Karnowski zwolniony. Nie jest już wicenaczelnym "Uważam Rze"

27.11.2012 13:16
Michał Karnowski

Michał Karnowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Michał Karnowski został zwolniony z funkcji zastępcy redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze". To efekt pojawienia się w poniedziałek na rynku dwutygodnika "W sieci". M. Karnowski jest w zarządzie spółki wydającej pismo.
- Powodem odejścia Michała Karnowskiego z tej funkcji było jego zaangażowanie w różne nowe projekty internetowe - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Uważam Rze". M. Karnowski ma pozostać nadal publicystą tytułu.

"Presspublica", która wydaje "Uważam Rze", miała pożegnać się z M. Karnowskim w poniedziałek, a dziennikarz zgodził się na rozstanie za porozumieniem stron. Według portalu dziennik.pl do wyboru miał zwolnienie dyscyplinarne.

W poniedziałek na rynku ukazał się dwutygodnik "W sieci". Wydaje go spółka Fratria, której członkiem zarządu jest Michał Karnowski. Jest on także, wraz ze swoim bratem Jackiem, współudziałowcem spółki. Jacek Karnowski jest z kolei redaktorem naczelnym "W sieci". Ta aktywność M. Karnowskiego jest przyczyną jego zwolnienia, o którym nieoficjalnie mówiło się już od poniedziałku.

"W sieci" to papierowy odpowiednik prawicowego portalu wPolityce.pl, który w czerwcu 2010 r. założył M. Karnowski; był on też jego redaktorem naczelnym i wydawcą. Dwutygodnik jest skierowany do tej samej grupy odbiorców co "Uważam Rze" i - jak podaje rozmówca portalu dziennik.pl - właściciel "Presspubliki" Grzegorz Hajdarowicz miał się wściec, gdy dowiedział się o projekcie M. Karnowskiego.

Zobacz także
Komentarze (138)
Zaloguj się
 • onufryzagloba2

  Oceniono 2 razy -2

  No i git! Dobrze, że powstało wSieci, to zapewni równowagę na rynku prasy! Teraz będę kupował tylko ten dwutygodnik. Hajdarowiczowi zostawimy jego własność, niech się nią wypcha. Koniec z nabijaniem kasy wrogowi narodu polskiego! Niech splajtuje, a za nim Lis i TVN.

 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego portale wpolityce i niezalezna kłamały, że zaginęło jedno ciało? I dlaczego nie odszczekały swoich kłamstw???

 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  Ale się gotuje w PISim kociołku.

 • cztery44442

  Oceniono 6 razy -4

  Ależ manipulujecie w GW, tak wpisami jak i punktami. Gratulacje, a tak GW walczyła o "wolność słowa".

 • pisochlapus

  Oceniono 6 razy 4

  Rozgonić na 4 wiatry to pisowsko-nacionalistyczno-radiomaryjne towarzystw i od razu naród odetchnie.

 • dyskootantka

  Oceniono 5 razy 1

  Po co o nich w ogóle pisać? Na tym forum chyba tamto towarzystwo ani ich wzajemne podgryzania-wygryzania nie interesują.

 • szary-polak

  Oceniono 7 razy 1

  Chrum,chrum,chrum Michał Karnowski...kwik,kwik,kwik, Jacek Karnowski...Bracia z jednego chlewika.

 • lutek47

  Oceniono 6 razy 2

  WyPiSdzili PiSdowatego pismaka.

 • ozon21

  Oceniono 10 razy 4

  Naprawdę kogoś to obchodzi? Większość komentujących nie czytuje ani Uważam Rze, ani innych narodowo-katolickich gadzinówek PIS. Niech tam się zagryzają albo kiszą we własnym smrodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje