Tusk o wpisach Nicponia: To słowa Kaczyńskiego powodują takie pomysły

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. S?awomir Kami?ski / Agencja Gazeta)

PiS zdaje się rozstrzygnął definitywnie, że trzeba zabić Tuska. Pytanie w referendum brzmi tylko ?jak? - ironizował Donald Tusk, mówiąc o wpisach działacza PiS Artura Nicponia. Premier za język Nicponia obarczył winą Jarosława Kaczyńskiego.
Artur Nicpoń, dolnośląski działacz PiS, na swoim blogu i prywatnej stronie pisał m.in. "pier***ć Żydów" i zastanawiał się nad przeprowadzeniem referendum ws. "zastrzelenia Donalda Tuska". O wpisach jako pierwsza napisała Gazeta.pl. Dziś Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Nicpoń zostanie zawieszony w prawach członka partii.

"Przestańmy udawać, że nie widzimy, co się dzieje w PiS"

Premier został zapytany o wpisy Nicponia podczas konferencji prasowej przed wylotem do Brukseli na szczyt UE ws. budżetu.

- Nie "czy", tylko "jak zabić Tuska". Bo to, że zabić, to PiS zdaje się przynajmniej w tej części kraju rozstrzygnął definitywnie. Według mojej wiedzy referendum ma dotyczyć tego "jak zabić Tuska", a nie "czy zabić Tuska" - ironizował premier. - Nie będę tego komentował. Mam nadzieję, że będziecie mieli państwo okazję spytać dziś liderów PiS. Chciałbym jednak, żebyśmy przestali udawać, że nie widzimy co się dzieje, przynajmniej w niektórych kręgach związanych z tą dużą partią opozycyjną. Ludzie wypisują tego typu rzeczy, bo słyszą od swojego lidera o zamachach, zbrodniach.

"Jeśli ktoś by uwierzył Kaczyńskiemu, to..."

- Właściwie trudno się dziwić, jeśli ktoś miałby temperament i czuł się patriotą i uwierzyłby w Kaczyńskiemu, że w Polsce rządzą zabójcy, to nie dziwię się, że niektórzy w ten sposób reagują. Z całą pewnością jedyną metodą, żeby tego typu zjawisk nie było jest odwołanie przez Jarosława Kaczyńskiego tych wszystkich mocnych słów, rażąco niesprawiedliwych i powodujących takie radykalne nastroje - stwierdził.

Premier powiedział też, że "słowa mają swoje konsekwencje praktyczne". - To nie jest tak, że każdy może sobie wypowiadać dowolne słowa i one nie zostawiają konsekwencji w umysłach ludzi. Słowa Jarosława Kaczyńskiego powodują od wielu miesięcy takie konsekwencje i takie pomysły. Na razie są to ponure żarty, chociaż w ostatnich dniach widzieliśmy, że są to nie tylko ponure żarty niedojrzałych polityków PiS, że z tego może narodzić się prawdziwa tragedia - zakończył, nawiązując do udaremnionej przez ABW próby zamachu na polskie władze planowanej przez Brunona K.

Zobacz także
 • Marian Opania o filmie Krauzego: Jako osoba myśląca nie mogę się godzić na udział w filmie o zamachu w Smoleńsku
 • Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Artur Nicpoń zostanie zawieszony w prawach członka PiS Kaczyński: Nicpoń zostanie zawieszony w prawach członka PiS
 • Autor bloga na oleśnickiej stronie PiS "Żydzi wypier...ać" i jak zrobić broń. Blog działacza PiS
Komentarze (227)
Tusk o wpisach Nicponia: To słowa Kaczyńskiego powodują takie pomysły
Zaloguj się
 • leser.1

  Oceniono 421 razy 335

  Gdyby stojąc na skrzynce po jabłkach na dziedzińcu w Tworkach wygadywał takie rzeczy, to nikt by na to nie zwrócił uwagi!
  Już dawno mówiłem, że tam jest miejsce Świrosława i jego mentalnych sprzymierzeńców.

 • t3oo

  Oceniono 288 razy 240

  I tak oto z partii opozycyjnej PIS przemienił się w niebezpieczną sektę.

 • zapora01

  Oceniono 265 razy 205

  Pan premier zapomniał wspomnieć o katolickich "kapłanach".. nieustannie podsycających w chorych umysłach nienawiść..

 • zalpeel

  Oceniono 176 razy 152

  Najwyższa więc pora zająć się karnie ludźmi wygłaszającymi brednie i oczywiste dla zdroworozsądkowo myślącego obywatela kłamstwa, nieprawdaż? A nie kłaść uszy po sobie i udawać, że to nie ślina, a deszcz....

 • 1szansa

  Oceniono 165 razy 137

  Wszystkim "nicponiom bis" wzorującym się na nicponiu nr 1, powinna przyjrzeć się wreszcie Prokuratura.

 • fedor21

  Oceniono 186 razy 132

  Przed Trybunał Stanu i to jak najszybciej

 • zalep

  Oceniono 117 razy 99

  No wreszcie dotarło.

 • filmik2000

  Oceniono 77 razy 61

  Jak to? Przecież prezes Jarosław emanuje miłością ;) www.youtube.com/watch?v=Vvt0zXwAJAo&feature=plcp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje