Sondaż: 60 proc. Polaków źle ocenia premiera Tuska

23.11.2012 14:53
Premier na posiedzeniu rządu

Premier na posiedzeniu rządu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Niemal połowa (49 proc.) badanych przez TNS Polska dobrze ocenia pracę Bronisława Komorowskiego; 39 proc. wypowiada się negatywnie o pracy prezydenta. Według 60 proc. respondentów Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera; 27 proc. wystawia szefowi rządu ocenę dobrą.
Z 49 proc. ankietowanych dobrze oceniających pracę prezydenta 7 proc. wypowiada się w sposób zdecydowany, a 42 proc. - umiarkowanie wyraża swoje zdanie.

Spośród 39 proc. źle wyrażających się o działalności Komorowskiego 26 proc. ocenia, że prezydent raczej źle wypełnia swoje obowiązki, a 13 proc. jest o tym zdecydowanie przekonanych. 12 proc. badanych miało trudności z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie.

Tusk źle wypełnia obowiązki premiera

Większość badanych (60 proc.) jest zdania, że Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera, w tym 37 proc. - umiarkowanie, a 23 proc. - zdecydowanie wypowiada się w tej kwestii. Natomiast dobrą ocenę premierowi wystawia 27 proc. respondentów, w tym 2 proc. - zdecydowanie dobrą, 25 proc. - raczej dobrą. 13 proc. nie potrafiło wypowiedzieć się na ten temat.

22 proc. dobrze o pracy rządu

22 proc. ankietowanych dobrze mówi na temat działalności rządu - w tym 21 proc. raczej dobrze, a tylko 1 proc. zdecydowanie dobrze. Przeciwnego zdania jest 68 proc. badanych, z czego 24 proc. wypowiada się w sposób zdecydowany, a 44 proc. - umiarkowanie źle ocenia rząd. 10 proc. nie potrafiło wypowiedzieć się na ten temat.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-13 listopada na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej.

Zobacz także
Komentarze (57)
Sondaż: 60 proc. Polaków źle ocenia premiera Tuska
Zaloguj się
 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 79 razy 23

  "Według 60 proc. respondentów Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera; 27 proc. wystawia szefowi rządu ocenę dobrą. "

  To pewnie zaraz dostanie na pocieszenie jakas "miedzynarodowa' nagrode. Za zaslugi, uczciwosc albo jakies inne dyrdymaly...

 • adam_l27

  Oceniono 41 razy 19

  No to Platformie nie pozostaje nic innego jak ciągłe straszenie wyborców PiSem...

 • panjegoziom

  Oceniono 38 razy 12

  Rząd przepycha ustawy po cichu, tak, abyśmy o tym nie wiedzieli.
  To jest ostatnia kadencja PO.

  8go Listopada przepchnęli ustawę o nasiennictwie, która otwiera polskie drzwi żywności genetycznie modyfikowanej. Do tego, nie ma obowiązku informowania konsumentów o zastosowaniu ów środków przy produkcji żywności.

 • pierwszy_leming

  Oceniono 56 razy 10

  wytłumaczenie jest jedno 27 proc. pracuje w budżetówce

 • vonhubson

  Oceniono 16 razy 8

  Czy mnie wzrok nie myli? W tytule widzę "polaków" pisane z małej litery... Kogo, u licha, zatrudniacie w redakcji? Niedouczonych forumowiczów z awansu?

 • jerzykkur

  Oceniono 13 razy 7

  W momencie,kiedy Polska będzie miała 25% bezrobocia i doścignie Grecję,Hiszpanię i Portugalię w deficycie finansów publicznych,wtedy poprawią się wyniki poparcia dla premiera Tuska.Prawdziwy Polak nigdy nie zgodzi się ze względną stabilizacją codziennego życia.

 • tonaca_zielona_wyspa

  Oceniono 29 razy 7

  gadanie i czyny donalda sa mi doskonale obojetne..

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  bozia was pokara
  (kaczyńskim)

 • alfalfa

  Oceniono 8 razy 6

  "polaków" PALANTY???
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje