USA: 60 proc. młodych nosicieli HIV nie wie, że są zakażeni

27.11.2012 22:42

Fot. Grzegorz D1browski / AG

W USA ok. 60 proc. młodych nosicieli wirusa HIV w wieku 13-24 lata nie wie, że są zakażeni. 26 proc. nowych zakażeń każdego roku dotyczy właśnie tej grupy wiekowej - wynika z opublikowanego dziś raportu, który opiera się na danych z 2010 r.
Według opracowania amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) na ponad milion ludzi żyjących z wirusem HIV w Stanach Zjednoczonych 7 proc. stanowią młodzi ludzie z tego przedziału wiekowego.

W sumie co roku w USA odnotowuje się ok. 50 tys. nowych zakażeń wirusem HIV; 12,2 tys. przypada na nastolatki i młodych ludzi przed 24. rokiem życia.

Nie wiedzieli albo nie powiedzieli, że są zakażeni

Rządowy raport wskazuje, że prawie 75 proc. tych zakażeń dotyczy młodych homoseksualnych lub biseksualnych mężczyzn. Większość (57 proc.) zakażeń odnotowuje się wśród Afroamerykanów, a po ok. 20 proc. - wśród Latynosów i białych.

W przypadku około jednej czwartej nowych zakażeń wśród Amerykanów od 13 do 24 lat źródłem jest dożylne podawanie narkotyków lub stosunki heteroseksualne - podano w raporcie CDC.

Z innego amerykańskiego badania opublikowanego 9 listopada wynika, że 20 proc. młodych ludzi zakażonych wirusem HIV przez seropozytywne matki nie wiedziało o tym w chwili podjęcia pierwszego kontaktu seksualnego. Badanie to wykazało również, że większość tych, którzy wiedzieli, że są nosicielami, nie mówiło tego swym partnerom seksualnym.

Zobacz także
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • wodakrolewska

  Oceniono 2 razy -2

  kartele chemiczne najpierw wzbudzają strach
  potem tylko liczą kasę ze sprzedaży chemii która ma uchronić ludzkość

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 2 razy 0

  To jest Ameryka - to jest uesej.

 • blue911

  Oceniono 4 razy 4

  Proste: idzie gosc na badania ,bo ma jakies niewytlumaczone symptomy choroby,ktora sie pogarsza I kolejno podawane leki nie skutkuja. Wtedy lekarz po wyczerpaniu innych mozliwosci sugeruje pacjentowi badania na AIDS po czym test wypadl pozytywnie. W takim przypadku mowi sie,ze osobnik nie wiedzial ,ze jest chory na AIDS. Takie trudne?

 • bartek.london

  Oceniono 4 razy -2

  Bez sensu. Skoro oni nie wiedzą czy są zakażeni, to jak zrobiono ankiete??? To znaczy, że ktoś wiedział kto jest zakażony, pytają ich; Cześc, wiesz że masz HIV? I 60% powiedziało - Nie nie wiem:)) Co za ściema.. Nie da się zrobić takich badań..

 • herrporcupine

  Oceniono 8 razy 0

  Szkoda że HIV/AIDS nie zabija szybciej - przez to IDIOCI uważający że przygodny seks bez minimum zabezpieczeń nie jest niebezpieczny zarażają kolejnych IDIOTÓW i epidemia nigdy się nie skończy. A wystarczyłaby odrobina pomyślunku i edukacji...

 • wizar

  Oceniono 13 razy -7

  u palikmiota podobnie

 • pondorondobendobendo

  Oceniono 5 razy 1

  w Polsce jedynie 30% zakażonych wie o swojej chorobie, więc jest u nas gorzej.

 • mabln

  Oceniono 13 razy 7

  "W USA ok. 60 proc. młodych nosicieli wirusa HIV w wieku 13-24 lata nie wie, że są zakażeni."
  Przecież to są sugestie, a nie jakieś konkrety. Jak można oszacować coś nie wiedząc, jaka jest ilość tak naprawdę zakażonych.
  Jesli oni sami nie wiedza, to skad te statystyki?
  Jesli ja nie wiem, ze mam cos w sobie to skad wy to bedziecie wiedzieli?
  Z nieba pewnie podpowiedza, ze ja naleze do tych 60%, a moze wiem ale nie powiem....

 • losiu4

  Oceniono 22 razy 0

  aha, wybiórczaq, i nie stosuj takich ordynarnych cyngielskich numerów:

  "W przypadku około jednej czwartej nowych zakażeń wśród Amerykanów od 13 do 24 lat źródłem jest dożylne podawanie narkotyków lub stosunki heteroseksualne"

  Konkret. Ile tych, ile tych. Kogo ty chcesz na ten lewusizm nabrać?

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje