Bunt w kolonii karnej w Rosji. Może się rozprzestrzenić na inne obozy

Miejsce, gdzie trwa bunt

Miejsce, gdzie trwa bunt (Fot. Google Maps)

W Rosji może dojść do masowych buntów w koloniach karnych - ostrzegają obrońcy praw człowieka. Od wczoraj trwa akcja protestacyjna w łagrze numer 6 niedaleko Czelabińska na Uralu. W starciach z krewnymi skazanych rannych zostało ośmiu funkcjonariuszy OMON-u.
Więźniowie z kolonii karnej w Kopiejsku zbuntowali się, bo - jak twierdzą - strażnicy znęcali się nad nimi. Wczoraj po spacerze nie wrócili do swoich cel. Około 250 więźniów domagających się zwolnienia ich kolegów z karceru weszło na dachy budynków więziennych. Wznosili tam okrzyki i powiewali transparentem z napisem "Ludzie pomóżcie!".

Przed kolonią zebrali się krewni więźniów. Zaatakowali ich policjanci ze specjalnych jednostek OMON-u, którzy zostali obrzuceni kamieniami i pustymi butelkami. Ośmiu policjantów zostało rannych. Zatrzymano 38 protestujących. Według administracji więziennej sytuacja w kolonii karnej została opanowana. Według miejscowych obrońców praw człowieka do buntu doszło, gdyż więźniowie kolonii karnej byli bici. W rosyjskich więzieniach i koloniach karnych odbywa kary przeszło 700 tys. ludzi.

Tymczasem według portalu LifeNews strajk głodowy rozpoczęli więźniowie kilku sąsiednich kolonii karnych. Informatorzy portalu twierdzą, że strażnicy wymuszają od więźniów haracz, a wobec niepokornych stosują represje. Obrońcy praw człowieka ostrzegają, że taka sytuacja może doprowadzić do buntów w innych koloniach karnych.

Zobacz także
 • Członkinie 'Pussy Riot' Rosyjska prokuratura ściga kolejne dziewczyny z Pussy Riot
Komentarze (41)
Bunt w kolonii karnej w Rosji. Może się rozprzestrzenić na inne obozy
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 40 razy 22

  daleko rosjanom do europejskich standardow
  czyli dla wielokrotnego mordercy cela z laptopem kablowka do tego silownia i gacie straznikow pelne ze strachu bo moze pan morderca powie ze kawa za zimna?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 34 razy 16

  U nas też miliśmy masowe bunty w więzieniach na początku lat 90. Dzięki temu mówi się teraz PAN przestępca i PAN bandyta.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 14 razy 6

  Bunty w więzieniach należy zdecydowanie tłumić inaczej bandyci przejmą tam władzę. Tak jak w więzieniach latinomeryki (patrz Meksyk).

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy 5

  Hasło POZBAWIENIE WOLNOŚCI jest omówione w Wikipedii w wielu językach, m.in. w polskim. Co ciekawe, tylko w 4 językach: chiński, tajski, angielski, szwedzki dostępna jest mapka żwiata i międzynarodowa statystyka dotycząca liczby uwięzionych. Podaje link do strony w języku angielskim.
  en.wikipedia.org/wiki/Incarceration
  USA, więzienie narodów, światowy lider państw policyjnych, oznaczone są kolorem czerwonym.

 • aide5

  Oceniono 9 razy 5

  Rusofoby ruszaja do akcji zaraz beda bronic bandziorow ze prawa im sie naleza , ze laptopy powinni miec i moze dziwki tez powinni dostawac za darmo itp itd .Polski rusofob jest jest jedno wydanie na swiecie .

 • mczes57

  Oceniono 2 razy 2

  To że ktoś odbywa karę to nie znaczy że nie jest człowiekiem.Każdy może tam trafić za niewinność też.

 • firys100

  Oceniono 30 razy 2

  Ludzieeeee!!!!!!!!!!!!! nie dajcie się ogłupiać w Rosji nie ma wolności i demokracji ta informacja to zwykła medialna wrzutka.... jak będą chcieli to wystrzelają wszystkich a pozwolą napisać, że była grypa. Ta wiadomość być może ma pokazać jaka to WOLNOŚĆ tam panuje, że nawet w łagrach mogą się buntować - jak w cywilizowanym kraju normalnie.

 • albacor

  Oceniono 3 razy 1

  "Zaatakowali ich policjanci ze specjalnych jednostek OMON-u, którzy zostali obrzuceni kamieniami i pustymi butelkami"

  Dobre - pustymi , bo zawartość została spożyta....................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje