Szef Amber Gold spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące

26.11.2012 15:00
Marcin P., szef Amber Gold

Marcin P., szef Amber Gold (fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Sąd Okręgowy w Gdańsku przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla prezesa Amber Gold Marcina P. Wnioskowała o to prokuratura. Marcin P. jest podejrzany m.in. o oszustwo znacznej wartości i prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej.
W ocenie śledczych z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi P., dalsze stosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania jest konieczne dla "zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania". We wniosku do sądu prokuratura podkreśliła, że podejrzanemu grozi surowa kara, a ponadto zachodzi obawa matactwa z jego strony.

Biznesmen przebywa w areszcie w Piotrkowie Tryb., czas aresztowania upływa mu 28 listopada. W poniedziałek sąd przedłużył areszt do 28 lutego 2013 r.

Szef Amber Gold nie został dowieziony na poniedziałkowe posiedzenie gdańskiego sądu, reprezentował go obrońca Łukasz Daszuta.

W sierpniu gdańska prokuratura przedstawiła Marcinowi P. w sumie siedem zarzutów, m.in.: prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej, posłużenia się sfałszowanym potwierdzeniem przelewu na kwotę 50 mln zł, a także zarzut oszustwa znacznej wartości; przyjęto, że działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc ze swej działalności stałe źródło dochodu. Może mu grozić za to kara do 15 lat więzienia. 30 sierpnia gdański sąd zdecydował o aresztowaniu Marcina P. na trzy miesiące.

W październiku do łódzkiej prokuratury okręgowej trafiły dwa śledztwa związane z Amber Gold prowadzone dotąd w Gdańsku: główne, ws. Marcina P., oraz postępowanie dot. Portu Lotniczego w Gdańsku i OLT Express.

Zobacz także
Komentarze (20)
Szef Amber Gold spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące
Zaloguj się
 • lol76

  Oceniono 12 razy 6

  On juz wczesniej dostal szanse.
  Po tym numerze juz nigdy nie powinien wyjsc z wiezienia. Jego zona rowniez.

 • 24u

  Oceniono 4 razy 4

  Slup na wolnosci, moglby sie obawiac swych mocodawcow.

 • oservattoreromano

  Oceniono 5 razy 3

  Założę się, że jak koleś zacznie sypać i bedę kolejne aresztowania, to znowu będzie kilka samobójstw w niewyjaśnionych okolicznościkach. To Wolska nasza - państwo (bez) praw(i)a

 • brave48

  Oceniono 7 razy 3

  i bardzo dobrze, przerobią mu tam w więzieniu tyłeczek 'na złoto' ...
  pytanie tylko dlaczego jego żona jeszcze nie siedzi?, była przecież w zarządach tych samych oszukańczych spółek ..

 • galik79

  Oceniono 5 razy 3

  Założe się, że ma gdzieś dobrze skitrane z 10 mln u$d. Jak go wypuszczą to dopiero zacznie życie :-)

 • malena-76

  Oceniono 1 raz 1

  A moim zdaniem jemu sie upieczei obieca poprawe, zafunduje kosciolowi sw Brygidy zloto- bursztynowy oltarz jako votum za unikniecie kary a jak zaspokoi skarb państwa jego klientom pozostaną pewnie tylko powództwa cywilne . Większość klientów i tak wycofała pieniądze wbrew umownie więc potraca I'm karę umowna z 80%, resztę będzie I'm przelewal po 50 zł miesięcznie. Potem poda RP do trybunału praw człowieka za bezprawne aresztowanie, cierpienia psychiczne i fizyczne w więzieniu i wygra.

 • ventus_historicus

  Oceniono 1 raz 1

  Zastanawia mnie kwestia Pana mecenasa Daszuty, był on członkiem rady nadzorczej Amber Gold i bliskim współpracownikiem oskarżonego Marcina P. Jako doradca i prawnik najprawdopodobniej miał wiedzę na temat rzeczywistej działalności Amber Gold. Z dotychczasowego przebiegu zdarzeń wynika, że prokuratura nie ma zamiaru go pociągnąć do odpowiedzialności karnej - chociaż może zbierają materiał dowodowy.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Muszą mu zmienić areszt na bardziej skuteczny aby dosięgła go surowa ręka sprawiedliwości zbiorowego samobójcy.

 • 104i9

  Oceniono 3 razy 1

  O kolejne 3 miesiące przedłużono mu życie,chyba że go powieszą w celi..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje