Gowin: Nie słyszałem, żeby skrajna prawica zapraszała bojówki i udzielała im schronienia

26.11.2012 07:11
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

- Nie ma symetrii między skrajną prawicą a skrajną lewicą, bo nie słyszałem, żeby skrajna prawica zapraszała tutaj bojówki faszystów niemieckich, a potem udzielała im schronienia - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Jarosław Gowin. Tak minister sprawiedliwości komentuje wydarzenia towarzyszące obchodom Święta Niepodległości.
Minister sprawiedliwości odniósł się też do postulatów SLD wysuniętych po zamieszkach w czasie Marszu Niepodległości. - Należę do pokolenia, któremu delegalizacja ruchów politycznych kojarzy się wyjątkowo nieprzyjemnie - powiedział, wyjaśniając, że nie widzi podstaw do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i ONR.

Jarosław Gowin jednoznacznie opowiedział się za ściganiem przez prokuraturę wszelkiego typu wypowiedzi o charakterze szowinistycznym i rasistowskim. - Trzeba też usunąć agresję z języka polityki i ten postulat adresuję także do siebie samego i mojej własnej partii oraz ugrupowań na lewo od nas - dodał.

Minister wspomniał też o prawicowym Klubie Ronina, w którym reżyser Grzegorz Braun postulował "drastyczne wyprawienie na tamten świat z tuzina redaktorów 'Gazety Wyborczej' i ze dwóch tuzinów z TVN". - Sprawa jest jasna. Taką wypowiedzią powinien zająć się albo prokurator, albo psychiatra - podsumował Gowin. O kontrowersyjnych spotkaniach Klubu Ronina pisała sobotnia "Gazeta Wyborcza ".

Cały wywiad z Jarosławem Gowinem w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej "

Zobacz także
Komentarze (175)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  Widocznie minister żyje pod inną szerokością geograficzną niż reszta społeczeństwa.

 • justin2312

  Oceniono 2 razy 0

  Tak minister trafnie i sprawiedliwie ocenił ułomność partyjnego zarządzania naszymi codziennymi sprawami. Niestety WIELKA POLITYKA to okłamywanie Obywatela przez polityków nawet sprawiedliwych - w dobrej wierze i dla dobra ogólnego polityki i jej dyplomatycznych żądnych władzy polityków.

 • kris058

  0

  Tusku, wyrwij chwasta i przekaż PIS-owi.......

 • harce

  0

  Pan minister raczy chyba opierać swoje opinie na fantazjach publikowanych w niektórych co dziwniejszych serwisach informacyjnych zamiast na faktach które są mu dostępne...

 • ciemny_lud

  0

  Tu nie ma symetrii, bo - rzeczywiście - lokalnie słaba lewica gościła lewicowych zadymiarzy z importu. Natomiast polskiej prawicy sprawę załatwiają miejscowe siły, specjaliści od pięciu piw i hordy stadionowe, słowem kibole, na których czele tak chętnie by sie uplasował J. Kaczyński i których podnosi na duchu w kryminale przezacny senator Romaszewski.
  Prawica nie musi zapraszać bojówek, bo już je ma i nisko im się kłania.
  A policja też - jak się okazało - dobrze wie komu należy przylać mocniej, w duchu patriotycznym.
  Tusk zwariował biorąc do rządu na stanowisko ministra sprawiedliwości najpierw Czumę, a potem Gowina.

 • kenjed

  Oceniono 1 raz 1

  Oślizły karierowicz, tchórz, który bierze pieniądze od PO, a umizguje się do PiSu.

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 1

  ta środa to niech zmieni nazwisko na piątek i przestanie się odzywać , Gowinowi do pięt nie dorosła ani wiedzą ani inteligencją

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin już powinien rozmawiać z Rokitą o powołaniu nowej partii bo w PO jest już na ,,wylocie''

 • losiu4

  Oceniono 4 razy 2

  pare słów prawdy... wiadomo dlaczego wybiórcza tak Gowina nie lubi :)

  Pozdrawiam

  losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje