"Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy

Monika Olejnik, Hanna Gronkiewicz-Waltz

Monika Olejnik, Hanna Gronkiewicz-Waltz (Fot. Bartosz Bobkowski, Franciszek Mazur / AG)

- Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik - powiedziała ABW posłom komisji ds. służb specjalnych. Informacje o tym potwierdziliśmy u kilku osób, które brały udział w nadzwyczajnym posiedzeniu speckomisji - podaje "Gazeta Wyborcza". Posiedzenie odbyło się w ubiegły czwartek.
- Jednym z wariantów rozważanych przez Brunona K. był jednoczesny atak na Sejm i te dwie znane osoby. Wzmocniłoby to efekt chaosu w kraju, do którego chciał doprowadzić. W innym planie przewidywał przeprowadzić te akcje w różnym czasie - mówi źródło "Gazety". Po spotkaniu wszyscy - od prawa do lewa - mówili, że rozmowa rozwiała ich wątpliwości, czy Brunon K. stanowił rzeczywiste zagrożenie.

Podczas spotkania poruszony został też wątek zaginionej teściowej Brunona K. "Jak się dowiedzieliśmy w Krakowie, 62-letnia kobieta jest poszukiwana przez służby od kilku dni. Według naszych informacji to ona wspierała finansowo rodzinę Brunona K. Naukowiec korzystał też z jej domu pod Wieliczką, który jakiś czas temu opuściła.

45-letni pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Brunon K. został zatrzymany 9 listopada; postawiono mu zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP (m.in. na prezydenta, premiera i rząd). Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. K. został objęty w areszcie szczególną ochroną.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Brunon K. wskazał inspiratora zamachu? "Sprawdzamy ten wątek"
 • Eksplozje próbne niedoszłego zamachowca - materiały dowodowe zgromadzone przez prokuraturę "Brunon K. prowadził eksplozje próbne". Co ustaliła prokuratura?
 • Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski
Komentarze (481)
"Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy
Zaloguj się
 • free_rodnick

  Oceniono 576 razy 386

  ...oraz podpalić redakcję wyborczej.A potem już tylko papież,Obama i lot na Marsa.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 379 razy 289

  najlepszy numer jaki słyszałem to komentarz jakiegoś dziennikarzyny powołujacy się na "anonimowego eksperta" w którym stwierdzał, że ładunek pieknego Brunona miał moc małej bomby atomowej!!!!!!!!!!
  Koorva jaka ciemnota!!!

 • a-z2005

  Oceniono 397 razy 229

  "Jednym z wariantów rozważanych przez Brunona K. był jednoczesny atak na Sejm i te dwie znane osoby. Wzmocniłoby to efekt chaosu w kraju, do którego chciał doprowadzić. "
  Tia zwłaszcza zamach na Olejnik wywołałby chaos, chyba w warszawskich sklepach z drogim obuwiem. A jeśli chodzi o HGW to chaos powstałby jedynie w nagradzaniu premiami urzędników - we wszystkich innych dziedzinach zarządzania W-wą już panuje.
  Kto mu tę listę układał, Bondaryk?

 • tenare

  Oceniono 268 razy 202

  " Wzmocniłoby to efekt chaosu w kraju "

  Atak na Monikę Olejnik wzmocniłby efekt chaosu w butikach, w drogerii, u fryzjera i u kosmetyczki.

 • kerryking

  Oceniono 321 razy 183

  I jeszcze Świętego Mikołaja chciał zabić, aby dzieciom święta popsuć!

 • zdzisiek66

  Oceniono 227 razy 161

  A nie miał przypadkiem gotowych planów zabicia Obamy i cesarza Japonii? ABW powinna się pochwalić zagranicznym kolegom, że w ostatniej chwili udaremniła te zamachy.

 • wessling

  Oceniono 185 razy 161

  Pani Moniko, niedobrze !
  Lista się odnalazła !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje