Protasiewicz: Może rzeczywiście nie powinniśmy obiecywać tych 300 mld w kampanii

23.11.2012 10:15
Jacek Protasiewicz

Jacek Protasiewicz (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

- Może rzeczywiście zamiast konkretnej kwoty (300 mld zł) wystarczyło powiedzieć o skali - mówił w Radiu RMF FM Jacek Protasiewicz. Komentował w ten sposób szczyt w Brukseli, który decyduje o nowym budżecie Unii. PO w kampanii obiecała, że Polska uzyska 300 mld zł, choć na razie nie ma pewności, czy tak się stanie.
Europoseł Jacek Protasiewicz przyznaje, że w kampanii PO przed wyborami do parlamentu w 2011 roku trochę zbyt pochopnie jego partia obiecywała 300 mld zł z UE. - Dobra, biorę na siebie tę część odpowiedzialności, biję się w piersi. Może rzeczywiście zamiast konkretnej kwoty wystarczyło powiedzieć o skali - stwierdził. Rok temu Janusz Lewandowski mówił, że wyborcze klipy PO były "nieco durne".

Zaznaczył jednak potem: - Pieniędzy nie będzie mniej. Będzie na pewno więcej, niż było w poprzedniej siedmiolatce.

- Na pewno ta suma 300 miliardów będzie zachowana. Myślę, że taki będzie wynik negocjacji, że będzie można spokojnie powiedzieć Polakom: "Mamy na inwestycje 300 miliardów złotych więcej. Mądrze je wykorzystamy, bo one dają nam poduszkę osłonową przed skutkami kryzysu" - stwierdził Protasiewicz.

Protasiewicz wypowiedział się również nt. wniosku o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunał Stanu. Usprawiedliwiał wniosek PO: - Nie można pozostawić wyników pracy komisji śledczych z poprzedniej kadencji, a zwłaszcza komisji do spraw wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy kierowanej przez pana posła Kalisza, bez konkluzji. A tam został sformułowany wniosek o postawienie obu polityków ówczesnego PiS-u przed Trybunałem Stanu.

Dziś drugi dzień szczytu UE ws. budżetu na lata 2014-2020. Rozmowy pierwszego dnia skończyły się po północy, szczyt nie został zerwany - to dobry znak. Nowy projekt kompromisu Hermana Van Rompuya odejmuje Polsce półtora miliarda euro z polityki spójności. David Cameron chce rozmawiać - czytaj relację na żywo Wyborczej.biz >>>

Zobacz także
Komentarze (146)
Zaloguj się
 • majk64

  Oceniono 2 razy 0

  Nie "może",a na pewno . Puste obietnice, to wasza specjalność. Zobacz gościu, co "osiągnęliście". Kompletnie nic.....

 • 17summerfield

  Oceniono 3 razy 1

  Bicie w piersi, nawet jeśli są niczego sobie, chyba nikogo już nie wzrusza ...
  Chciałbym wierzyć, że wyborcy zaczną wreszcie oczekiwać od swoich pupilów większej odpowiedzialności.
  A teraz w tłumaczeniu z polskiego na polski : jak ktoś coś sp***li to się go wyp***li.
  Tylko, że przy obecnej ordynacji wyborczej jest to nieosiągalne.
  Dlatego tak wielu bije się w piersi i dalej siedzi przy korycie.

 • towarzysz7

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro Pan Poseł uważa, że on i jego partia PO - świadomie okłamała swoich wyborców obietnicą 300 mld zł z UE, jeżeli wygrają wybory parlamentarne - tzn. że on i jego partia PO stosowała świadomie niedozwolone metody wprowadzania wyborców w błąd, składając fałszywe deklaracje wyborcze - a zatem należy oczekiwać od posłów PO, zrzeczenia się mandatów i ponowne wybory Parlamentarne do Sejmu i Senatu! Jeżeli nie postąpią honorowo, świadczyć to będzie tylko o tym, że jest to Partia oszustów politycznych,których tylko interesuje własny interes, za wszelką cenę!

 • gela1

  Oceniono 3 razy 3

  takich błędów jak sami wszem i wobec ogłaszali mieli pełne szuflady, parafrazując wujka Józka jeden błąd to trybunał, milion to statystyka

 • komarrek

  Oceniono 1 raz -1

  Mam jedno pytanie. Nie orientuję się w tym ale czy te dopłaty nie są związane z inwestycjami, a to z zaciąganiem kredytów? Bo jeśli tak to po cholerę się coraz bardziej zadłużać i ogłaszać że to sukces?

 • jedrek490

  Oceniono 4 razy 4

  I co nam z twojego debilnego bicia się w piersi. Nie mniej debilny Tusk też bierze wszystkie swoje głupie pomysły "na siebie". I co ma niby z tego wynikać? Kupa zakłamanych idiotów!

 • filmik2000

  Oceniono 2 razy 0

  Prezes Jarosław już wie, że Tuska dał ciała ;) www.youtube.com/watch?v=A3u-tG_Ol8w&feature=plcp

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 3

  strzalu w platfusiarski leb nie wymagamy ale ludzie z honorem podaj sie do dymisji... chociaz tutaj mamy do czynienia z Platforma Oszustow, wiec o czyms takim nie moze byc mowy....a wybory dopiero za 2 lata...

  chociaz przekaz jest prosty: klamalismy w kampanii, wiec biore to na siebie, i co mi zrobicie....

 • hsirk

  Oceniono 2 razy 2

  roznie to bywa, ale przynajmniej w teorii falszywa reklama produktu w handlu jest zakazana. a za to samo w polityce grozi wziecie na siebie odpowiedzialnosci i uderzenie w piersi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje