Protasiewicz: Może rzeczywiście nie powinniśmy obiecywać tych 300 mld w kampanii

Jacek Protasiewicz

Jacek Protasiewicz (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

- Może rzeczywiście zamiast konkretnej kwoty (300 mld zł) wystarczyło powiedzieć o skali - mówił w Radiu RMF FM Jacek Protasiewicz. Komentował w ten sposób szczyt w Brukseli, który decyduje o nowym budżecie Unii. PO w kampanii obiecała, że Polska uzyska 300 mld zł, choć na razie nie ma pewności, czy tak się stanie.
Europoseł Jacek Protasiewicz przyznaje, że w kampanii PO przed wyborami do parlamentu w 2011 roku trochę zbyt pochopnie jego partia obiecywała 300 mld zł z UE. - Dobra, biorę na siebie tę część odpowiedzialności, biję się w piersi. Może rzeczywiście zamiast konkretnej kwoty wystarczyło powiedzieć o skali - stwierdził. Rok temu Janusz Lewandowski mówił, że wyborcze klipy PO były "nieco durne".

Zaznaczył jednak potem: - Pieniędzy nie będzie mniej. Będzie na pewno więcej, niż było w poprzedniej siedmiolatce.

- Na pewno ta suma 300 miliardów będzie zachowana. Myślę, że taki będzie wynik negocjacji, że będzie można spokojnie powiedzieć Polakom: "Mamy na inwestycje 300 miliardów złotych więcej. Mądrze je wykorzystamy, bo one dają nam poduszkę osłonową przed skutkami kryzysu" - stwierdził Protasiewicz.

Protasiewicz wypowiedział się również nt. wniosku o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunał Stanu. Usprawiedliwiał wniosek PO: - Nie można pozostawić wyników pracy komisji śledczych z poprzedniej kadencji, a zwłaszcza komisji do spraw wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy kierowanej przez pana posła Kalisza, bez konkluzji. A tam został sformułowany wniosek o postawienie obu polityków ówczesnego PiS-u przed Trybunałem Stanu.

Dziś drugi dzień szczytu UE ws. budżetu na lata 2014-2020. Rozmowy pierwszego dnia skończyły się po północy, szczyt nie został zerwany - to dobry znak. Nowy projekt kompromisu Hermana Van Rompuya odejmuje Polsce półtora miliarda euro z polityki spójności. David Cameron chce rozmawiać - czytaj relację na żywo Wyborczej.biz >>>

Zobacz także
Komentarze (146)
Protasiewicz: Może rzeczywiście nie powinniśmy obiecywać tych 300 mld w kampanii
Zaloguj się
 • lignan

  Oceniono 335 razy 183

  To złóż mandat frajerze skoro nakłamaliscie w czasie kampanii... Banda kłamców i dyletantó, taki lewandowski niby komisarz ds. budżetu, a goowno może w sprawie budżetu, taki figurancik tylko aby kasę zgarniać z brukseli... Ma rację cameron, że chce oszczędności, jak się spojrzy na tę chciwą tłuszczę eurokratów...

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 226 razy 146

  Już się przyzwyczailiśmy. SPOKO.
  -
  Stary rybak złowił na swojej starej łódce złotą rybkę.
  Ucieszył się niezmiernie i pyta:
  - Złota rybko czy spełnisz moje 3 życzenia?
  Złota rybka na to:
  - Nie, odkąd zapisałam się do PO tylko obiecuję.

 • dd1987

  Oceniono 232 razy 142

  A jeszcze kilka dni temu tu czytałem ze 500 miliardów, potem że 400 teraz że 300 a okaże się że 100 ale nie dostać a dopłacić

 • lisowski.piotr

  Oceniono 158 razy 106

  Przytaknę jak wszystkie lemingi, spoko nic się nie stało ważne że Kaczyński nie jest przy władzy. To nic że zaczyna panować bezprawie i rośnie bezrobocie ważne że Kaczyński nie jest przy władzy itd.

 • bgdvfters99

  Oceniono 163 razy 101

  co za roznica czy powie sie 300 czy 600 miliardow a potem nic z tego nie bedzie
  lemingi wszystko lykna bo lemingi sa naiwne i wierne,przeciez jak bedzie 150 miliardow to tez sie powie" by zylo sie lepiej"

 • januszb7

  Oceniono 123 razy 81

  Bij się w piersi, bij.....ale jak wyjdzie z pierdla Brunon K. to dopiero wam pokaże....

 • whiskey188

  Oceniono 121 razy 77

  Lemingi przestaną głosowac na PO jak Tusk dostanie mało pieniędzy z UE i Polska przestanie dawac na lemingowe projekty wszelkiej masci bojowników o równouprawnienie, performerów, alternatywnych artystów, aktorów bez szkoły bawiących się w teatr itp

 • milorex10

  Oceniono 95 razy 57

  Obiecywać to wy umiecie PO. Najlepiej jednak udaje wam się zgarnianie do siebie. Zawłaszczyliście państwo polskie dla siebie, więc się "wyżywicie" i nieźle "pożyjecie" mimo kryzysu. "Zielona wyspa" jest wasza. Trzeba jednak przyznać, że w prawdziwych rządach jesteście równie nieudolni jak nieboszczka PZPR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje