Gowin: Nie słyszałem, żeby skrajna prawica zapraszała bojówki i udzielała im schronienia

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

- Nie ma symetrii między skrajną prawicą a skrajną lewicą, bo nie słyszałem, żeby skrajna prawica zapraszała tutaj bojówki faszystów niemieckich, a potem udzielała im schronienia - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Jarosław Gowin. Tak minister sprawiedliwości komentuje wydarzenia towarzyszące obchodom Święta Niepodległości.
Minister sprawiedliwości odniósł się też do postulatów SLD wysuniętych po zamieszkach w czasie Marszu Niepodległości. - Należę do pokolenia, któremu delegalizacja ruchów politycznych kojarzy się wyjątkowo nieprzyjemnie - powiedział, wyjaśniając, że nie widzi podstaw do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i ONR.

Jarosław Gowin jednoznacznie opowiedział się za ściganiem przez prokuraturę wszelkiego typu wypowiedzi o charakterze szowinistycznym i rasistowskim. - Trzeba też usunąć agresję z języka polityki i ten postulat adresuję także do siebie samego i mojej własnej partii oraz ugrupowań na lewo od nas - dodał.

Minister wspomniał też o prawicowym Klubie Ronina, w którym reżyser Grzegorz Braun postulował "drastyczne wyprawienie na tamten świat z tuzina redaktorów 'Gazety Wyborczej' i ze dwóch tuzinów z TVN". - Sprawa jest jasna. Taką wypowiedzią powinien zająć się albo prokurator, albo psychiatra - podsumował Gowin. O kontrowersyjnych spotkaniach Klubu Ronina pisała sobotnia "Gazeta Wyborcza ".

Cały wywiad z Jarosławem Gowinem w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej "

Zobacz także
 • Magdalena Środa, Jarosław Gowin Środa: Gowin gorszy niż Amber Gold. Nie może prawa "mieć w nosie". I jako minister, i jako obywatel [POLEMIKA]
 • Jarosław Gowin chce ministra z Polski Razem w nowym rządzie Gowin: nie jestem katolem
Komentarze (175)
Gowin: Nie słyszałem, żeby skrajna prawica zapraszała bojówki i udzielała im schronienia
Zaloguj się
 • 13perun

  Oceniono 275 razy 169

  Piękną ma twarz PO.
  Gratuluję osobom o lewicowych poglądach, którzy głosowali na jego partie :-)

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 219 razy 159

  i skrajna prawica i skrajna lewica musza istnieć, to norma w cywilizowanych krajach. Jednak mnie śmieszy jedna rzecz : skrajna prawica lata zawsze składac wieńce na grobie Piłsudskiego i odprawia modły w kościele za niego.
  Tymi czynami się strasznie kompromituje...bowiem Piłsudski powiedział jasno cyt"wiara jest dla ludzi bez rozumu"
  Ortodoxi wyryli nawet na jego grobie krzyż (!!) sic! bez wiedzy i zgody same go zainteresowanego który z nich drwił poprostu :)
  Nie kompromitujcie sie ludzie, nie każdy jest imbecylem intelektualnym jak wy.

 • ammaneh

  Oceniono 103 razy 67

  Można i tak panie gowin. Ale faktem jest że episkopat organizował w Małopolsce obozy szkoleniowe dla młodzieży gdzie instruktorami byli faszyści z krajów skandynawskich, Solidarność wydaje pieniądze na doszkalanie bojówek ONR i Wszechpolaków, a PiS i Solidarna Polska otacza ochroną prawną wszystkich kiboli i neofaszystów którzy mają problem z prawem, nawet z tytułu narkotyków. Czy to nie dziwne że poręczają za nich nawet biskupi. Dawniej poręczali za członków mafii teraz za ich żołnierzy któży służą polityce. To są fakty które trwają od dawna. Przypominam jak jeszcze na zlecenie Lecha Kaczyńskiego zamiast jego wizyty na Litwie wysłano tam na ustawkę tysiące kiboli Legii. To jest to co jest groźniejsze od choroby psychicznej panoszącej się w Polsce zwaną PiS. To oni 11 listopada ustami Zawiszy nawoływali do agresji na Litwę i Ukrainę. Jeżeli nawoływanie do wojny z sąsiednimi państwami, obalenia demokratycznie wybranych władz, zamachu na sejm, jeżeli tego pan nie widzisz to jesteś pan takim samym agentem Watykanu, a nie ministrem służącym Polsce której składałeś pan przysięgę. Polacy odpłacą Watykanowi i wam za zdradę interesów Polski

 • pozor_vlak

  Oceniono 100 razy 50

  Facet powinien zostać ministrem sprawiedliwości w Azerbejdżanie.....
  Ale przypadek tego osobnika jest kolejnym dowodem, że PO i PiS to w istocie dwie strony tego samego medalu.

 • louisciffer

  Oceniono 72 razy 50

  To idż panie Głowin do lekarza, tego od uszu.

 • folwark_polski

  Oceniono 107 razy 49

  obrzydliwy anty Polski typ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje