Kalisz: Mamy dezintegrację PO, abdykację. Trzeba wykorzystać lukę

- Bezsporne jest, że mamy w Polsce totalny przechył prawicowy, który niszczy świadomość społeczną, mamy dezintegrację PO - mówił na antenie radia RMF FM Ryszard Kalisz. - Dlatego powstaje pewnego rodzaju przestrzeń, którą trzeba wykorzystać - podkreślił poseł. Nie zdradził jednak, jaka w tej przestrzeni przypadnie mu rola.
Zdaniem Ryszarda Kalisza obecnie na polskiej scenie politycznej powstaje luka, która może być szansą dla lewicy. - Mamy dezintegrację Platformy Obywatelskiej, swoistego rodzaju oddanie władzy faktycznej, abdykację - powiedział. Polityk unikał jednak odpowiedzi na pytanie o to, jak lewica zamierza wykorzystać tę sytuację.

- Nie podjąłem żadnych decyzji - stwierdził zapytany o to, czy zamierza kandydować w kolejnych wyborach. Zaznaczył także, że kandydować nie będzie Aleksander Kwaśniewski. - On może tylko wspierać - przekonywał Kalisz. - Aleksander Kwaśniewski jest byłym prezydentem i wszystko, co miał w Polsce do zrobienia, już zrobił.

W polityce nie ma nigdy terminów szczęśliwych

Ryszard Kalisz odniósł się także do podpisanych przez SLD wniosków o Trybunał Stanu dla Jarosława Kwaśniewskiego i Zbigniewa Ziobry. - Te wnioski są doskonale uzasadnione - powiedział. Polityk przekonywał, że trybunał należy uruchomić, aby uniemożliwić ministrom łamanie konstytucji, co jego zdaniem obecnie jest nagminne. - Takich spraw jak sprawa Kaczyńskiego i Ziobry mamy dziś mnóstwo - zaznaczył.

- Dzisiaj trybunał nie jest uruchomiony i przez to ministrowie i inni najwyżsi funkcjonariusze co i rusz łamią konstytucję i ustawę - powiedział Kalisz. - Moim marzeniem jest ustanowienie standardu funkcjonowania najwyższych funkcjonariuszy państwa tak, żeby nie łamać konstytucji - dodał.

- W polityce nie ma nigdy terminów szczęśliwych - stwierdził Kalisz, zapytany, dlaczego jego zdaniem akurat teraz PO wystąpiło z wnioskiem o Trybunał Stanu dla polityków prawicy.

Zobacz także
Komentarze (23)
Kalisz: Mamy dezintegrację PO, abdykację. Trzeba wykorzystać lukę
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 34 razy 26

  "Zdaniem Ryszarda Kalisza obecnie na polskiej scenie politycznej powstaje luka, która może być szansą dla lewicy."
  ====================================================================================
  Obecna "polska scena polityczna", to jedna wielka luka, bo trudno arenę z samymi błaznami nazwać "sceną polityczną.
  Może w Polsce jest miejsce dla lewicy, ale sęk w tym, że LEWICY NIE MA, bo ten kwiorowo - jaguarowy SLD bliższy jest partii monarchistycznej niż lewicowej.

 • m-kow

  Oceniono 26 razy 16

  ... i wtedy Rychu podjeżdża Jagsem i ożywia oraz spaja środowiska lewicy, wykluczonych, związkowców ...

 • jamcijest44

  Oceniono 13 razy 9

  Jeśli dobrze pamiętam, w ostatnich sondażach PO jakieś 35-40%, a SLD jakieś 9-11%. Rzeczywiście, totalna dezintegracja Platformy i wielka szansa dla lewicy. Przykro stwierdzić, ale poseł Kalisz pojechał klasycznym prezesem, który uważa, że jak się coś słownie zadekretuje, to tak właśnie będzie. Żenua.

 • milorex10

  Oceniono 26 razy 8

  Skoro o miejsca pracy dla Polaków bardziej troszczy się rząd brytyjski niż polski, to po co nam taki rząd. PO jest w działaniach gorsza niż komunistyczna nieboszczka PZPR. Ogromne i rosnące zadłużenie, ucieczka Polaków z kraju, przeraźliwe bezrobocie (ok. 6 mln), korupcja i nepotyzm, pasożytnicza biurokracja kilka razy razy większa niż komunistyczna, itd. Po co nam te mierne i nieudolne piłkarzyki z Gdańska.

 • e-komentarz

  Oceniono 26 razy 6

  Daj boże każdej partii taką "dezintegrację" która da jej po pięciu latach rządzenia
  pierwsze miejsce w sondażach i to ze sporą przewagą nad następnymi...
  ewybory.eu/zestawienie-sondazy/
  SLD razem z Palikociarnią ma średnio o 16% mniej.

 • talbor73

  Oceniono 9 razy 5

  Będzie już z siedem lat bez korytka.

 • cookies9

  Oceniono 3 razy 3

  "Ryszard Kalisz odniósł się także do podpisanych przez SLD wniosków o Trybunał Stanu dla Jarosława Kwaśniewskiego i Zbigniewa Ziobry"

  Jarosława Kwaśniewskiego? Kiedy dziennikarz poprawi swój błąd?:-)))

 • fordysta

  Oceniono 8 razy 2

  Kalisz, ty wybij sobie z głowy dalszą karierę na koszt podatników.
  Pamiętamy twoją działalność i sprawę porwania OLEWNIKÓW. Ile tam było > samobójstw< ?
  Rozpasanemu , pasożytniczemu cwaniactwu - mówimy DOŚĆ !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje