Ziobro: Wygrałbym starcie przed Trybunałem Stanu z dużym hukiem

23.11.2012 08:32
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Przychodzą czasy, kiedy gangsterzy z Pruszkowa wychodzą na wolność, natomiast Ziobro ma iść do więzienia - w ten sposób Zbigniew Ziobro skomentował w TVN24 wniosek PO postawienie jego i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Twierdzi, że "wygrałby to starcie z dużym hukiem".
Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu za "wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych".

Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD. - Takie są widać założenia liderów Platformy Obywatelskiej, kiedy wszystko się sypie - skomentował to Ziobro.

- Dla mnie to byłby prezent, gdybym stanął przed Trybunałem Stanu, że zachowałem się w sposób przyzwoity, że byłem chyba jednym z pierwszych polityków w Polsce, który twardo realizował zasadę, że wszyscy wobec prawa są równi. (...) Myślę, że wygrałbym to starcie przed Trybunałem z dużym hukiem - powiedział Ziobro.

Dodał jednak, że nie powinno się zamieniać polityki i parlamentu w teatr i tanie igrzyska: - Kpić sobie z polskiego państwa.

Chodzi o odwrócenie uwagi

- Platformę bardzo boli to, że kiedy byłem ministrem sprawiedliwości, rzeczywiście nadzorowałem wszystkie organy ścigania i to przynosiło znakomite efekty. W Polsce spadała przestępczość, Polacy czuli się coraz bardziej bezpieczni, coraz lepiej działały organy ścigania, zmniejszała się korupcja. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie - uważa szef SP. - Tak naprawdę ten wniosek służy temu, by odwrócić uwagę Polaków od fiaska rządów PO, od tego fiaska, które czeka nas w Brukseli - dodał.

Zdaniem Ziobry "straszenie Trybunałem Stanu to próba odwrócenia uwagi od negocjacji budżetowych w Brukseli: - Tusk może przyjechać z Brukseli na tarczy, aby to przykryć, chce się stworzyć igrzyska Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry.

PO: Naruszenie konstytucji

Platforma, SLD i RP chcą postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu za wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych. Chodzi o czas rządów PiS, gdy Kaczyński był premierem, a Ziobro ministrem sprawiedliwości. We wniosku jest m.in. mowa o roli interesów PiS w aferze gruntowej i pozycji Ziobry, którego poleceń musiał słuchać m.in. szef MSW.

PO zarzuca b. premierowi oraz b. ministrowi sprawiedliwości naruszenie konstytucji, Ustawy o Radzie Ministrów oraz Ustawy o działach administracji rządowej. W uzasadnieniach obu wniosków jest też mowa o działaniach nakierowanych na "walkę z układem". Do postawienia Kaczyńskiego i Ziobry przed TS potrzeba 276 głosów w Sejmie.

Zobacz także
Komentarze (59)
Zaloguj się
 • 3.praktyk

  0

  Gadulstwo to za mało, staniesz przed prawdziwymi prawnikami, ty tylko liznąłeś prawo i próbujesz go dostosować do własnej wyobraźni, dzięki za sypanie Kamińskiego i CBA

 • fordysta

  0

  POmysł jest DOSKONAŁY. Niech Kaczyński i Ziobro staną przed Trybunałem Stanu.
  Niech STANĄ. Dla dobra WSZYSTKICH Polaków. Niech będzie precedens.

 • legrange

  Oceniono 3 razy 1

  Zero, jak ty q... wyglądasz? Do tego piskliwy głos i krzywe zęby. Ale takim cię lubią babcie moherówki.

 • senior2244

  Oceniono 6 razy 4

  No to masz Zbyniu okazję i wygraj to starcie.Myślę że jest pewna szansa jak powiesz prawdę przed Trybunałem, do czego cię namawiali kaczory.

 • filmik2000

  Oceniono 4 razy 4

  Zbysiu zastanów się, co mówisz, bo twój były prezes już się jąka ;)www.youtube.com/watch?v=A3u-tG_Ol8w&feature=plcp

 • cyklista

  Oceniono 5 razy 3

  Hau, hau, Hitlerek dał głos.

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 4

  Najbardziej charketerystyczna cecha wszelkich jarkaczow, plaszczakow, hoffmanow, ziober, macierewiczow i innych z tej partii jest ich wlasne ego, ktore poprzerastalo ich wszystkich tak, ze zatracili calkowicie poczucie rzeczywistosci. Co rezultuje w tym, ze oni wszyscy jak jeden maz zachowuja sie tak jak gdyby bli partia rzadzaca, a ich guru nie tylko jest kaczym krolen, ale ponadto prezydentem i premierem w jednej osobie.

  Wiec coz w tym dziwnego, ze takie ziobro wygraloby z hukiem ...? :)

 • unnabujp

  Oceniono 9 razy 7

  Wasz czas minal ( powiedzial kiedys Ochab do Rokosowskiego ale pasuje jak ulal do sytuacji z "mezem" stanu Koteckim z domu Ziobro).

 • wyksztalciuch.jeden

  Oceniono 11 razy 9

  Klasyczne Zer0 - najpierw szumne zapowiedzi, że każdego w proch zmiecie, a potem przegrana i z podkulonym ogonem przeprasza sraczkowatymi literkami na zielonym tle, żeby większość osób nie odczytała. Jak Stefek Burczymucha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje