Kaczyński: Za tydzień dzieci mają być leczone albo będzie wotum nieufności dla Arłukowicza

28.11.2012 12:33
Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej

Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prezes PiS daje ministrowi Arłukowiczowi tydzień na poprawę sytuacji w służbie zdrowia. - Trzeba z tym systemem skończyć. Za tydzień dzieci po prostu mają być leczone. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności - oświadczył Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Przekonywał, że zastąpienie NFZ-etu systemem finansowania budżetowego jest najlepszym rozwiązaniem.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, jeżeli ten nie podejmie działań, aby zapewnić opiekę zdrowotną dzieciom. - Ciężko chore dzieci nie są leczone - to wstyd - oświadczył Kaczyński.

- To jest sytuacja, której żaden uczciwy uczestnik życia publicznego nie może tolerować. My dajemy ministrowi Arłukowiczowi tydzień na to, aby ta sytuacja się zmieniła. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności. Wiem, że niektórzy mają do tego bardzo sceptyczne podejście. Ale proszę bardzo - niech posłowie na Sejm głosują za ministrem, który doprowadza do tego, że ciężko chore dzieci są odsyłane ze szpitali - podkreślił Kaczyński na konferencji prasowej.

Warszawski Instytut Matki i Dziecka wstrzymał planowe przyjęcia, świadczenia udzielane są pacjentom w stanach nagłych oraz w sytuacji zagrożenia życia. Dyrekcja IMiD podkreśla, że na pozostałe świadczenia pacjenci będą musieli czekać aż do przyszłorocznego kontraktu bądź do czasu uzyskania przez placówkę środków finansowych za tegoroczne nadwykonania.

Zobacz także
Komentarze (262)
Zaloguj się
 • rita57

  0

  No i w końcu J.Kaczyński znalazł sPOsób na lenia Arłukowicza, który Od wczoraj POczął latać PO telewizorniach jak ze sr.czką:) A cyngle z tvn dzisiaj , zrobiły felietonik o służbie zdrowie przed 5 laty. Nie POhamowały się użyć nawet śp. prof. Religi. To jest mowa miłości wg POpularnych mediów.

 • prezio2

  Oceniono 3 razy -3

  Podpisuję się . Z tym że wotum nieufności tak czy owak i to nie za tydzień a natychmiast.

 • bumcykcyk76

  Oceniono 1 raz 1

  "Przekonywał, że zastąpienie NFZ-etu systemem finansowania budżetowego jest najlepszym rozwiązaniem."

  Ciekawi mnie jedna rzecz - czemu PiS tego nie zrobił gdy był u władzy?
  Wtedy było ok, a teraz nie jest?
  A z ciekawości - może ktoś z czytelników GW mieszka w Niemczech - czy niemieckie kasy chorych (na których wzorowane były nasze) wciąż istnieją?

 • fctheduck

  Oceniono 3 razy 1

  Jarek, Tworki, to nie szpital pediatryczny, znowu wszystko ci się pokręciło. Teraz co, polubiłeś dzieci? Przerzuciłeś się z bandytów stadionowych i faszystów? Chyba za dużo czasu spędzasz w towarzystwie księży.

 • dornjuan

  Oceniono 5 razy 1

  Jarku powiedz obywatelom czy twoja mamusia czeka w poczekalni na przyjęcie do szpitala czy borowcy zawożą ją do szpitala MSW ?

 • truten.zenobi

  Oceniono 1 raz 1

  niech się tak nie rzuca bo tragiczny stan służby zdrowia to efekt min jego działań!

 • inv28

  Oceniono 4 razy 2

  O ile pamiętam takie votum nieufności już było.
  Było też kilka innych, a jedno (ponoć konstruktywne) ma być, ale jego zgłoszenie ciągle się przeciąga.
  Prezes co jakiś czas wynajduje tematy, które mogą bulwersować Polaków i kierowany populizmem wskazuje na absurdalne, ale dobrze wyglądające rozwiązania problemów.
  I straszy, że jak nie to votum nieufności, albo Veto, marsz protestacyjny, apokalipsa...
  Ale metoda machania szablą i tupania nogami jest coraz mniej skuteczna.
  Opluwanie oponentów, veta, vota oraz krytyka wszystkich i wszystkiego, spowodowały, że społeczeństwo już kilkakrotnie w kolejnych wyborach wyraziło swoje własne votum nieufności wobec tego pana.

 • wawiak57

  Oceniono 1 raz 1

  Co tam dzieci, w ciągu trzech dni każdemu polakowi zastawkę i spiralkę, a jak nie to dymisja rządu i prezydenta.

 • mirarob

  Oceniono 2 razy 2

  za rządów prezesa w służbie zdrowia było cudnie, ON w tydzień naprawiłby wszystko, ach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje