Pawlak po dymisji krytykuje rząd: Pani minister lekceważy politykę rolną

Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

- Trzeba grać szeroko. Bardzo złym sygnałem był wywiad minister Elżbiety Bieńkowskiej o tym, że z lekceważeniem odnosi się do polityki rolnej i dopłat. To istotnie osłabiło naszą pozycję - mówił w TVN24 Waldemar Pawlak.
Pawlak, tydzień po porażce w wyborach PSL i dymisji ze stanowiska ministra gospodarki, krytycznie odniósł się do słów Elżbiety Bieńkowskiej. Minister rozwoju regionalnego mówiła, jeszcze przed zakończonymi fiaskiem negocjacjami ws. europejskiego budżetu, że Polska nie powie w Brukseli: "dopłaty dla rolników albo weto". - Dostaniemy najpewniej 300 mld zł z unijnej kasy na lata 2014-20, a Polska nie zawetuje budżetu UE, nawet gdyby zmniejszone zostały bezpośrednie dopłaty dla rolników. Ważniejsze są pieniądze na rozwój obszarów wiejskich - oceniała Bieńkowska w rozmowie z "Gazeta Wyborczą" .

"Zostaje w polityce. Na razie"

Zdaniem Pawlaka Bieńkowska z "lekceważeniem odnosi się do polityki rolnej". - Jeżeli gramy o wszystko, to i tak kończy się to ustępstwami. A jeśli już na początku ustępujemy, to potem już nie ma z czego rezygnować - mówił Pawlak. - Ważna jest współpraca i z Niemcami, i z Wielką Brytanią, Francją i Włochami. Każdy z nich ma nieco inne interesy - dodał.

Pawlak odniósł się też do spekulacji, jakoby miał odejść z polityki i zająć się biznesem. - Na pewno w polityce do końca tej kadencji zostaje. Ale ważne będzie spożytkowanie kontaktów. Jako minister gospodarki poznałem wielu fantastycznych polskich przedsiębiorców. Te kontakty chciałem rozwijać, ale w innej roli niż dotychczas - powiedział.Zobacz także
 • Kongres PSL. Janusz Piechociński przyjmuje gratulacje od Jarosława Kalinowskiego Trzy drużyny, umowa koalicyjna i... Photoshop. Kim jest Piechociński?
 • Stanisław Żelichowski Żelichowski: Gdyby nie Piechociński, Pawlak mógłby potraktować kampanię po luzacku
Komentarze (123)
Pawlak po dymisji krytykuje rząd: Pani minister lekceważy politykę rolną
Zaloguj się
 • occam

  Oceniono 295 razy 277

  No sorry waldi, ale w rządzie "specami od rolnictwa" byliście WY! Co zrobiliście i co zaproponowaliście za reformy od 2007 roku ?!?!

  Żałosne. (choć

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 214 razy 206

  Stopień lekceważenia kwestii dopłat do rolnictwa jest odwrotnie proporcjonalny do ilości posiadanych hektarów. Wiesz coś o tym, Waldziu, prawda?

 • wodakrolewska

  Oceniono 209 razy 205

  Czyli biznesmen Pawlak szykuje się na stołek w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

 • mlodababcia52

  Oceniono 171 razy 151

  Ta szuja fałszywa ma jeszcze coś do krytykowania,...dopłaty do rolnictwa...te dopłaty wyglądają tak,że chłop ma hektar lub dwa ugoru,nic nie robi i dostaje dotacje...chla cały rok...ma ubezpieczenie w KRUS i jeszcze emeryturę dostanie...cóż to za sprawiedliwość ???Dobrze,że nie ma już Pawlaka bo na tę fałszywą gębę robi się niedobrze....

 • podkarpacie55

  Oceniono 131 razy 119

  Waldziu to bardzo dobry polityk tzn inteligientny cyniczny hipokryta który chce jak najszybciej wrócić do wielkiej polityki

 • puszka-3

  Oceniono 90 razy 74

  "Człowiek ze wsi wyjdzie ,ale wieś z człowieka nie wyjdzie nigdy"
  Najlepszym tego przykładem jest Pawlak.

 • june-of-44

  Oceniono 31 razy 29

  Jak mawiał Ferdek Kiepski "...Takiego to za jądra i na latarnię".
  Wczoraj w koalicji, dzisiaj w opozycji jutro w 27 radach nazdorczych jako prezes spólki np. Polskie Rolnictwo Jądrowe S.A. albo Gazownictwo dla Rolnictwa S.A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje