Czy w Sejmie jest bezpiecznie? Marszałek: Nie można lekceważyć tej sytuacji

22.11.2012 08:15
Monika Olejnik o Kopacz

Monika Olejnik o Kopacz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Czuję się bezpieczna i myślę, że ci, którzy w tej chwili pracują ze mną lub odwiedzają Sejm, powinni czuć się bezpiecznie - powiedziała dziś na antenie TVP1 Ewa Kopacz. Marszałek podkreśliła jednak, że kwestia bezpieczeństwa musi być poważnie rozważona. - Będzie audyt.
Z raportu MSWiA, do którego dotarła "Gazeta Wyborcza", wynika, że polski Sejm jest jednym z najsłabiej strzeżonych budynków na świecie. Już niemal dwa lata temu ministerstwo ostrzegało, że parlament może stać się celem ataku terrorystycznego. Ostrzeżenie zostało zignorowane. Jednak Ewa Kopacz, która dziś była gościem TVP1, przekonuje, że w Sejmie czuje się bezpieczna.

- Wiele z tych zaleceń, które znalazły się w audycie z 2010 roku, było i jest realizowanych - przekonuje marszałek Sejmu, odnosząc się do raportu MSWiA. Ewa Kopacz zapowiada jednak, że wkrótce w Sejmie przeprowadzony zostanie kolejny audyt bezpieczeństwa.

Zgodzimy się z każdym stwierdzeniem

- Będzie audyt. Taką konkluzją zakończyliśmy wczorajszy konwent. Zgodzimy się z każdym ewentualnym stwierdzeniem, które padnie podczas tego audytu. Dlaczego? Bo nie można lekceważyć tej sytuacji. Ale też nie można popadać w panikę - powiedziała marszałek i podkreśliła, że w tej sprawie powinni wypowiadać się specjaliści, nie politycy, bez popadania w histerię.

W ocenie marszałek, szczególnie duże emocje budzi pytanie, czy Sejm powinien być otwarty. - O tym niech zdecydują fachowcy - powiedziała Kopacz. - Ja boję się jednej rzeczy, że nagle będziemy mieli wymuszone sytuacje, może nawet prowokacje. Że ktoś będzie biegał wokół Sejmu, pokazywał, ze można się dostać do środka, przyglądać się budynkowi. Jednak odkąd ja pamiętam, zawsze można było, poza jednym miesiącem w latach 80.

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • justin2312

  Oceniono 1 raz 1

  Dla zarządzających naszymi codziennymi sprawami polityków w dobrej wierze i dla ogólnego dobra polityki i jej polityków najbezpieczniejsze będą budynki, gdzie straż pełnią klawisze. Tam nic grozić "WYBRANYM" nie będzie . Knoty , które robią rano wieczór we dnie i w nocy nasi szacowni politycy będą tam zabezpieczone i już całkowicie bezkarne.

 • dukat999

  Oceniono 1 raz 1

  nie wykluczone że w sejmie wylecą szyby - wolę posłuchać to co ma do powiedzenia w sprawie gen. Koziej

 • likierski

  0

  Uspokujcie sie -ta kobieta ciezko pracuje!I bardzo efektywnie.

 • drozd215

  Oceniono 2 razy 2

  Wiele z tych zaleceń, które znalazły się w audycie z 2010 roku, było i jest realizowanych - przekonuje marszałek Sejmu, odnosząc się do raportu MSWiA.
  -----------
  Pewnie przekopali ziemię przynajmniej na 1 metr i przesiali przez sita i nic nie mogło być przeoczone.
  Jest bezpiecznie.

 • transact

  Oceniono 5 razy 5

  Otoczcie się wielkim murem!!!!

  A w środku zlikwidujcie klamki.

 • iremus

  Oceniono 4 razy 4

  Pod pałacem kultury i nauki są schrony przeciwatomowe. Proponuję cyrk z wiejskiej przenieść pod PKiN a na wiejskiej uruchomić kino albo teatr.

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz -1

  Radziecka dupa wysrała polskich posłów,ministrów,prawników i wyborców. Przy radzieckiej dupie upiera się polski rząd i cała inteligencja.Kolektywizacja edukacją spowodowała upadek gospodarczy PRL,spowoduje upadek systemu pro kapitalistycznego ale następnego okrągłego stołu nie będzie.

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy 3

  Garkotłuki z sejmu do łopaty !!!!!

 • antyinteligent

  Oceniono 5 razy 3

  Trzeba sejm otoczyć murem i drutem kolczastym,posłowie powinni mieć specjalne przepustki i nie powinni z sejmu wychodzić bez potrzeby bo prowokują terrorystów na ulicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje