USA: nie chciała pokazać policji torebki, użyli paralizatora. Dostała ataku serca [WIDEO]

22.11.2012 17:26
Kamera miejska zarejestrowała zajście

Kamera miejska zarejestrowała zajście (Fot. za selfownership1 / YouTube)

Angela Jones doznała ataku serca, kiedy policjanci z Los Angeles użyli wobec niej paralizatora. Kobieta odmówiła pokazania im zawartości swojej torebki i chciała z powrotem wsiąść do swojego samochodu - podaje "Huffington Post".
Choć do zajścia doszło w czerwcu tego roku, nagranie z niego wyciekło dopiero teraz - donosi portal internetowy "Huffington Post". Dwóch funkcjonariuszy policji natknęło się na źle zaparkowany samochód na obrzeżach miasta. W środku siedziała jego właścicielka, Angela Jones. Policjanci przez 15 min zadawali jej pytania i przeprowadzali testy na trzeźwość.Kiedy testy nic nie wykazały, funkcjonariusze zażądali od 50-letniej aktorki pokazania im zawartości jej torebki. Kobieta odmówiła. - Po prostu nie mam ochoty pokazywać wam mojej torebki - na nagraniu z monitoringu miejskiego słychać odpowiedź Jones, która następnie próbuje wsiąść do swojego samochodu.

W tym momencie policjanci wyjęli paralizatory. Jeden z nich następnie poraził ją trzykrotnie w klatkę piersiową 1200 V. Po trzecim razie kobieta przestała się ruszać. Jeden z funkcjonariuszy rozpoczął reanimację, która pewnie uratowała Jones życie.

Badania wykazały, że kobieta w momencie zatrzymania nie była pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Odpowie jednak za opieranie się policji i posiadanie marihuany.

To nie pierwszy raz, kiedy używane przez policję tasery wyrządzają krzywdę. Przez paralizator zginął m.in. w 2007 r. Polak na kanadyjskim lotnisku. - Myślę, że to kluczowe, by policjanci zrozumieli, że taser to prawdziwa broń, która może zabijać - powiedziała KCBS kardiochirurg Kathy Magliato.

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • folwark_polski

  Oceniono 1 raz 1

  demokracje w USA można śmiało porównać do demokracji Białorusi

 • ampulka01

  Oceniono 2 razy 0

  i po co sie szarpała? zaczeła uciekac to dostała za swoje, miała dragi i wszytko jasne. ja jeszcze bym jej dopieprzył kare.

 • tybet64

  Oceniono 6 razy 2

  Kolejny dowód na zdebiłenie faszystowskiego,policyjnego państwa jakim są Stany.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 4 razy -2

  Nie chciała pokazać bo miała narkotyki. One rozpuściły jej to co miała pod włosami. Wszędzie polija sprawdza jak coś odbiega od normy. B.Klimkiewicz.

 • stach22

  Oceniono 4 razy 2

  no i proszę jeszcze jeden dowód na to że NIE WOLNO tego urządzenia dawać w ręce ludzi nieodpowiedzialnych i nie przeszkolonych czyt. strażom miejskim, parkowym leśnym itp.

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce użyli by pały i zamknęli w areszcie wydobywczym

 • oakpark

  Oceniono 2 razy 2

  Pomysł dania do ręki tasera niektórym słuzbom oceniam zróznicowanie. O ile rozumiem taki środek przumusu w ręce SOK-isty to dla straży lesnej czy rybackiej na wolnej przestrzeni sensowniejsza jest broń palna - i to takze długa. Straz Miejska z taserami to kompletna pomyłka - w łodzi IQ naszych "obrońców" z pewnoscia nie przekracza 80.... 8^). Danie im jakiejkolwiek broni do ręki do uzycia na ulicach, zabezpieczaniu miejskich imprez skończy się szeregiem tragedii bo taki materiał ludzki nadaje się np. do kopania rowów.... ale, że zatrudnia się "po znajomości" różnych znajomych królika to o wymaganiach - chocby testach psychologicznych czy testach sprawnosci fizycznej nie ma mowy.

  Jedyne remedium to porzadny egzamin dla przyszłych użytkowników...straznicy z łodzi go po prostu nie będa w stanie zdać.... 8^)

 • frank1947

  0

  "Badania wykazały, że kobieta w momencie zatrzymania nie była pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Odpowie jednak za opieranie się policji i posiadanie marihuany."
  To ja bedza budzic aby sie przed policja usprawiedliwiala ... skoro juz taka maja technologie maja to i boga nie trzyba ...wystarczy miec uklad z policja w tym stanie....

 • magtic

  0

  wszyłem w kamizelke cienką folie aluminiową ... robta co chceta buuhahahaah

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje