Jak działa PSL w Zgierzu, czyli pracy nie ma, trzeba sobie pomagać

Kolejka w przychodni

Kolejka w przychodni (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

PSL-owska prezydent Zgierza zwolniła szanowaną w mieście dyrektorkę miejskich przychodni. Na jej miejsce zaprosiła związanego z partią Adama Fronczaka - pisze w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej? Adam Czerwiński.
Ewa Skarbińska sześć lat temu została dyrektorką Miejskiego Zespołu Przychodni w Zgierzu. - Można powiedzieć, że wprowadziła je do UE - mówi Beata Świątczak (PO), przewodnicząca komisji zdrowia zgierskiej rady miejskiej. Władze miasta dwa razy przyznały jej roczną nagrodę, po kilka tysięcy złotych. I w uznaniu zasług podniosły pensję. Jednak w piątek 16 listopada Skarbińska została wezwana na dywanik do urzędu miasta. - W magistracie usłyszałam, że trzeba będzie mnie zwolnić, bo w urzędzie odkryli, że prowadzę działalność gospodarczą. A nie mam prawa tego robić, zajmując dyrektorskie stanowisko w publicznej placówce - mówi dyrektorka.

Chodzi o jednoosobową firmę, którą Skarbińska założyła w 2005 roku po to, by mogła pełnić dyżury w pogotowiu. - Kiedyś miałam tam kawałek etatu, ale dyrekcja poprosiła, żebyśmy pozakładali firmy i przeszli na kontrakty. Wiem, wiem, nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania. Ale ja naprawdę nie wiedziałam, że nie mogę prowadzić mojej jednoosobowej firmy. Dlatego natychmiast po piątkowej rozmowie wykreśliłam moją firmę z rejestru, a w pogotowiu przeszłam na umowę o dzieło.

Wyjaśnienia jednak nie pomogły, Skarbińska została zwolniona, a jej miejsce zajął Adam Fronczak, który w latach 2007-11 był wiceministrem zdrowia z rekomendacji PSL, a w ostatnich wyborach samorządowych z listy tej partii ubiegał się o fotel prezydenta Łodzi. Z resortu, w którym odpowiadał m.in. za politykę lekową, musiał odejść rok temu, gdy "Rzeczpospolita" podała, że od siedmiu lat zasiada w zarządzie łódzkiej Fundacji na rzecz Pomocy Chorym na Białaczkę wspieranej przez koncerny farmaceutyczne.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Odwołany szef ARiMR Tomasz Kołodziej Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwołany
 • Jan Bury PSL broni sądów - kolejna partyjna akcja z podpisami. "To społeczna inicjatywa. Obywateli"
Komentarze (31)
Jak działa PSL w Zgierzu, czyli pracy nie ma, trzeba sobie pomagać
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 52 razy 42

  No funfla przecież gdzieś musieli zatrudnić. A w PO jest inaczej ? Jak rządziło Aws z Krzakleewskim na czele to on właśnie zapowiadał iż mają kilka tys. stanowisk do obsadzenia.

 • mreck

  Oceniono 28 razy 24

  trzeba redefiniować działalność gospodarczą. Przywrócić także pierwotne znaczenie takim pojęciom jak umowa o prace, umowa zlecenie, umowa o dzieło.
  Jakież to "dzieło" wytwarza lekarz na dyżurze?
  Co to za działalność gospodarcza takiego lekrza?
  a o meritum mam takie zdanie: zwolnili - i dobrze. Che się psa uderzyć, to sam kija w zębach przyniesie.

 • zbycholj23

  Oceniono 19 razy 19

  P-partia
  S-swoich
  L-ludzi

 • donbadylio

  Oceniono 19 razy 19

  Ale z drugiej strony ktoś tą prezydent jednak wybrał,
  sama nie wskoczyła na stołek

 • takiezlewiesci

  Oceniono 15 razy 15

  PSL to teraz jest jak chlop w butach lacoste.

 • 50riko55

  Oceniono 13 razy 13

  PSL to partia gnojów z gnojowiska od ponad 20 lat przyklejona do KAŻDEJ władzy tylko dla kasy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje