Ziobro: Wygrałbym starcie przed Trybunałem Stanu z dużym hukiem

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Przychodzą czasy, kiedy gangsterzy z Pruszkowa wychodzą na wolność, natomiast Ziobro ma iść do więzienia - w ten sposób Zbigniew Ziobro skomentował w TVN24 wniosek PO postawienie jego i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Twierdzi, że "wygrałby to starcie z dużym hukiem".
Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu za "wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych".

Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD. - Takie są widać założenia liderów Platformy Obywatelskiej, kiedy wszystko się sypie - skomentował to Ziobro.

- Dla mnie to byłby prezent, gdybym stanął przed Trybunałem Stanu, że zachowałem się w sposób przyzwoity, że byłem chyba jednym z pierwszych polityków w Polsce, który twardo realizował zasadę, że wszyscy wobec prawa są równi. (...) Myślę, że wygrałbym to starcie przed Trybunałem z dużym hukiem - powiedział Ziobro.

Dodał jednak, że nie powinno się zamieniać polityki i parlamentu w teatr i tanie igrzyska: - Kpić sobie z polskiego państwa.

Chodzi o odwrócenie uwagi

- Platformę bardzo boli to, że kiedy byłem ministrem sprawiedliwości, rzeczywiście nadzorowałem wszystkie organy ścigania i to przynosiło znakomite efekty. W Polsce spadała przestępczość, Polacy czuli się coraz bardziej bezpieczni, coraz lepiej działały organy ścigania, zmniejszała się korupcja. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie - uważa szef SP. - Tak naprawdę ten wniosek służy temu, by odwrócić uwagę Polaków od fiaska rządów PO, od tego fiaska, które czeka nas w Brukseli - dodał.

Zdaniem Ziobry "straszenie Trybunałem Stanu to próba odwrócenia uwagi od negocjacji budżetowych w Brukseli: - Tusk może przyjechać z Brukseli na tarczy, aby to przykryć, chce się stworzyć igrzyska Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry.

PO: Naruszenie konstytucji

Platforma, SLD i RP chcą postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu za wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych. Chodzi o czas rządów PiS, gdy Kaczyński był premierem, a Ziobro ministrem sprawiedliwości. We wniosku jest m.in. mowa o roli interesów PiS w aferze gruntowej i pozycji Ziobry, którego poleceń musiał słuchać m.in. szef MSW.

PO zarzuca b. premierowi oraz b. ministrowi sprawiedliwości naruszenie konstytucji, Ustawy o Radzie Ministrów oraz Ustawy o działach administracji rządowej. W uzasadnieniach obu wniosków jest też mowa o działaniach nakierowanych na "walkę z układem". Do postawienia Kaczyńskiego i Ziobry przed TS potrzeba 276 głosów w Sejmie.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: Tusk popełnia wielki błąd, stawiając Wielką Brytanię jako przeciwnika
 • Dorota Wysocka, prowadząca niedzielne wydanie 'Wiadomości' Co było w "Wiadomościach", które tak oburzyły PiS i Solidarnych 2010? Sprawdziliśmy
 • Grzegorz Schetyna Schetyna: Jeśli przekonamy PSL, Ziobro i Kaczyński staną przed Trybunałem Stanu
Komentarze (59)
Ziobro: Wygrałbym starcie przed Trybunałem Stanu z dużym hukiem
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 73 razy 57

  Pan Ziobro uważa się za wybitnego znawcę prawa i procedur a nawet nie wie że trybunał stanu nie wsadza do więzienia

 • klara551

  Oceniono 44 razy 32

  W trybie przypuszczającym może i tak. Rzeczywistość panie Ziobro skrzeczy i proszę trochę mniej buty.

 • jamcijest44

  Oceniono 35 razy 29

  Pomijając etyczny wymiar tej kreatury, w sensie politycznym ma oczywiście rację: to byłby dla niego prezent. Niezależnie od wyniku takiego procesu przed TS Ziobro (i Kaczyński) wyszedłby z tego tylko wygrany: albo zostałby oczyszczony i chodziłby w jeszcze większej aureoli jedynego sprawiedliwego albo stałby się dla swojego elektoratu męczennikiem za sprawę i "więźniem sumienia" represjonowanym przez reżim Tuska. Tak czy owak "Win - win". Właśnie dlatego do żadnego procesu nigdy nie dojdzie, bo Tusk nie jest samobójcą. Będzie tylko jeżdżenie po obu panach aż do wyborów, bez żadnego konkretnego rozstrzygnięcia. W końcu nie po to chodzi by złapać króliczka...

 • li.mone

  Oceniono 38 razy 28

  Zero z dużym hukiem w portkach. Kabaret od rana.

 • cracovpl

  Oceniono 47 razy 25

  Ziobro i jego państwo policyjne.
  Banda nekrocelebrytów, już dawno w więzieniu powinni siedzieć.

 • t0maszek44

  Oceniono 25 razy 23

  "...że byłem chyba jednym z pierwszych polityków w Polsce, który twardo realizował zasadę, że wszyscy wobec prawa są równi." nie ma więc czego się bać

 • stefan_psychiatra

  Oceniono 26 razy 22

  Przychodzą czasy, kiedy gangsterzy z sejmu odpowiedzą za swoje uczynki

 • cracovpl

  Oceniono 28 razy 20

  Panie Ziobro, pan już upadł tak nisko ,
  że nawet dildo Palikota ma większe poważanie od pana nekrocelebryty.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 34 razy 18

  z niecierpliwością czekam na ten HUK ,a na ciebie chłopie czekaja garusy w pierdlu ,bedziesz miał ciepło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje