisuje się w ten korzystny dla mieszkańców i policji trend. - Mamy nadzieję, że w tym roku odnotujemy najmniejszą liczbę zabójstw od 1960 roku - dodaje.

- Kiedyś Nowy Jork był miastem, gdzie ludzi bali się wychodzić z domów - mówi historyk nowojorskiej policji Tom Reppetto. Zaznacza, że dochodziło do sytuacji, gdzie dzieci spały w wannach, bo rodzice panicznie bali się tak częstych strzelanin.

- Takie dni jak poniedziałek będą należeć do rzadkości, ale nie powinny aż tak dziwić, dlatego że miasto jest na dobrej drodze, żeby zakończyć ten rok z 400 morderstwami - wyjaśnia.

W zeszłym roku zamordowanych zostało 472 osób. Dla porównania w 1994 roku prawie 5 tys. osób zginęło tylko z powodu strzelanin. Średnio na ulicach miasto ginęło wtedy około 14 osób dziennie.

Zobacz także
 • System LRAD na samochodzie policyjnym Policja ma nielegalną broń, kupioną w nieprawidłowym przetargu
 • Skradziona mazda rozłożona na części w lesie pod Wołominem Kto kradnie auta w Warszawie: Dlaczego tylko Wołomin?
 • Policjanci zatrzymali podejrzanych o wyłudzenie 32 mln Z banku zniknęły ponad 32 miliony złotych. Zatrzymany dyrektor, pracownica i klient
Komentarze (50)
Historyczny poniedziałek w Nowym Jorku. Nikogo nie zastrzelono, nie zgwałcono, nie pobito. "Żadnych aktów przemocy"
Zaloguj się
 • el_bigos

  Oceniono 185 razy 141

  "Poniedziałek, który okazał się dniem bez żadnego morderstwa, gwałtu, strzelaniny czy innych aktów przemocy, z którymi na co dzień mierzą się nowojorscy policjanci, był najbezpieczniejszym dniem w historii tego miasta"
  Źle skonstruowane zdanie. Powinno być:
  "Poniedziałek, który okazał się dniem bez żadnego ZGŁOSZONEGO morderstwa, gwałtu, strzelaniny czy innych aktów przemocy, z którymi na co dzień mierzą się nowojorscy policjanci.

 • lipek771

  Oceniono 98 razy 76

  jak juz amerykanie NORMALNIEJĄ to znaczy ze koniec świata juz blisko))

 • marych

  Oceniono 51 razy 49

  kryzys panie, kryzys....

 • fafafafafafafafa

  Oceniono 58 razy 46

  Może wszedł jakiś nowy narkotyk i nygusów uśpiło.

 • deliberator

  Oceniono 39 razy 37

  Czyżby nowy standard informacji? Ciężko będzie przywyknąć :-)
  Oby tak dalej.

 • lech2011

  Oceniono 55 razy 33

  Historyczny dzień w polskich mediach:
  ani jednej informacji o tym co powiedział lub zrobił Wielki Destruktor J. Kaczyński !

 • laksmana

  Oceniono 39 razy 17

  To, że nie zgłoszono takich faktów, to nie znaczy, że ich nie było. Widzę, że Policja na całym świecie rozumuje podobnie - przyprowadźcie nam przestępcę, to my go wsadzimy za kratki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje