Rostowski: Organizacja igrzysk olimpijskich tańsza niż propozycje PiS

28.11.2012 09:39
Jacek Rostowski

Jacek Rostowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Dzięki Bogu skutki finansowe igrzysk zimowych nie będą dla Polski tak katastrofalne jak propozycje gospodarcze PiS - ocenił Jacek Rostowski w Radiu RMF FM. Minister finansów uspokajał też, że wzrost akcyzy na gaz może nie być w ogóle odczuwalny.
- Polska mogłaby zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie. Obliczę koszty organizacji takiej imprezy - zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski w Radiu RMF FM. - Ministerstwo Finansów obliczyło koszty propozycji z programu gospodarczego PiS, obliczy też koszty olimpiady. Dzięki Bogu skutki finansowe igrzysk zimowych nie będą dla Polski tak katastrofalne jak propozycje gospodarcze PiS - mówi gość RMF FM.

"Druga połowa 2013 będzie już lepsza"

Jacek Rostowski prognozuje spowolnienie gospodarcze Polski w I poł. 2013 roku. Poprawa nastąpi w II poł. 2013 i 2014 roku. - Nie można wykluczać zmian w budżecie na rok 2013, ale teraz absolutnie tego nie przewiduję. Rok 2013 będzie już lepszy, zwłaszcza jego II połowa - mówi gość RMF FM.

Minister finansów mówił też o planowanym wzroście akcyzy na gaz. - Derogacja, która pozwoliła nam nie pobierać akcyzy, wygasa pod koniec przyszłego roku, ale na ceny będzie to miało wpływ marginalny, kilkugroszowy - mówił.

"Obroniliśmy nasze pozycje"

Rostowski przyznał, że był zaskoczony stanowiskiem premiera Camerona w czasie unijnych negocjacji. - Brytyjczycy przyjęli postawę najbardziej skrajną. Gdyby ten scenariusz przeszedł, sytuacja Polski byłaby ekstremalnie trudna. Rozumiem stanowisko Camerona, ale Wielka Brytania ma gigantyczne korzyści z bycia w UE. Jeśli chce się jeździć autobusem, trzeba płacić za bilet. Brytyjczycy będą musieli przyjąć to do wiadomości - stwierdził Rostowski.

Dodał, że "negocjacje unijne są jak mecz futbolowy". Za nami pierwsza połowa bez goli. Udało nam się obronić naszą propozycję - podkreślił. - Polityka spójności, na której nam najbardziej zależy, nie powinna za bardzo ucierpieć - mówił Rostowski.

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • aghrra

  Oceniono 1 raz 1

  No to tera już wiadomo nierząd postara się o kolejną imprezę dla uciechy gawiedzi To ch... że zdycha służba zdrowia a połowa kraju już wyje z głodu rypiąc do 67 lat za niewolnicze stawki Dostaniecie za to łolimpiode wiec morda w kubeł Nic nie trzeba zmieniać po co fajnie jest !

 • szczuras99

  0

  Po co organizowac te igrzyska skoro od razu sie zaklada ze to bedzie katastrofa finansowa , zreszta juz olimpiada i mistrzostwa w pilce noznej udowodnily ze Polacy do sportu sie nie nadaja . Jak Rostowski nie wie co robic z pieniedzmi to niech Lichenie i jezuski swiebodzinskie funduje na chwale Pana...

 • totapis500

  0

  Jak się trzyma kasę w matko-macie łatwo spekulować i obracać miliardami,dobrze że PiS wybudował trzy miliony mieszkań i w Polsce znikli bezdomni,

 • kruk51

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Rostowski ! Przyjdzie dzień rozliczeń, za okradanie narodu ! Gdzie Pan spie... ? W Izraelu też już nie
  jest bezpiecznie !

 • jluc

  Oceniono 4 razy 2

  nie masz na chleb?
  zrobimy Ci Igrzyska!!!

 • mikado111

  Oceniono 4 razy 4

  Przypominam, że z okazji EURO 2012 ścierwa z kręgów zbliżonych do Rostowskiego podpisały umowy, które gwarantowały im premie na zasadzie "czy się robi, czy się leży, dwa miliony się należy".

  Teraz te ścierwa radośnie wydają ukradzione Polakom miliony. Nie mają się czego obawiać - żaden sąd ich nie ruszy, "bo wszystko było przecież zgodnie z prawem", a my, oszukani i okradzeni obywatele, też się nie kwapimy, aby zrobić z nimi to, co powinniśmy.

  W takiej sytuacji trudno się dziwić, że ścierwa chcą się obłowić jeszcze raz.

 • nuju

  0

  A co ze smogiem??
  Już teraz lekarze zakazują spacerów i wysiłku na wolnym powietrzu.
  Będzie jak w chinach, gdzie wielu sportowców się wycofało z powodu smogu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje