PiS: Trybunał dla Kaczyńskiego? To niebywałe, zaskakujące i dziwne

22.11.2012 15:08
Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Rzecznik PiS Adam Hofman wyraził zdziwienie, że w dniu, w którym prezes PiS Jarosław Kaczyński "załatwia poparcie Brytyjczyków dla polskich postulatów na szczycie europejskim, premier Donald Tusk odpłaca mu się wnioskiem o Trybunał Stanu". - To niebywałe, zaskakujące i dziwne - dodał.
Hofman odniósł się w ten sposób do złożenia przez PO w Sejmie wniosków o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu.

Jak powiedział dziennikarzom w Sejmie, zarzuty stawiane we wniosku to "zwykły bełkot, tam nie ma żadnego poważnego zarzutu". - Po 5 latach prokuratura umorzyła wszystkie sprawy, komisja naciskowa stwierdziła, że nie było złamania prawa, nagle wniosek o Trybunał Stanu - śmiech pusty, a potem litość i trwoga - stwierdził.

- Jestem naprawdę zdziwiony, że w dniu, w którym premier Jarosław Kaczyński załatwia poparcie Brytyjczyków dla polskich postulatów na szczycie europejskim, Donald Tusk odpłaca mu się wnioskiem o Trybunał Stanu. To jest po prostu niebywałe, zaskakujące i dziwne - skomentował Hofman. - Informowanie o tym dziś, kiedy wyciągnięta ręka do pomocy, gdy popieramy uchwałę w Sejmie o polskich negocjacjach, (...) wniosek o Trybunał Stanu dla lidera opozycji - tego jeszcze nie grali nawet w tym Sejmie - dodał.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował, że PO złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu. - Głównym zarzutem jest przekroczenie uprawnień oraz naruszenie ustawowych norm prawa, w tym konstytucji, za czasów, kiedy Jarosław Kaczyński był najpierw szefem partii - rządzącym w istocie ówczesną Radą Ministrów z tylnego fotela, a potem prezesem Rady Ministrów. Efektem tego był delikt konstytucyjny - uczyniono z ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry tzw. nadministra nad innymi ministrami konstytucyjnymi i niepodległymi mu bezpośrednio służbami - powiedział Grupiński.

Zobacz także
Komentarze (220)
Zaloguj się
 • pogromca_gamonia

  Oceniono 1 raz 1

  candid13, wszyscy wiemy ze te 3 typy spod ciemnej ubeckiej gwiazdy to bandziory i szubrawcy

  Ich godzina jest bliska...

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Kaminski wraz z Ziobra i kaczynskim ZAMORDOWALI POLSKA TRANSPLANTOLOGIE, i SA WINNI SMIERCI CONAJMNIEJ 300 OSOB KTORE ZMARLY NIE DOCZEKAWSZY SIE TRANSPLANTOW.

  PISAL o tym Przekroj 7 marca 2008
  "EFEKT NAGONKI
  To skandal – oburza się Krzysztof Pijarowski, prezes Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”. – Ciągle jest tak, że ośrodki dostają akredytację na następny rok na podstawie tegorocznych statystyk. Zrobiliście sto przeszczepów, dostaniecie na następny rok pieniądze na sto – tłumaczy. Wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk zapewnia, że w razie zwiększenia ilości narządów znajdą się dodatkowe pieniądze na zabiegi. Nie wspomina jednak, że lekarze, którzy mają zakontraktowaną określoną liczbę przeszczepów, być może nie będą się starać o więcej dawców, bo przecież nie będą mieli pewności, że dostaną pieniądze.

  Dotychczas liczba dawców organów każdego roku oscylowała wokół 500–600 osób. A przeszczepów wykonywano 1300. Wy-jątkiem- był rok 2007, gdy nagle dawców było mniej o połowę, a przeszczepów o 40 procent. – tak dramatycznej sy-tuacji nie było od lat, coraz więcej osób umiera, nie doczekawszy operacji – bije na alarm profesor janusz wałaszewski, dyrektor centrum koordynacyjnego poltransplant.

  Niska liczba transplantacji to efekt nagonki na środowisko transplantologów. W zeszłym roku najpierw minister sprawiedliwości zbigniew ziobro oskarżył o zabójstwo i handel organami wybitnego kardiochirurga mirosława garlickiego, a później „gazeta polska”, opierając się na donosie lekarza usuniętego wcześniej z pracy za nieetyczne zachowanie, zasugerowała, że w białostockiej klinice chirurgii naczyń i transplantologii usypiano pacjentów thiopentalem (lekiem wykorzystywanym do narkozy przy operacjach chirurgicznych), by pobierać narządy. Białostoc-ki szpital przed wybuchem afery przeprowadzał około 40 transplantacji nerek rocznie, w zeszłym roku wykonał ich 20. Z kolei szpital mswia w warszawie w ogóle stracił licencję na wykonywanie zabiegów "

  Do tej pory liczba przeszczepow jest DUZO nizsza od ilosci przed plugawymi dzialanimi kaczora i ziobry razem z kaminskim

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 3 razy 1

  Adasiu, to jest tak:

  Bandytów wsadza się do pierdla

  Wykolejeńców pakuje się do czubków.

  Twój szefunio to przypadek graniczny.

  Więc tak na poczatek pod Trybunal.

  A potem się zobaczy, albo kaftan albo kraty.

  Kapujesz teraz, smyku?

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Cameron aby wie, kto to jest ten " Katchinsky" ?

 • bajo-bongo

  Oceniono 1 raz 1

  Ale z niego Plastuś... czyli zwyczajny jełop lub burak (z szacunkiem dla warzywa). Dla chorego człowieka trzeba mieć litość, ale wówczas gdy nie chce wejść między pośladki prezesa, a jedn lubi bo ma przyjemność, a drugi bo ma gdzie się schować

 • dyskootantka

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze trochę i okaże się, że to Jarosław załatwił dotacje unijne. Ciekawe, Cameron pewnie powie, ze nic o tym nie wie, jak to już raz było. Wtedy, kiedy mu gratulowali (w jego urojeniach) że nie przyjął kondolencji od Putina, o ile dobrze pamiętam.

 • pancerna_pchla

  Oceniono 3 razy 3

  Hofman, miałeś siedzieć w Pierdziszewie Podleśnym. Prezes dał dyspensę na pierdnięcie w mediach ?

 • barbara333-4

  Oceniono 3 razy 1

  Hofmann ma ksywkę FRYZJER kiedy to namawiał na wielkiej wyborczej gali PISu by zgolić urzędującemu wtedy prezydentowi Kwaśniewskiemu głowę, bo jest kolaborantem , i zdrajcą Polski. To tylko w PISie sa takie chore umysły. PIS powinien być dawno zdelegalizowany, i TUSK jest odpowiedzialny za to, ze tak się nie stało, za to, ze tchórzliwie bagatelizował faszystowskie bojówki Kaczyńskiego i jest jak jest

 • stefan_psychiatra

  Oceniono 3 razy -1

  Adaś jak zwykle pachnie świerzą wazelinką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje