Wielka Brytania: Rodzicom zastępczym odebrano dzieci z powodów politycznych

24.11.2012 16:44
Strona internetowa Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Partia nie wygląda na rasistowską, skoro ma w swych szeregach ludzi o innym kolorze skóry

Strona internetowa Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Partia nie wygląda na rasistowską, skoro ma w swych szeregach ludzi o innym kolorze skóry (Fot. UKIP)

Władze samorządowe miasta Rotherham w angielskim hrabstwie South Yorkshire odebrały zastępczym rodzicom prawo wychowywania trojga dzieci. Powodem była ich przynależność do Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - podały brytyjskie media.
Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) jest przeciwna wielokulturowości, chce wprowadzenia kontroli nad migracją i wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Partia była niegdyś na politycznym marginesie, ale obecnie sondaże wskazują, że popiera ją nawet do 9 proc. wyborców. Lider UKIP i poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage uważa, że odpowiedzialni za tę "przerażającą decyzję" powinni podać się do dymisji.

Dwiema dziewczynkami i chłopcem zajmowali się rezerwista marynarki wojennej pracujący z niepełnosprawnymi i pielęgniarka, która zawodowo zajmuje się małymi dziećmi. Trójka dzieci nie urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale w jednym z nowych krajów UE, nazwy państwa nie podano. Władze samorządowe uznały w związku z tym, że ich "kulturowe i etniczne potrzeby nie będą zaspokojone".

Zastępczym rodzicom powiedziano, że UKIP propaguje rasizm. Partia zaprzecza tym zarzutom, podobnie jak małżeństwo, któremu odebrano prawo do dalszego opiekowania się dziećmi. - Gdybym była przekonana o tym, że UKIP to partia rasistowska, nie wstąpiłabym do niej. W rodzinie mam kolorowych przodków - powiedziała dziennikowi "Daily Telegraph" zastępcza matka.

Lokalny oddział Partii Pracy, który kontroluje władze samorządowe w Rotherham, zaapelował o pilne przeprowadzenie dochodzenia. Władze - pod presją krytyki - zapowiedziały ponowne zbadanie sprawy. Sprawa wyszła na jaw w gorącym okresie. W najbliższy czwartek w Rotherham odbywają się wybory uzupełniające w związku z ustąpieniem posła Denisa McShane'a, któremu udowodniono nadużycia przy refundacji poselskich wydatków.

Zobacz także
Komentarze (15)
Wielka Brytania: Rodzicom zastępczym odebrano dzieci z powodów politycznych
Zaloguj się
 • samanta998

  Oceniono 117 razy 65

  no,
  jakby tak dzieci zabrano jakiemuś homosiowi, lub lesbijce

  oj byłaby zadyma...

  a tak ?

  po prostu zabrano dzieci "faszystom"

  :)

 • czarny_walc

  Oceniono 47 razy 37

  Już dawno temu filozofowie twierdzili, że demokracja prowadzi do tyranii.

 • ulebyk

  Oceniono 74 razy 26

  To norma w sterroryzowanym polityczna porpwanościa spoleczenstwie. Wiele było przypadków wyrzucania z pracy za przynależność do BNP (ostatnio jeden zwolniony wygrał w Strasburgu). Lewactwo w UK proponowało nawet aby członkowie BNP nie mogli wykonywać zawodu nauczyciela. Członkowie legalnej partii! To samo dzieje się w Niemczech. Jesli należysz do NPD to lepiej to ukrywaj jeśli nei chcesz miec problemów w pracy. Tak się demokraci boja demokracji. GW doskonale wpisuje sie ten schemat.

 • taki21

  Oceniono 13 razy 13

  Do UKIP należy sporo Hindusów i blackmenów(nie chcą by nazywać ich afro-europejczykami)Kto miał kontakt z pakolami wie o co chodzi.

 • zebedo

  Oceniono 13 razy 11

  Rotheram to pakistańskie slumsy na przedmieściach Sheffield, a białym opiekunom odebrano dzieci w trosce o ich własne bezpieczeństwo.
  Swoją drogą to będzie kolejny precedens, gdzie biali doświadczają szykan od kolorowych - takie czasy !

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 9

  W tym artykule jest jeszcze jedna szokująca informacja.

  "W najbliższy czwartek w Rotherham odbywają się wybory uzupełniające w związku z ustąpieniem posła Denisa McShane,a, któremu udowodniono nadużycia przy refundacji poselskich wydatków."
  ==============================================================
  Ludzie! Jaki tam musi panować terror, skoro poseł za złodziejstwo musi ustąpić z parlamentu!!
  Faktycznie. Ta Wielka Brytania nijak do Unii Europejskiej nie przystaje....

 • folwark_polski

  Oceniono 3 razy 3

  politycy to zdegenerowana banda pełna pasożytów, złodziei i psychopatów

 • benkmen

  Oceniono 3 razy -1

  Jak nie poprzesz OjDyra, to u nas też ci będzie można odebrać dziecko.Cierpliwości.

 • plumgazeta

  Oceniono 31 razy -15

  Co wyrośnie z tych dzieci, które wychowywała ta co zatrzymała tramwaj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje