Większość nie ufa Kaczyńskiemu. Hofman: Polacy nie zawsze dostrzegają dobro

Adam Hofman i Jarosław Kaczyński na posiedzeniu Sejmu

Adam Hofman i Jarosław Kaczyński na posiedzeniu Sejmu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Polacy sami z siebie chcą dobra, ale nie zawsze je dostrzegają - tak Adam Hofman komentuje najnowszy sondaż zaufania do polityków. Według badania CBOS prezes PiS najczęściej spotyka się z nieufnością - nie ufa mu 55 proc. ankietowanych. - Rzeczywistość ich (Polaków) dogoni - dodaje rzecznik PiS.
Adam Hofman, który by gościem programu "Polityka przy kawie" w TVP, tłumaczy, że niekorzystne notowanie Kaczyńskiego to efekt nakładki medialnej: Kaczyński - zły, Tusk - dobry, ale to wkrótce przestanie mieć znaczenie, a zaczną decydować portfel, edukacja itd. Winą za nieprawdziwy wizerunek Hofman obciąża "wpływowych dziennikarzy i istotne programy telewizyjne".

Kolejnym mitem, który wpływa na niskie notowania prezesa PiS - zdaniem Hofmana - jest stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński często zmienia swój wizerunek, a to z kolei powoduje, że jest traktowany jako polityk niewiarygodny.

- Jarosław Kaczyński jest wiarygodny. I właśnie taki, jaki jest, jest Polsce potrzebny - twierdzi rzecznik PiS.

Hofman zmienny język prezesa, który raz mówi o morderstwie w kontekście katastrofy smoleńskiej, a innym razem zwołuje merytoryczną debatę o gospodarce, tłumaczy stosowaniem "różnych narzędzi komunikacji". - Robienie z tego powodu zarzutów politykowi jest możliwe tylko w Polsce - kwituje Adam Hofman.

Jako przykład dysproporcji w polskim życiu publicznym Hofman przywołuje piątkowe negocjacje rządu na szczycie unijnym, na którym jego zdaniem zabrakło szefa polskiej dyplomacji. - Sikorski zamiast walczyć jak lew, siedzi sobie rozparty w fotelu, jeszcze cygara i whisky mu brakuje, a na szczyt posyła wiceministra. I to jest taktowanie poważnie Polski? I nie było tzw. trzydniówki, czyli wielkiego oburzenia w serwisach informacyjnych, dlaczego Sikorski nie walczy, nikt się nawet nie zająknął. I to jest dowód, dlaczego Jarosław Kaczyński wygląda, jak wygląda - podsumowuje Hofman.

W najnowszym rankingu zaufania do polityków liderem pozostaje prezydent Bronisław Komorowski. Ufa mu 69 proc. ankietowanych przez CBOS. Na kolejnych miejscach uplasowali się polityk SLD Ryszard Kalisz i szef MSZ Radosław Sikorski (odpowiednio 48 proc. i 46 proc. deklaracji zaufania). Zaufanie do premiera wzrosło o 5 pkt proc., do prezesa PiS - zmalało o 7 pkt. To największa zamiana w tym miesiącu - podkreśla CBOS.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: Mój brat chciał ponownie wygrać wybory. Nie był mi podporządkowany
 • Kazimierz Marcinkiewicz Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska
 • Dr Paweł Świeboda, prezes fundacji DemosEuropa w TOK FM Kaczyński wspiera Brytyjczyków. Klaskanie Cameronowi jest wbrew interesowi Polski [EKSPERT]
Komentarze (435)
Większość nie ufa Kaczyńskiemu. Hofman: Polacy nie zawsze dostrzegają dobro
Zaloguj się
 • dareckiwawa

  Oceniono 384 razy 362

  Polacy sami z siebie chcą dobra, ale nie zawsze je dostrzegają. Można się z tym zgodzić pod warunkiem, że dalszy ciąg tej wypowiedzi będzie brzmiał:
  za to prawie zawsze dostrzegają zło...

 • andrzej.frant

  Oceniono 887 razy 819

  "Jarosław Kaczyński jest wiarygodny. I właśnie taki, jaki jest, jest Polsce potrzebny "

  Uśmiałem się jak norka.

 • kkolega12

  Oceniono 614 razy 588

  swojego czasu byl taki fajny software do eliminacji tekstow dotyczacych smolenska z serwisow internetowych- dzialal na zasadzie filtra- pojawiala sie jakas informacja o smolensku na gazecie czy wp to wyswietlalo wszystkie informacje procz "smolenskich" - mam goraca prosbe do informatkow amatorow zeby stworzyli taki softwarè, ktory bedzie usuwal wszystko co dotyczy pis i kaczynskiego i macierewicz itd itd- umili i ulatwi mi to zycie - dziekuje!

 • fakiba

  Oceniono 534 razy 518

  Według słów Hofmana rzeczywistość dogoni Polaków to ja mam prośbę że jak będzie gonić to nie miała gęby Brauna albo Nicponia ze spluwą w garści

 • skrot.myslowy

  Oceniono 510 razy 492

  Panie Hofman! Musi mieć pan bardzo matowe lustra w domu, skoro potrafi pan wciąż patrzeć na swe w nich odbicie.

 • kac

  Oceniono 331 razy 321

  Polacy za to dobrze dostrzegają zło.

 • mer-llink

  Oceniono 219 razy 215

  Kaczynski - dobry.
  PiS - dobry.
  Hofman - dobry.

  A wredny naród tego nie widzi.
  Czyli kto jest zły?
  Naród.

  Panie Hofmanie, oraz cały PiSie, jak ten naród taki niewdzięczny, to może zmienicie sobie naród?
  Na jakis inny?
  WYbierzcie sobie jakiś - i w drogę...
  Pa. pa... Bedziemy Wam machać na pozegnanie.

 • kongreszydowski

  Oceniono 223 razy 175

  Drogi Adasiu, grunt to to, ze wodz i spolka pracuja dla Dobra. Trzymac tak dalej!

 • dartiko

  Oceniono 54 razy 54

  Nie życzę sobie, żeby takie zero moralne i intelektualne wypowiadało się w moim imieniu używając słowa "Polacy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje