Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska

Kazimierz Marcinkiewicz

Kazimierz Marcinkiewicz (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Jak słucham Kaczyńskiego, który wypowiada się na temat Smoleńska, to wydaje mi się, że ma teraz jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Donalda Tuska - ocenił Kazimierz Marcinkiewicz, były premier za rządów PiS.
Marcinkiewicz w "Kropce nad i" w TVN24 odnosił się m.in. do wypowiedzi Kaczyńskiego o "zamordowaniu 96 osób, w tym prezydenta". - To straszny język - ocenił Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera Kaczyński chce wsadzić Tuska do więzienia. - Jeśli robi się różne zabiegi, żeby zwiększyć popularność swojej partii i wygrać następne wybory parlamentarne, to celem już nie jest nawet zmienianie Polski. Nie jest osiągnięcie władzy, tylko jest wsadzenie obecnego premiera do więzienia - uważa Marcinkiewicz.

"Wiem, że zginął dla niego więcej niż brat"

- Wypowiedzi Kaczyńskiego są strasznie ostre. Zginął jego brat, nawet więcej niż brat, zginął bliźniak. Widziałem ich z bliska i byli ze sobą strasznie związani. Ale jeśli to, co robi Kaczyński, robiłby tylko prywatnie, to dobrze. Ale robi to jako lider opozycji, a to dla państwa jest zabójcze - mówił Marcinkiewicz.

Przypomnijmy: PO złożyła dzisiaj w Sejmie wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Za "wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych". Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: Tusk popełnia wielki błąd, stawiając Wielką Brytanię jako przeciwnika
 • Donald Tusk Tusk o wpisach Nicponia: To słowa Kaczyńskiego powodują takie pomysły
Komentarze (210)
Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 273 razy 219

  " Zginął jego brat, nawet więcej niż brat "...

  Zginela jego marionetka,ktora on Jaroslaw w celach propagandowo - wyborczych do Smolenska wyslal.

 • pfg

  Oceniono 143 razy 125

  Jest - że zacytuję klasyka - oczywistą oczywistością, iż jedynym celem Jarosława Kaczyńskiego jest zemsta na Tusku. Cała reszta, w tym zdobycie władzy, jest instrumentalna wobec tego nadrzędnego celu.
  Kiedyś, kiedyś Jarosław Kaczyński miał jakąs wizję zmian Polski. Ja się z tą wizją głęboko nie zgadzałem, ale jednak jakąś wizję miał. Teraz jest już tylko żądza zemsty.
  pfg.blox.pl

 • piastpiastun

  Oceniono 136 razy 108

  Dziwne...zgadzam się z Marcinkiewiczem. Ogólnie odnoszę wrażenie, że większość ludzi, którzy mieli "przyjemność" zadawać się z Kaczyńskim albo fiksuje kompletnie albo szybciutko mądrzeje :))))

 • fruqo3

  Oceniono 139 razy 93

  Niestety zgadzam się z Marcinkiewiczem. Kaczyński jest chory z nienawiści i dyszy żądzą odwetu na Tusku.
  On utopi Polskę i Polaków tylko po to by się zemścić.
  Niech będzie to przestrogą przed kolejnymi wyborami.
  A po Tusku przyjdzie kolej na wszystkich, którzy myślą inaczej niż kaczor.
  To jest człowiek gotów w XXI wieku postawić w środku Europy obozy koncentracyjne dla swoich przeciwników.
  To taka krzyżówka Hitlera, Stalina, Mussoliniego i Pinocheta w jednym.

 • filmik2000

  Oceniono 84 razy 64

  Będzie ciężko, bo prezes Jarosław to kumpel Camerona, a on ma broń jądrową ;) www.youtube.com/watch?v=A3u-tG_Ol8w&feature=plcp

 • markusv

  Oceniono 83 razy 63

  Chocby caly pluton peowcow wkrochmalil do paki, to i tak premierem nie zostanie. Polacy moze nie sa najmadrzejsi nia swiecie, ale takimi glupkamy, by na to pozwolic napewno nie sa!!

 • spock2

  Oceniono 153 razy 39

  Kaziu, jak taki zatwardziały zchnowiec, niemal katotalib mógł porzucić swoją wierną ale starzejącą się małżonkę i związać się z głupią ale ładną cizią?

 • klarneta8

  Oceniono 23 razy 19

  Trybunal Konstytucyjny, nie wsadza do wiezienia,a wytyka i udawadnia bledy jakie popelniali konstytucyjni urzednicy panstwowi. To wszystko dla przestrogi, by nigdy wiecej takie sytuacje nie mialy miejsca.

 • free_rodnick

  Oceniono 76 razy 18

  Przemyślenia Kazia,wybitnego intelektualisty i męża stanu.Na prawdę warte odnotowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje