"Pawlak jest rozgoryczony". Po przegranej odejdzie z polityki do biznesu?

24.11.2012 16:49
Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Waldemar Pawlak, były już prezes PSL, poważnie zastanawia się nad odejściem z polityki - donosi "Wprost". Tygodnik powołuje się na rozmowy z ludowcami, którzy twierdzą, że Pawlak mocno przeżył przegraną walkę o przywództwo na kongresie.
- To silny chłop - podkreślają ludzie z jego otoczenia. Ale Pawlak po kongresie, na którym stracił przywództwo w PSL, jest rozgoryczony. Czy na tyle, że porzuci politykę? - Na razie będzie pracować w Sejmie jako poseł - może w komisji gospodarki, może innowacyjności - mówi "Wprost" jeden z polityków PSL.

Jednak zdaniem Marka Sawickiego, byłego ministra rolnictwa, pozycja posła Pawlakowi na długo nie wystarczy. - Myślę, że wejdzie w działalność gospodarczą. Jest zbyt aktywny, doświadczony - uważa Sawicki.

A może biznes z Chińczykami

- Własny biznes, szef czy konsultant jakiejś dużej organizacji - wyliczają ludowcy. I dodają, że ze swoim doświadczeniem Pawlak będzie mógł teraz przebierać w propozycjach. Może się o niego postarać np. wielki biznes chiński, Pawlak ma tam wyjątkowo dobre notowania. Przekonali się o tym kilka miesięcy temu polscy politycy w Brukseli na spotkaniu z przedstawicielami największych chińskich firm. - Pawlaka wymieniali z nazwiska wśród raptem kilku polityków w Europie - opowiada nam jeden z ludowców.

Cały tekst na Wprost.pl

Komentarze (181)
Zaloguj się
 • marimax

  Oceniono 1 raz 1

  Ten facio nadaje sie tylko do tego by isc na dlugie lata do wiezienia

 • haber73

  Oceniono 1 raz 1

  Wziął się i obraził-biedaczysko!Teraz dopiero będzie klapa bez Waldusia!Ale jak siedział na wysokim stołku przez kilkadziesiąt lat to teraz jest potrzebna pomoc psychologa!

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 2

  Plujecie w tłusty ryj Pawlaka ? A, on ma to w dupie. Wierzchem dłoni (tak z chłopska) mordę se obetrze i i zaśpiewa z serafinem i innym maslanko "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród....". To jest polski, nasz przaśny..... współczesny patriotyzm.

 • ws11111

  Oceniono 2 razy 2

  powinien raczej polecieć w kosmos do odległej galaktyki i zabrać ze sobą wszystkie PSLowskie pijawki przyssane do spółek skarbu państwa

 • tadeushek

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.... Pawlak wie,że niedługo i tak by mu się dobrali do d...
  Sprytna zagrywka z tym odejściem.

 • arahat1

  0

  wielki biznes chiński: teraz bedzie sprowadal towar pod marka made in pawlak?

 • dejtrejder

  0

  Na kasę do biedronki niech idzie jak taki uczciwy :) Ale nie po to sobie blaty wyrabiał i u kolegów stołeczek w biznesie szykował. Prawda?

 • lekarzzewsi

  Oceniono 1 raz 1

  Ta... to byłaby prawdziwa tragedia. Nie wiem jak sobie teraz poradzimy...

 • dio62

  Oceniono 3 razy 3

  Waldek podobno się ucieszył, że po tylu latach może znowu założyć swoje wygodne gumiaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje