"Pawlak jest rozgoryczony". Po przegranej odejdzie z polityki do biznesu?

Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Waldemar Pawlak, były już prezes PSL, poważnie zastanawia się nad odejściem z polityki - donosi "Wprost". Tygodnik powołuje się na rozmowy z ludowcami, którzy twierdzą, że Pawlak mocno przeżył przegraną walkę o przywództwo na kongresie.
- To silny chłop - podkreślają ludzie z jego otoczenia. Ale Pawlak po kongresie, na którym stracił przywództwo w PSL, jest rozgoryczony. Czy na tyle, że porzuci politykę? - Na razie będzie pracować w Sejmie jako poseł - może w komisji gospodarki, może innowacyjności - mówi "Wprost" jeden z polityków PSL.

Jednak zdaniem Marka Sawickiego, byłego ministra rolnictwa, pozycja posła Pawlakowi na długo nie wystarczy. - Myślę, że wejdzie w działalność gospodarczą. Jest zbyt aktywny, doświadczony - uważa Sawicki.

A może biznes z Chińczykami

- Własny biznes, szef czy konsultant jakiejś dużej organizacji - wyliczają ludowcy. I dodają, że ze swoim doświadczeniem Pawlak będzie mógł teraz przebierać w propozycjach. Może się o niego postarać np. wielki biznes chiński, Pawlak ma tam wyjątkowo dobre notowania. Przekonali się o tym kilka miesięcy temu polscy politycy w Brukseli na spotkaniu z przedstawicielami największych chińskich firm. - Pawlaka wymieniali z nazwiska wśród raptem kilku polityków w Europie - opowiada nam jeden z ludowców.

Cały tekst na Wprost.pl

Komentarze (181)
"Pawlak jest rozgoryczony". Po przegranej odejdzie z polityki do biznesu?
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 466 razy 406

  Od 20 lat przy żlobie jako premier albo wice premier. Rozgrzebane emerytury, złodziejski zus ma się w najlepsze, tysiące nepotów na stanowiskach utworzonych specjalnie dla PSL. Do tego najdrozszy gaz w Europie w stosunku do zarobków. Może zamiast do biznesu powinien zainteresowac się nim trybunał stanu w końcu?

 • 24u

  Oceniono 272 razy 244

  Obrazanie sie w polityce jest oznaka slabosci.

 • seboc

  Oceniono 250 razy 210

  Niech wypie....
  Jego osoba to wielkie przekrety, afery lub "podstawiony" premier.
  Mam nadzieje, ze jeszcze pojdzie siedziec za kontrakt gazowy.
  S.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 190 razy 178

  Szybciej Jarek sie ozeni niz Waldek odejdzie z polityki:))))

  Moze sie gdzies w biznesie przyczaic ale żłóbek zawsze będzie mial na oku. I wroci. Jak zawsze:)))

 • cillian1

  Oceniono 169 razy 147

  Tak się zastanawiam, czy po odejściu tego pajaca, co tylko wały robi i swoich ustawiać umie - coś się zmieni?
  Czy nagle urzędnicy przestaną na boki robić?

 • syn_wojtyly

  Oceniono 152 razy 134

  Walduś jeszcze skończy jak Tymoszenko..za te umowy gazowe z Rosjanami :) oj Waldemar....

 • badziewiak66

  Oceniono 160 razy 122

  Ferajna zapewnia swojemu wiernemu człowiekowi miękkie lądowanie. Kto tam teraz będzie pamiętał jak pawlak ukręcił łeb aferom : hazardowej , nepotyzmu i amber gold , jak wynegocjował poziom dopłat dla rolników o 50% niższych od tych jakie dostają rolnicy w Unii , jak klepał złe prawo rozwalające polską gospodarkę i polskie finanse, jak niszczył polskie stocznie i wielkie zakłady pracy , jak "negocjował" z Rosją kontrakty gazowe. Trzeba go pilnować , łazić za nim krok w krok żeby sprawdzić dokąd go teraz poniesie , gdzie pojedzie na wypoczynek, na Cypr, Kajmany, wyspę Mann , czy do Szwajcarii.

 • razb1947

  Oceniono 86 razy 80

  Ale od koryta on nie odejdzie bo gdzie będzie miał lepiej i tyle kasy na prawo i lewo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje