Nowe święto kościelne - święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

27.11.2012 06:23
Biskupi

Biskupi (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Już w przyszłym roku Kościół w Polsce do swojego kalendarza wpisze nowe święto - Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - zapowiada "Nasz Dziennik".
Ma ono propagować świętość życia duchowieństwa i jednocześnie animować działalność powołaniową do kapłaństwa. Według wskazówek Stolicy Apostolskiej ma być obchodzone w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W 2013 r. wypadnie ono 23 maja. Temat ustanowienia święta podjęli polscy biskupi podczas krótkiego zebrania plenarnego w Zakopanem, gdzie odbywają się rekolekcje episkopatu.

Jak relacjonuje "NDz", po pozytywnej opinii episkopatu dalszy krok to prośba do Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o wpisanie święta do kalendarza własnego kraju. - W grudniu wyślemy prośbę do kongregacji o zatwierdzenie tego święta i sądzę, że na pozytywną odpowiedź nie będziemy długo czekać - mówi bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz także
Komentarze (328)
Nowe święto kościelne - święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 434 razy 398

  Tak się zastanawiam jak kler katolicki może głosić słowa o moralności, uczciwości, cywilizacji śmierci i inne takie sam czyniąc dokładnie odwrotnie. To tak jak by złodziej krzyczał że wszyscy powinni być uczciwi, bandyta głosił by nie pozbawiać innych życia itd.itd. Pijak namawiał do trzeżwości / są tacy biskupi / a oszust wskazywał na potrzebę uczciwości. Nie rozumiem naszych biskupów.

 • karo80.0

  Oceniono 403 razy 361

  W niektórych co bardziej oświeconych krajach już jakiś czas temu tych leśnych dziadków przebranych w sukienki zabito by... śmiechem ;) Wystarczy chwilę pomyśleć, odstawić na bok "tradycję", "bo co ludzie powiedzą" itd. itp. i każdy w miarę myślący człowiek stwierdzi że to takie samo przaśne oszołomstwo dla naiwnych jak w wykonaniu szamana z przekłutym nosem.

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 272 razy 264

  Już widzę Sobecką, która żąda w sejmie aby był to dzień wolny od pracy

 • marpiosko

  Oceniono 270 razy 250

  "...świętość życia duchowieństwa..."
  No są z nich jajcarze!
  Ot,taki np.Święty Ojciec Wydrwigrosz,w swym świętym Maybachu,zionący świętą miłością bliźniego.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 247 razy 219

  gdzie to boli, gdzie to boli, jak się w głowie ..........................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje