Kaczyński: Za tydzień dzieci mają być leczone albo będzie wotum nieufności dla Arłukowicza

28.11.2012 12:33
Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej

Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prezes PiS daje ministrowi Arłukowiczowi tydzień na poprawę sytuacji w służbie zdrowia. - Trzeba z tym systemem skończyć. Za tydzień dzieci po prostu mają być leczone. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności - oświadczył Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Przekonywał, że zastąpienie NFZ-etu systemem finansowania budżetowego jest najlepszym rozwiązaniem.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, jeżeli ten nie podejmie działań, aby zapewnić opiekę zdrowotną dzieciom. - Ciężko chore dzieci nie są leczone - to wstyd - oświadczył Kaczyński.

- To jest sytuacja, której żaden uczciwy uczestnik życia publicznego nie może tolerować. My dajemy ministrowi Arłukowiczowi tydzień na to, aby ta sytuacja się zmieniła. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności. Wiem, że niektórzy mają do tego bardzo sceptyczne podejście. Ale proszę bardzo - niech posłowie na Sejm głosują za ministrem, który doprowadza do tego, że ciężko chore dzieci są odsyłane ze szpitali - podkreślił Kaczyński na konferencji prasowej.

Warszawski Instytut Matki i Dziecka wstrzymał planowe przyjęcia, świadczenia udzielane są pacjentom w stanach nagłych oraz w sytuacji zagrożenia życia. Dyrekcja IMiD podkreśla, że na pozostałe świadczenia pacjenci będą musieli czekać aż do przyszłorocznego kontraktu bądź do czasu uzyskania przez placówkę środków finansowych za tegoroczne nadwykonania.

Zobacz także
Komentarze (262)
Kaczyński: Za tydzień dzieci mają być leczone albo będzie wotum nieufności dla Arłukowicza
Zaloguj się
 • li.mone

  Oceniono 364 razy 276

  Za tydzień Jarek mają być leczony albo będzie wotum nieufności dla Arłukowicza.

 • amberka2

  Oceniono 276 razy 246

  Panie Jaroslawie

  Ale z pana hipokryta. Tak się składa, że dziwnym trafem nie szkoda panu pieniędzy podatników na kolejne dziwactwa związane z sztopką smoleńską. Może zamiast kolejnych ekspertyz, eksumacji przekazać te pieniądze na leczenie dzieci? To pan okrada chore dzieci swoimi ciaglymi żądaniami kolejnych bzdurnych dochodzeń i ekspertyz. Pana brat zginal- Bóg tak chciał- i jako osoba wierząca powinien pan zaakceptowac wyroki boskie i basta.
  Jakoś nigdy publicznie nie skytykowal pan rządu za sowite odszkodowania jakie wziąl pan, pana matka i pana bratanica od podatników za śmierć pańskiego brata. Ilu Polakow ginie na drogach i ich rodziny nie dostają złamanego grosza? Ale pana rodzina zawsze byla równiejsza. Ile kosztowało podatników wielomiesięczne leczenie pana mamy w żądowej lecznicy? Czy zdrowie pana matki jest ważniejsze niz zdrowie polskich dzieci? Dlaczego nie można leczyć matki w normalnym szpitalu?
  Ale pana rodzina zawsze żyła sobie jak poczęk w maśle:
  Juz za czasów komuny pana tata Rajmund miał paszport, pracę jako wyładowca na ideologicznej uczelni mieszkanko na Zoliborzu i kontrakty w Libii, a pan i brat studia na komunistycznych uczelniach i rolę w filmie. Inni Polacy, a zwłaszcza byli akocwcy mogli tylko pomarzyć o takim zyciu i obecnie znowu pana rodzina ma lepiej niz inni Polacy. Może juz czas, aby pana rodzina przestała doić Polskę i Polaków

 • tygrysiewicz

  Oceniono 280 razy 232

  A dla podkreślenia wagi moich słów, Błaszczak walnie pięścią w stół!
  :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

 • spluwa-orginal

  Oceniono 260 razy 188

  " Ciężko chore dzieci nie są leczone - to wstyd - oświadczył Kaczyński"...

  Moze dla tego ,ze pewna starsza pani ,czasami zwana " matka krolow " , z byle przeziebieniem tygodniami w szpitalu lezy ?

 • fakiba

  Oceniono 179 razy 135

  Według Kaczora najlepszym środkiem na uzdrowienie służby zdrowia jest wotum nieufności wobec obecnego ministra a dlaczego nie od razu podanie się do dymisji całego rządu od razu przynajmniej jego nastrój by się poprawił

 • 1szansa

  Oceniono 147 razy 125

  A my wszyscy przestańmy marnotrawić państwowe pieniądze na rozróby na ulicach, to będzie więcej kasy na ważne sprawy i problemy społeczne. Podobała mi się wypowiedź amerykańskiego aktora-reżysera, że każdy z nas musi coś zrobić-zdziałać od siebie, nie tylko brać i żądać. Posłowie są między innymi po to, żeby w Sejmie rozwiązywać w sposób parlamentarny problemy kraju, a nie robić sobie politykę wyborczą przez 4 lata od wyborów do wyborów.

 • majchrzakj

  Oceniono 151 razy 103

  A może zrzucimy się na leczenie Jarka. Ufff, ale ten gościu 'przynudza. Za czasów PiS-u leczony był każdy, oczywiście na koszt Jarka:-))

 • dartiko

  Oceniono 136 razy 98

  Najpierw karle dotrzymaj słowa, zgłoś votum nieufności dla całego rządu i wyciągnij z zamrażarki Glinskiego.

 • marsyas

  Oceniono 80 razy 70

  Ile nas już kosztował cyrk smoleński? Jak długo mógłby Instytut Matki i Dziecka działać za te pieniądze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje