PiS odcina się od Brauna? "Ta wypowiedź była idiotyczna"

27.11.2012 09:28
- Wypowiedź Grzegorza Brauna była niestosowna, niepotrzebna, niemądra, wręcz idiotyczna - powiedział Joachim Brudziński na antenie Radia ZET. Polityk podkreślił, że Braun jest osobą prywatną, niezwiązaną z żadną partią polityczną.
Joachim Brudziński skrytykował na antenie Radia ZET kontrowersyjne słowa Grzegorza Brauna, który w Klubie Ronina mówił o zabijaniu dziennikarzy "GW" i TVN. W ocenie posła PiS wypowiedź prawicowego reżysera była idiotyczna i niepotrzebna.

Polityk wyraźnie dystansował się do postaci Brauna. - On jest osobą prywatną, niezwiązaną z żadną partią polityczną - podkreślił. - Dostrzegam próbę przyklejenia poglądów pana reżysera Brauna do konkretnych polityków i partii politycznych. To bardzo niestosowne i obrzydliwe - stwierdził.

Sprawa dotyczy słów wypowiedzianych przez Grzegorza Brauna 10 września w Klubie Ronina. - Wiara w pacyfizm to przesąd. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jeśli się nie wyprawi na tamten świat tuzina redaktorów ''Wyborczej'' i dwóch tuzinów drugiej gwiazdy śmierci, TVN - mówił prawicowy reżyser.

Z powodu tych słów Braunem zainteresowała się prokuratura. Wdrożono postępowanie sprawdzające, czy wypowiedź reżysera można uznać za nawoływanie do zbrodni.

Zobacz także
Komentarze (141)
Zaloguj się
 • malutkipistolecik

  Oceniono 4 razy 4

  Braun znaczy brązowy, inaczej brunatnty

 • malutkipistolecik

  Oceniono 4 razy 4

  Czy Pan Grzegorz Braun jest potomkiem w linii prostej Ewy Braun? Tylko pytam?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 2

  Ale to pisowska antypolska gawiedź klaskała po wypowiedzi tej pisowskiej brunatnej qrwy.

 • dublet

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko koalicja PiS-u i Samoobrony zapewni spełnienie postulatów Herr Brunnera!
  Jola z Dywit

 • pipires

  Oceniono 4 razy -4

  Nie umiesz czytać?Kto ci tam dał w tej GW pracę?

 • pipires

  0

  Nie zapomniałem,bo mam fenomenalną pamięć.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  A cóż to za twór ten "prawicowy reżyser", albo się jest reżyserem albo nie, można robić różne filmy ale prawicowe tylko to znaczy jakie, jakaś definicja tej głupawki?
  Wiele artykułów mnie mierzi ze względu na bylejakość, część za stronniczość a niektórych pozycji nie czytam i nie oglądam co nie oznacza, że chciałbym autorów uśmiercać.
  Czy pan Braun uważa, że gdyby był inny system niz obecny to akurat on by się ostał i jakie ma tego gwarancje, bo historia ludzkosci udowadnia że tak myślało większość głupców i ideologicznych fanatyków, szybko ponieśli ofiarę swojej naiwności.
  Czas najwyższy by za konkretne wypowiedzi i czyny "spowiadać" autorów a nie przypisywać do partii politycznych, pan Brudziński wielokrotnie to robił dlatego zapytam czy z głupty czy z rozkazu?

 • pipires

  0

  Rozumiesz Uczciwy Pracownkiku?

 • pipires

  0

  Bo go nie chcecie pokazać-rozumioesz Pracowniku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje