Pawlak po dymisji krytykuje rząd: Pani minister lekceważy politykę rolną

26.11.2012 08:14
Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

- Trzeba grać szeroko. Bardzo złym sygnałem był wywiad minister Elżbiety Bieńkowskiej o tym, że z lekceważeniem odnosi się do polityki rolnej i dopłat. To istotnie osłabiło naszą pozycję - mówił w TVN24 Waldemar Pawlak.
Pawlak, tydzień po porażce w wyborach PSL i dymisji ze stanowiska ministra gospodarki, krytycznie odniósł się do słów Elżbiety Bieńkowskiej. Minister rozwoju regionalnego mówiła, jeszcze przed zakończonymi fiaskiem negocjacjami ws. europejskiego budżetu, że Polska nie powie w Brukseli: "dopłaty dla rolników albo weto". - Dostaniemy najpewniej 300 mld zł z unijnej kasy na lata 2014-20, a Polska nie zawetuje budżetu UE, nawet gdyby zmniejszone zostały bezpośrednie dopłaty dla rolników. Ważniejsze są pieniądze na rozwój obszarów wiejskich - oceniała Bieńkowska w rozmowie z "Gazeta Wyborczą" .

"Zostaje w polityce. Na razie"

Zdaniem Pawlaka Bieńkowska z "lekceważeniem odnosi się do polityki rolnej". - Jeżeli gramy o wszystko, to i tak kończy się to ustępstwami. A jeśli już na początku ustępujemy, to potem już nie ma z czego rezygnować - mówił Pawlak. - Ważna jest współpraca i z Niemcami, i z Wielką Brytanią, Francją i Włochami. Każdy z nich ma nieco inne interesy - dodał.

Pawlak odniósł się też do spekulacji, jakoby miał odejść z polityki i zająć się biznesem. - Na pewno w polityce do końca tej kadencji zostaje. Ale ważne będzie spożytkowanie kontaktów. Jako minister gospodarki poznałem wielu fantastycznych polskich przedsiębiorców. Te kontakty chciałem rozwijać, ale w innej roli niż dotychczas - powiedział.Zobacz także
Komentarze (123)
Zaloguj się
 • ernie123

  0

  LUDZIE PAMIĘTAJĄ : SPRAWA GAZU I ŚRODKI NA ROLNICTWO.

  Waldek nie zapomnimy !!!

 • gorgony

  0

  Mam nadzieje,że ten pan już nikomu nie zaszkodzi.A, za "tani gaz ".I trucie się narodu spalanymi śmieciami i gó...anym węglem szlag go normalnie po chrześcijańsku trafi.

 • waldi_usp

  Oceniono 2 razy 2

  No i wyszło szydło z worka ... czyli słoma z kaci ... znowu zachowanie typowe dla PSL-u ... obraziłem się na cały świat więc biorę zabawki i idę się bawić do do innej piaskownicy a tzw. "dobro" Polski mam serdecznie i głęboko w dupie ...

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Potwierdził po raz n-ty, że PSL to partia obrotowa.

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz 1

  "A gdzie jest Polska" panie Sikorski?

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy -3

  Chyba tuskowym już nie w głowach walka o wolność,szczególnie cudzą?

 • antyinteligent

  Oceniono 2 razy -2

  Może wolą budżet polsko rosyjski a nie polsko francuski?

 • antyinteligent

  Oceniono 2 razy -2

  Dlaczego tuskowi popierają stanowisko Rosji a nie sojuszniczej Francji?

 • orion57

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Pawlak gdzie honor, przez 5 lat czerpał Pan pełnymi garściami z tego, ze jest Pan wice Premierem RP. A teraz jak koledzy dali Panu kopa to urażony próbujesz mieszać w rządzie. Nie chcę być złośliwy ale zachowuje się Pan jak dzieciak w piaskownicy. Tylko Polska to nie piaskownica więc zachowuj się Pan z honorem jak przystało na wytrawnego polityka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje