"Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy

28.11.2012 06:00
Monika Olejnik, Hanna Gronkiewicz-Waltz

Monika Olejnik, Hanna Gronkiewicz-Waltz (Fot. Bartosz Bobkowski, Franciszek Mazur / AG)

- Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik - powiedziała ABW posłom komisji ds. służb specjalnych. Informacje o tym potwierdziliśmy u kilku osób, które brały udział w nadzwyczajnym posiedzeniu speckomisji - podaje "Gazeta Wyborcza". Posiedzenie odbyło się w ubiegły czwartek.
- Jednym z wariantów rozważanych przez Brunona K. był jednoczesny atak na Sejm i te dwie znane osoby. Wzmocniłoby to efekt chaosu w kraju, do którego chciał doprowadzić. W innym planie przewidywał przeprowadzić te akcje w różnym czasie - mówi źródło "Gazety". Po spotkaniu wszyscy - od prawa do lewa - mówili, że rozmowa rozwiała ich wątpliwości, czy Brunon K. stanowił rzeczywiste zagrożenie.

Podczas spotkania poruszony został też wątek zaginionej teściowej Brunona K. "Jak się dowiedzieliśmy w Krakowie, 62-letnia kobieta jest poszukiwana przez służby od kilku dni. Według naszych informacji to ona wspierała finansowo rodzinę Brunona K. Naukowiec korzystał też z jej domu pod Wieliczką, który jakiś czas temu opuściła.

45-letni pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Brunon K. został zatrzymany 9 listopada; postawiono mu zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP (m.in. na prezydenta, premiera i rząd). Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. K. został objęty w areszcie szczególną ochroną.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (481)
Zaloguj się
 • 69-moher

  0

  one nie są tego warte!

 • glosujacy

  0

  Czy ktos zbiera pieniadze na obrane tego "nibybombera"? Zasluguje na to

 • 09wojtek

  0

  Wyborcza tez pisala ze Niesioloski chcial zabic Michnika a Michnik Niesioloskiego.

 • bezebubol

  Oceniono 1 raz 1

  akurat po HGW to bym nie płakał,wyjątkowo wredna picz....

 • pogostarek

  Oceniono 3 razy 1

  no i znowu Jarka pominęli, biedaczysko. Jedyne pocieszenie ze Antos wytropi spisek prokuratury ze to nie Olejnik i Waltz ale Jarek i on sam byli celami. Szkoda Jarek ze nawet zamachów już na ciebie nie organizują może po prostu maja cie w dupie.

 • krisp78

  0

  .. i może jeszcze wy.dupcz.yć redachtura naczelnego? ... pobożne życzenia....

 • doradcaprezesa

  Oceniono 1 raz -1

  Raport mniejszości:

  ...zostanie Pan Brunon skazany za zamiary...

 • pelikannet

  Oceniono 1 raz -1

  Ojej.......... stracilibysmy program rozrywkowy autorstwa Moniki? nie do wiary !

 • moyokoyani

  Oceniono 1 raz -1

  Nic takiego jak zamach Brunona Ladena nie miało miejsca. To jest nieprawda. Podobnie jak to, że Bronek jest prezydentem a Donek premierem Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje