Macierewicz o utracie immunitetu: Chodzi o to, że PiS nie rezygnuje ze śledztwa w sprawie zbrodni smoleńskiej

27.11.2012 08:14
- Ostatnia fala ataków na nas, łącznie z otwartym szantażem, że zostaniemy wykluczeni z Sejmu, z życia politycznego, a nawet aresztowani, to po prostu wyraz strachu przed ujawnieniem prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". - Rządzący wpadli w przerażenie - stwierdził.
Zdaniem Antoniego Macierewicza uchylenie jego immunitetu może być próbą wyeliminowania go z polityki lub "swoistą zemstą". Poseł twierdzi, że stało się tak, ponieważ rząd chce uniemożliwić PiS-owi dalsze prowadzenie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

- O tym, że chodzi o wyeliminowanie mnie z polityki ze względu na kierowanie parlamentarnym śledztwem smoleńskim, mówi otwarcie pan Dochnal - powiedział Macierewicz "Naszemu Dziennikowi". - Rządzący wpadli w przerażenie, gdy okazało się, że w samolocie znaleziono ślady materiałów wybuchowych; fakt ten potwierdził ostatnio nawet premier Donald Tusk - stwierdził.

Polityk zapowiada, że podczas jego procesu "wróci kwestia prywatyzacji majątku narodowego, związków polityków z Ałganowem czy Gawriłowem".

Antoni Macierewicz utracił immunitet w związku z procesem karnym wytoczonym mu przez Marka Dochnala. Biznesmen (przebywający w latach 2004 -2008 w areszcie tymczasowym) zarzucił Macierewiczowi pomówienie w jednym z programów telewizyjnych. Za uchyleniem immunitetu głosowało 234 posłów. Macierewicz sam się go nie zrzekł, ponieważ chciał, "by każdy z posłów w sposób jawny zajął stanowisko w tej sprawie".

Zobacz także
Komentarze (408)
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  PISiarni mówimy zdecydowane STOP! - Na śmietnik historii.

 • kuma1

  0

  Szef z podwładnymi z biura politycznego już dawno powinen zapoznać się z swoją pryczą w celi i dyskutować z kolegami w trakcie spaceru o technikach lądowania w mgle oraz środkach komunikacji i sposobach doradstwa na odległośc.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie!!!!!!!! Otrzeźwiejcie i przepraszajmy się! Smutne jest to że dwa ogłupione Gazetą, TVN-em czy Naszym Dziennikiem i Trwam ciemnogrody, ten PiS-u i ten Gazety niczym się nie różnią w swoich poglądach i w swojej nienawiści. Smutne jest to że ten podział służy tylko Niemcom i Rosji.

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Platforma właśnie kręci nowy odcinek filmu ,,Zemsta frajerów''

 • katolikus

  Oceniono 6 razy -4

  Do miłośników PiS-u .POzwolę sobie narzucić wam mój komentarz. W zamian za narzucanie nam nie POkornym nie POdobających się praw.Jak za komuny".Dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf".A zasada jest prosta.Mową nienawiści będą się mogli POsługiwać jedynie jej założyciele.
  Na zasadzie "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"A oto cytat twórcy i założyciela studium mowy nienawiści dla zaawansowanych."Kaczyńskiego zastrzelimy,obedrzemy ze skóry,wypatroszymy i wystawimy na widok publiczny"Koniec cytatu A wypowiedż ta miała miejsce w wieczornych wiadomościach,w porze największej oglądalności na wszystkich ekranach telewizorów w Polsce.Jak Lech Wałęsa jest wątpliwym laureatem niemal wszystkich nagród oprócz nagrody "Oskara",Tak tę z czystym sumieniem wręczył bym Januszowi Palikotowi w dziedzinie za :Bezczelność i hipokryzję !!! Na tym blogu są tego przykłady !!!

 • w28

  Oceniono 2 razy 2

  Czasami dobrze robi stanięcie obok, obejście siebie łukiem, znalezienie się poza własnym horyzontem (podróż nawet krótka, byle w nieznane). Wtedy (czasami) nasze nienaruszalne przekonania stają się przezroczyste, na chwilę spadają nam z oczu zasłony, postrzegamy inaczej. Czasami to co wydawało się pomnikiem z brązu odlanym okazuje się grą świateł we mgle, a najgroźniejsi wrogowie to cienie starych drzew na starym murze. Czasami warto zmyć głowę czystą wodą.
  ( Życzę Panu tego z całego serca),

 • ptak57

  Oceniono 5 razy 5

  Dziwna sprawa z tym immunitetem. WSZYSTKIE partie w swoim programie wyborczym mają likwidację immunitetu a jak przychodzi co do czego to zapominają o tym. Ten immunitet chroni ich przede wszystkim przed pospolitym przestępstwami i wykroczeniami, A Macierewicz pewnie zwieje do Putina jak przyjdzie co do czego i tam dostanie azyl za zasługi jakie wniósł w "sprawie smoleńskiej".

 • ctadek

  Oceniono 3 razy 3

  PiS zburzy wszystkie świętości i wartości, by przeforsować interesy Jarosława Kaczyńskiego. Ludzie w PiS robią wszystko, co się jemu podoba, bo to on nadaje ton. Jeżeli III RP ma zostać sponiewierana przez chorobę Kaczyńskiego, w rozumieniu patologii myślenia, koncentrowania się na jednej rzeczy i narzucenia innym tego przekonania, to może nie warto o nią walczyć.

 • gnooostyk

  Oceniono 5 razy 5

  Ponad 38 milionów polaków żyje jakoś bez imunitetu i jakoś sobie radzą.
  I ochroniarzy nie muszą wynajmować....

  Więc najwyższa pora dla antoniego też nauczyć się zyć jak polacy. Przecież nie jest hrabią ani księciem.

  Schował się antoni za tym immunitetem jak zółw w skorupie
  Czego się pan tak boi?
  A może kogo?
  Polaków sie boi???????

  trzeba było nie broić....

  -----------------
  Szukam chętnych do pomocy w usypaniu w Warszawie kopca kaczyńskiego.
  Potrzebni ludzie dobrej woli i parę ton kartofli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje