Karnowski po odejściu z "Uważam Rze". "Betoniarkowo-buraczano-kokosowa korporacja"

28.11.2012 15:11
Michał Karnowski

Michał Karnowski (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

Michał Karnowski, były już zastępca redaktora naczelnego "Uważam Rze", opowiada o kulisach odejścia z tygodnika. - Z każdym dniem malała przyjemność obcowania z tą specyficzną, betoniarkowo-buraczano-kokosową kulturą korporacyjną - pisze Karnowski, jednocześnie obiecuje czytelnikom, że nadal, jako autor, będzie publikował w "Uważam Rze".
Michał Karnowski został zwolniony z funkcji zastępcy redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze". Jak pisały media: miał być to efekt pojawienia się w poniedziałek na rynku dwutygodnika "W sieci". M. Karnowski jest w zarządzie spółki wydającej pismo. Dziennikarz zgodził się na rozstanie za porozumieniem stron. Według portalu dziennik.pl do wyboru miał zwolnienie dyscyplinarne.

"Czas wykończyć Karnowskiego"

Dzisiaj na portalu wPolityce.pl opowiada o kulisach rozstania. Karnowski żali się, że jego odejście zostało nagłośnione w mediach. Sam twierdzi, że milczał. "Postanowiłem nawet nie ujawniać pogłosek, jakie z kierownictwa firmy dotarły do mnie kilka dni wcześniej. Że czas "wykończyć Karnowskiego". I nie mówić o sygnałach, że jeśli portal wPolityce.pl nie przestanie pisać prawdy o panu H., o tym, że tekst Cezarego Gmyza był jednak prawdziwy", napisał.

Karnowski twierdzi, że sam myślał o odejściu. "Z każdym dniem malała przyjemność obcowania z tą specyficzną, betoniarkowo-buraczano-kokosową kulturą korporacyjną, jaką pan Hajdarowicz implementował w potężnej niegdyś medialnej firmie", pisze.

I podkreśla, że nie chodziło o nowy dwutygodnik. "Nie zajmowałem się projektem "wSieci", robił to mój brat Jacek Karnowski, a ja zajmuję się innymi projektami internetowymi (...) Wszystko, co robi mój brat bliźniak, idzie na moje konto, a co robię ja, idzie na konto brata bliźniaka", żali się.

"Nadal będę publikował"

"Już dawno ustaliliśmy, że ze względu na dynamiczny rozwój wPolityce.pl (już milion czytelników!) będę musiał zmniejszyć swoje zaangażowanie w tygodnik, który współtworzyłem, dziś zresztą dojrzały i rozpędzony. Ten moment właśnie nastąpił, oznaczał ustąpienie z funkcji wicenaczelnego i niefortunnie zbiegł się z momentem uruchomienia dwutygodnika "w Sieci" przez Jacka Karnowskiego.

"Nadal będę publikował na jego łamach, dla czytelników nic się nie zmienia, a z redaktorem Pawłem Lisickim pozostaję w jak najlepszych relacjach", kwituje.

Zobacz także
Komentarze (78)
Zaloguj się
 • maxymus1

  0

  Uważam że Panowie Karnowscy, to są nieliczne egzemplarze najuczciwszych dziennikarzy w Polsce, których na palcach dwóch rąk można zliczyć, i to z wielką trudnością.
  Panowie kto to jest ten Pan Hajramowicz? Co za persona ciemna? Nie znam, ile ma lat, co roibił kiedyś?
  Śmietnik, Graś, polecenia jakieś?

 • roztoka

  Oceniono 4 razy 2

  Wyborcza i TOK FM rozczulają.

  Poprzez nieustanną inkwizytorską nagonkę na media prawicowe i dziennikarzy o niezależnych poglądach tworzą klimat zmuszający Hajdarowicza do likwidacji opozycyjnego środowiska dziennikarskiego - a teraz te łobuzy leją krokodyle łzy nad pozbyciem się Lisickiego i jego grupy.

 • blski

  Oceniono 3 razy 3

  Teraz te orly rozwina skrzydla.

 • oko.demona

  Oceniono 6 razy 6

  najpierw zeszmacili wprost, później rzeczpospolitą, następnie wp, rze od samego początku był szmatławe tak jak fakt, z takim dorobkiem spokojnie mogą znaleźć miejsce w gp.

 • olawa10

  Oceniono 8 razy -2

  Do alkana 11: Piszesz że opluli wieloletniego chlebodawcę. Doucz się. Hajdarowicz wypełzł spod kamienia wiosną tego roku. Szemrany gość, Od początku było jasne po co, zniszczenie RZ i URze było tylko kwestią czasu.

 • olawa10

  Oceniono 10 razy 2

  Odchodzi cały zespół (Łysiak też). Hardarowicz, urwaliście kurze złote jaja.

 • 010onyx

  Oceniono 12 razy 4

  Bohaterscy dziennikarze już się dogadali z senatorem PiS od SKOKów, który po konsultacji z prezesem sfinansuje im gazetkę do kwakania za moherowe kredyty.

 • wapienko

  Oceniono 13 razy 1

  Tawariszczi lemingi!

  Это замечательная новость
  Слава истинным демократам из KC PO !!!
  Да здравствует товарищ HajdaLenin !!!

  Ura! Ura ! Uraaaaaaaaaa!!!!

 • alkana11

  Oceniono 17 razy 1

  Oto pisowska mentalność.Obsr... opluć swego wieloletniego chlebodawcę. To nie o chleodawcy ,źle świadczy ale o takich jak Wy banda pisowskich dyżurnych dziennikarzy. Ty Karnowski Lisiecki, SS Wildstien, Fuszer Ziemkiewicz ,no i ten pisowski tępaczek Gmyz. Sądziliście ,że za prywatne pieniądze będziecie służyłi skrajnemu cynikowi a nie interesom właściciela. Burakiem to niewątpliwie jesteś ty. Może przypomnę,że gdy po znajomości zatrudnili Coię w Radiu PRI to tylko ty miałeś wyłączność na rozmowy z Kaczyńśkim. Pamiętam ,że słuchaczy miałeś za durni, .Byłeś takim lizusem jak dziaisj Skowroński, dzień wczśniej otrzymywałeś wypowiedzi Kaczyńskiego i wpierw je obrabiałęs bo były nie zrozumiałe ,pene bełkotyu twego uwielbionego Jarosłąwa. Lizxałeś mu żyć i jak by ś mógł towcisnął bys tam łóóżko i zamieszakł byś w JArosława odbycie! Taki byłes służalczy. Dzisiaj obrażasz kalasz ręke z którj jadłeś i jakoś cie nie brzydziło nic. Jak chcecie prywatę uprawiać to niech was Jaro wesprzez i Ojciec Rydzyk. Dobrze sie stalo,że wreszcie tę bandę( tak tak bandę )prawicowych skrajnych pismaków , mądry właściciel posunął. Weźcie się za swoje . Zdaje sie ,że i to co terqaz macie to nie wasze i wnet to stracicie. Cieszę sie ,że głupców pogoniłli.
  Wredni skundleni durnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje