Markowski: Teraz jest Brunon K., ale będziemy mieli problem z całym pokoleniem

24.11.2012 08:06
Radosław Markowski

Radosław Markowski (Fot. Wojciech Olkuonik / AG)

- To już piąty, czy siódmy rok, w którym młode pokolenie wyrasta w atmosferze jadowitości, podejrzliwości. Uczone jest codziennie, że prezydent kraju jest zdrajcą, "Komoruski", premier kraju to jakiś quasi-Niemiec, który chce nas sprzedać. Polska nie jest niepodległa, a jest kondominium rosyjsko-niemieckim. To są spustoszenia w świadomości młodych ludzi, które są - już teraz - nie do odrobienia - mówi "Gazecie Wyborczej socjolog prof. Radosław Markowski.
W polskiej polityce jest "wyjątkowe natężenie nienawiści" - ocenia Markowski pytany - w kontekście m.in. sprawy planowanego zamachu na Sejm - o to, czy w polskiej polityce "czuć proch".

- Śledzę portale internetowe w innych krajach, czytam w wielu językach słowiańskich, uczestniczę w międzynarodowych programach badawczych. Agresja, brak możliwości nawiązania dialogu, charakteryzuje nasz kraj znacznie bardziej niż kraje, które moglibyśmy o to podejrzewać. Dzieje się coś niedobrego. Coś złego stało się w polityce, potem przerzuciło się na świat dziennikarski, a teraz widzę, że przerzuciło się nawet na świat nauki - mówi.

- Teraz jest sprawa Brunona K., ale za chwilę będziemy mieli problem z całym pokoleniem, które nie będzie miało najmniejszego szacunku dla państwa i do demokratycznie wybranych władz kraju. Nie jestem zwolennikiem hołdów wobec władz, ale minimalnego respektu tak. To, że lider opozycji oskarża rząd o współudział zbrodni zabójstwa 96 osób w katastrofie smoleńskiej jest rzeczą niebywałą w żadnej demokracji - mówi Markowski.

Cały wywiad w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (536)
Zaloguj się
 • czerwony.poll74

  Oceniono 2 razy 2

  Będziecie mieli problem z całym pokoleniem dlatego, że neoliberalny eksperyment zmarnował całe pokolenie nie mają pracy, nie mają perspektyw będą strzelać i dobrze

 • forgotten_realms

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze prawicie towarzyszu. Dostaniecie jeszcze niejeden grant.

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 2 razy 2

  przypomnienie
  Tak już bywało - udaremniano 700 (liczba z pamięci) zamachów dziennie na tow. S. i poszerzano uprawnienia czerezwyczajnoj komisji.

 • seipsam

  Oceniono 4 razy 4

  panie markowski zamilcz pan, wstydu sobie oszczedz.

 • sbek

  Oceniono 2 razy 2

  Skutki już znamy, lecz przyczyn jest kilka, od lat obserwuję, tematyka filmów w wypożyczalniach, przemoc, negatywne wzorce w internecie, a do tego ustawione programy telewizyjne. wystarczy do ręki wziąść program TV, tematyka filmów po 20-tej ,czyli największa oglądalność, to właśnie przemoc, zezwierzęcenie, śmierć, czyli wszystko co negatywne, niestety zapisuje się to w naszej podświadomości, potem trwa w ukryciu, aby po kilku latch doznać upustu, w naszym zachowaniu, kulturze osobistej, ładuje się to przez lata,jak kondensator aby doznać upustu, wyładowania. A filmy o łagodnym temacie to po 24 ej, bo reklamy dla mediów są najważniejsze-kasiora,a tematyka jest najważniejsza, dla ludzi w każdym wieku.Działanie TV jest krótkowzroczne, wręcz szkodliwe, ale tam gdzie kasa to sentymenty na bok.Podobnie jak muzyka w klubach, też pełna agresji, wzorem ze slamsów rodem zza oceanu.Wszystko to działa na podświadomośc, potem właśnie tego efekty, czyli złe efekty, ślepe naśladownictwo , tępe i niskolotne.Naśladownictwo slamsów, ich muzyki, zachowania, wzorców rodem z gett murzyńskich. przykre że młodzi ludzie wiedzą jaki przebój ma Madonna, ile miała skrobanek, a nie orientują się co wobec Polski postanowiono w Jałcie ,a przypieczentowano w Poczdamie,ale slamsowe przeboje to znają. brak w społeczeństwie pozytywnych wzorców, politycy tylko się żrą , kłamią i kombinują-patrz amber-goldy pod egidą WADZY.tuszowania, zamiatania spraw karnych pod dywan, załatwiania wszelkich spraw pod stołem, za łapówki, po znajomości.DNO.

 • eurotrendywppl

  0

  To pokolenie będzie miało problem ze sobą. Nie można się martwić za wszystkich.

 • pedersdorfer

  Oceniono 5 razy 3

  Wystarczy spojrzeć na te zdjęcie kto nas napuszcza ,Jakiś profesor który przywłaszczył polskie nazwisko Markowski.Jak długo pejsate psieautorytety będą nas pouczac i napuszczac na siebie .Jak im nie odpowiada polska tradycja,nasze poglądy to won do Izraela,USA jestem gotów zasponsorowac im podróż w jedną strone takim Kuczyńskim ,Wujcom,KIKOM,Blumsztajnom, Osipom Szczynukowiczom ,Stolzanom i kupe innym szkodnikom Polski.Tak to Brunon uszkodził Tunel na Wisłostradzie,co jeszcze pismaki mu przepiszecie.Na waszym miejscu wszystkich CHEMIKÓW uznał bym za Terrorystów bo każdy z nich potrafi zrobić ładunek Wybuchowy nawet z LISCI.W najwiekszych aktach terroryzmu w swiecie większości zamieszane były spec służby np'Oklachoma CIA, SZKOCJA CIA zabiła w samolocie swych 2-óch agentów co mieli zeznawac na kolegów co chandlowali narkotykami,Hiszpania,Zabójstwo premiera włoch Aldo Moro CIA. Prezydenta Pakistanu CIA na polecenie KISYNGERA 11.09.2012 r Usa służby specjalne i Finansjera.w tym wszystkim zawsze chodzi o kase,wpływy ,o władze,manipulowanie ludżmi,zastraszenia społeczenstw. Nadmnienia że każdy naród ma prawo do obrony p. PASOZYTYTAMI którzy w 1945 r siłą przejeli władze ,i przekazują na dalsze pokolenia swoich dzieci.zajmijcie się demokracją w Izraelu ,obowiązkowa słuzba wojskowa,inne narody to zwierzęta,tworzenie Gett dla Arabów,zamykanie dostepu do wody pitnej Blokada dostawy towarów do Strefy Gazy.Izrael ma prawo do Obrony ,a inni maja sie rozbrajac i byc waszymi parobkami.Tu Tow;Markowski mozesz się wykazac na ten temat człowieczeństwem,a nie obywateli którzy bronia swego narodu przed takimi jak ty nazywacie Faszystami,Nacjolistami itp.Bujaj się ty i inni oszuści.To nie jest wezwanie do nienawisci tylko do obrony moich żywotnych interesów.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75248,12916314,Prof__Markowski__Brunonow_K__moze_byc_w_Polsce_stu.html?utm_campaign=wyborcza&pId=19963852&v=1&utm_source=HP&utm_content=cukierek1&utm_medium=AutopromoHP&send-a=1#ixzz2DMK5LEA5

 • aone

  Oceniono 2 razy 2

  nie jest uczone, tylko uczy sie jaka jest prawda redaktorzyno na uslugach rzadowej propagandy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje