Skąd Lynch wie, co robię, skoro mieszka na drugiej półkuli? - Zdanowska odpowiada na atak

David Lynch, Hanna Zdanowska

David Lynch, Hanna Zdanowska (Fot. Małgorzata Kujawka, Marcin Stępień / AG)

- Jak można oceniać, czy ktoś niszczy Łódź czy nie, żyjąc na drugiej półkuli? - tak prezydent Łodzi Hanna Zdanowska komentuje dzisiejszą wypowiedź Davida Lyncha, który oskarżył ją o "niszczenie miasta".


David Lynch zaczął być kojarzony z Łodzią po tym, jak miasto pokazał mu Marek Żydowicz, organizator festiwalu Camerimage. Miało powstać tu jego studio filmowe.

- Pan Lynch był w Łodzi ponad dwa lata temu, jeszcze zanim objęłam urząd - mówi Zdanowska. Wtedy Marek Żydowicz ogłaszał przeniesienie festiwalu Camerimage do Bydgoszczy. Był to kolejny odcinek sporu między miastem a organizatorami festiwalu.

Władze Łodzi nie chciały zgodzić się na finansowanie centrum festiwalowego projektu Franka Gehrego z uwagi na zbyt duże koszty. Budynek miał kosztować pół miliarda złotych, z czego połowa miała pochodzić z budżetu miasta. Projekt odrzucono po zmianie władz.

Żeby podtrzymać dobre wrażenie i kontynuować współpracę z reżyserem, prezydent wysłała mu osobiście zaproszenie do Łodzi, z którego Lynch nie skorzystał. - Pan David Lynch nie ma podstaw, by krytykować to, co się dzieje w mieście - komentuje Zdanowska. - Skąd może wyciągać wnioski, że w Łodzi dzieje się tak źle, odpowiedź pozostawiam państwu - dodaje.

Prezydent Zdanowska akurat dzisiaj podsumowywała swoje 20 miesięcy władzy w mieście. Mówiła o stabilnym budżecie i rozpoczętych inwestycjach, takich jak remont Piotrkowskiej, budowa Nowego Centrum Łodzi czy projekt rewitalizacji zabytkowych kamienic "Mia100 Kamienic". Między innymi na te inwestycje w przyszłym roku Łódź ma przeznaczyć, razem ze środkami unijnymi, ponad miliard dwieście tysięcy złotych.

Komentarze (138)
Skąd Lynch wie, co robię, skoro mieszka na drugiej półkuli? - Zdanowska odpowiada na atak
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 416 razy 212

  Pani Zdanowska nie dała się omamić obietnicami i nie wyłożyła pieniędzy mieszkańców na jakieś prywatne widzi misie panów Żydowicza i Lyncha to została od razu oskarżona o niszczenie miasta
  Ciekawe czemu sami nie finansują swoich wizji jak są takie wspaniałe i dochodowe

 • kiemlicz88

  Oceniono 265 razy 87

  Za to ja mieszkam 200 km dalej i widzę upadek Łodzi. Wyludnienie, zapaść, smród i brud. Szkoda tego miasta.

 • lukasz.kosinski

  Oceniono 182 razy 102

  W wakacje bylem w Lodzi. I akurat bylem swiadkiem, jak pani prezydent otwierala (!!!) przejscie dla pieszych...
  Wygladalo to tak: otworzyla przejscie, przespacerowala sie, dziennikarze robili jej zdjecia a po wszystkim mieszkancu ufundowali tablice w ramach podziekowania za to przejscie.

  Jakos nie wyobrazam sobie, zeby w innym miescie prezydent czy nawet burmistrz chwalil sie tak ostentacyjnie chwalil sie przejsciem dla pieszych. Zreszta, co tu mozna powiedziec, szkoda slow...

 • milu100

  Oceniono 162 razy 86

  Pani Z. Za to my mieszkamy na tej półkuli i widzimy co pani robi.

 • jerry.uk

  Oceniono 135 razy 81

  prawdą jest, że Zdanowska otrzymała w spadku po Kropiwnickim zrujnowany budżet, który musiała za wszelką cenę zrównoważyć. Poprzednie władze lubowały się w monumentalnych projektach, które miały je upamiętnić, bo najprzyjemniej wydaje się cudze pieniądze (znaczy podatników). Centrum festiwalowe było właśnie takim projektem.

 • gosc07007

  Oceniono 86 razy 58

  Ja mieszkam w Łodzi i widzę starzejące się miasto bez perspektyw dla młodych, brudne ulice, rosnące bezrobocie.
  Władza stawia na fabryki i BPO, czyli wyzysk pracowników za najniższa krajową.
  Widzę brak kultury w łodzi, brak wielu cennych inicjatyw jakie są w innych miastach, a są alternatywą dla bylejakości TV i internetu,.
  Wreszcie widzę budżet opierający się o mandaty dla obywateli od staży miejskiej. widzę powiększanie strefy płatnego parkowania, ogromne opłaty za śmieci wzrost podatków ..... żeby wydusić z mieszkańców ostatnie grosze.
  Widzę wreszcie dzielenie stanowisk pod kolegów z legitymacja partyjną nie mających ani doświadczenia ani chęci aby cokolwiek dla Łodzi, naszej Łodzi zrobić.

 • r0b3r1

  Oceniono 87 razy 37

  No tak mamy średniowiecze i to co się dzieje na drugiej półkuli jest jedną wielką niewiadomą, a drogę 200 km pokonuje się w 2-3 dni konno. Zgadzam się z klienmlicz88 Zdanowska doprowadza to miasto do wyludnienia. Jest coraz większy bród i nędza. Brawo p.prezydent jeszcze kilka lat i będziemy mieli na mapie polski pierwsze miasto widmo.

 • arahat1

  Oceniono 69 razy 27

  reżyser planuje otworzyć studio filmowe....a władze Łodzi nie chciały zgodzić się na finansowanie centrum festiwalowego projektu Franka Gehrego z uwagi na zbyt duże koszty.

 • folwark_polski

  Oceniono 48 razy 26

  a co tam u "fryzjera" pani prezydent no tego doradcy od Piotrowskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje