Prezes NFZ: Można w internecie lub w NFZ sprawdzić, gdzie są krótsze kolejki

Agnieszka Pachciarz w TVP

Agnieszka Pachciarz w TVP (Fot. TVP)

- Pacjent może sprawdzić, w których placówkach są mniejsze kolejki - podpowiada w TVP1 prezes NFZ Agnieszka Pachciarz. Według niej pacjenci mogą sami zmniejszyć długość kolejek m.in. poprzez niezapisywanie się na ten sam zabieg w kilku placówkach.
Agnieszka Pachciarz, szefowa NFZ, uważa, że informacje o wielkich kolejkach w służbie zdrowia są przesadzone. - Średnia kolejka jest krótsza. Czeka się kilka tygodni czy kilka miesięcy, ale są i placówki, gdzie z dnia na dzień można iść do lekarza - powiedziała w TVP. Dodała, że: "kolejki niestety są wpisane w system, są w każdym europejskim kraju".

Według Pachciarz pacjenci sami mogą skrócić sobie czas oczekiwania na wizytę. - Pacjent może sprawdzić w internecie lub bądź dzwoniąc do Funduszu, gdzie jest krótsza kolejka - zapewniła.

Jak mówiła prezes, czasami kolejka przedłużana jest sztucznie. - Mamy przykłady operacji zaćmy. Na 15 listopada 50 tys. osób jest zapisanych w dwa miejsca (na operację). Są takie osoby, które są wszędzie zapisane - stwierdził Pachciarz. Choć zastrzega, że to tylko jeden z wielu problemów.

Przyznaje też, że problemem są pieniądze. - Mniej niż 5 proc. PKB idzie na zdrowie, w takiej sytuacji zawsze będzie za mało - powiedziała.

Zobacz także
 • Fragment pisma rzecznik praw pacjenta do ministra Jarosława Gowina Ola jest zdrowa, ale od dwóch lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Po kontroli: Nigdzie nie było miejsca...
 • Jak dziecku ranę opatrywali. Czytelnik opisuje swoje przygody ze służbą zdrowia [LIST]
Komentarze (255)
Prezes NFZ: Można w internecie lub w NFZ sprawdzić, gdzie są krótsze kolejki
Zaloguj się
 • raster10

  Oceniono 402 razy 380

  Szowna pani prezes. PAni udaje niemądrą. Przeciez 90% polskich przychodni jest niezinformatyzowanych i kolejki które wy macie to zwykła fikcja. Pani sobie rozumu w tym internecie poszuka.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 324 razy 296

  Pani Prezes oderwała się od rzeczywistości... niedługo usłyszymy żeby się leczyć przy pomocy wujka Google.
  Wypadałoby wiedzieć że minimum połowa polskich emerytów nie ma dostępu do internetu... z bardzo róznych powodów.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 312 razy 284

  Mój dziadek ma 98 lat i właśnie założył sobie internet, aby taką kolejkę sprawdzić. Internet podłączył sobie do telewizora marki rubin.
  Czasami fajnie bbyć Prezesem oderwanym od rzeczywistości.

 • felucjan

  Oceniono 229 razy 217

  Pani prezes bredzi. Problemem nie jest to, że Zdzichu zapisał się do 5 kardiologów, lecz to, że każdemu z nich dawno skończył się kontrakt.

  Oszukują ludzi jak Urban za komuny.

 • wujaszek_joe

  Oceniono 208 razy 202

  w takim razie czemu nasz wspaniały NFZ pozwala na wpisywanie się pacjentów na wiele list równocześnie?

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 207 razy 197

  Albo ta kobieta ma niesłychany tupet, albo do tej pory przebywała na Marsie i stąd nie ma zielonego pojęcia jak funkcjonują placówki służby zdrowia w Polsce.

 • skokna

  Oceniono 183 razy 165

  Ja płacę na NFZ ponad 3tyś. złotych rocznie i nic z tego nie mam. I tak muszę chodzić prywatnie do stomatologa i innych "specjalistów" bo kolejki są zabójcze. Czy to jest dla nich mało? Może wg nich powinno się płacić 20 tyś / rok?

 • dorasia

  Oceniono 159 razy 145

  Jak zwykle - winny pacjent. Mało, że zawraca d..pę lekarzom, to jeszcze nie korzysta z obowiązkowego przecież w każdym gospodarstwie domowym INTERNETU. A może by uzależnić wizytę u lekarza od konta na fejsie?!

 • adlerpl

  Oceniono 112 razy 82

  5% PKB. To czemu zdrowotne z moich zarobków wynosi 10% kwoty brutto? To gdzie brakujące 5%?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje