Miażdżący raport: Sejm jednym z najsłabiej zabezpieczonych budynków na świecie

Okolica Sejmu RP

Okolica Sejmu RP

Polski parlament jest jednym z najsłabiej zabezpieczonych na świecie - alarmowało już w 2010 r. MSWiA. W raporcie na ten temat uznano, że budynek Sejmu może być jednym z głównych celów ataku terrorystycznego. ?Gazecie Wyborczej? udało się poznać treść raportu.
Pochodzący z 8 września 2010 r. raport "Zespołu zadaniowego ds. przeglądu systemów bezpieczeństwa w obiektach parlamentu na wypadek ataku terrorystycznego" napisało 21 specjalistów z BOR, ABW, policji, CBŚ, straży pożarnej i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Dwa lata temu zalecenia raportu zostały niemal całkowicie zlekceważone. Temat wrócił, gdy we wtorek ABW i prokuratura ujawniły, że zatrzymały w Krakowie Brunona K., z zawodu chemika, wykładowcę tamtejszej Akademii Rolniczej. Planował on wysadzenie pod parlamentem ciężarówki z czterema tonami materiału wybuchowego.

Raport ma klauzulę "zastrzeżone", ale "Gazecie" udało się poznać jego treść. Specjaliści, którymi kierował płk Ryszard Góran z BOR, badali cały obszar administrowany przez kancelarie Sejmu i Senatu. To kompleks budynków ogrodzony tylko z tyłu, od strony parku im. Rydza-Śmigłego. Front Sejmu nie ma żadnej bariery. Na osiem wjazdów na teren parlamentu tylko cztery wyposażone były w pełny system ochronny: barierki, kolczatki i wysuwane z ziemi zapory wysokie na blisko 40 cm.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Autor bloga na oleśnickiej stronie PiS "Żydzi wypier...ać" i jak zrobić broń. Blog działacza PiS
 • Konrad Piasecki na Twitterze Gowin: "Nie wiem, gdzie przebywa Brunon K.". Piasecki: "Zdumiewające"
Komentarze (79)
Miażdżący raport: Sejm jednym z najsłabiej zabezpieczonych budynków na świecie
Zaloguj się
 • rasta-tata

  Oceniono 65 razy 59

  "Sejm jednym z najsłabiej zabezpieczonych budynków na świecie"

  Eeee tam - bacówki na Polanie Chochołowskiej są słabiej chronione ;-)

 • mirekmm

  Oceniono 63 razy 43

  Panie Posłanki, Panowie Posłowie, proponuję byście szybciutko przenieśli się szybko do bunkra atomowego, wybudowanego w nieczynnej kopalni, a te niebezpieczne budynki w Warszawie przeznaczyli na jakiś faktycznie pożyteczny cel. W przeciwnym przypadku kolejka zamachowców doszczętnie zakorkuje Warszawę.

 • xi0nc

  Oceniono 47 razy 37

  "Raport ma klauzulę "zastrzeżone", ale "Gazecie" udało się poznać jego treść" Jak widać tymi klauzulami można sobie tyłek podetrzeć, śmiech na sali.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 41 razy 33

  problem polaga na tym, że poza mediami żaden Polak się kompletnie tym nie przejmuje...polityk bowiem wg zondazy to najbardziej znienawidzony w Polsce zawód :)
  Po Smoleńsku media i politycy płakali, banki umarzały rodzinom kredyty..a wielu zwykłych forumowiczów pisało wtedy : jeszcze jeden, jeszcze jeden...
  tak tak...smutne to...ale wystarczy popatrzec na poziom intelektualny naszych senatorów :) rzadko który mówi po angielsku..z nikim na świecie nie mogą się nawet dogadać...

 • mille666

  Oceniono 40 razy 26

  musimy się złożyć na komfortowe bunkry dla polityków: toż to Klejnoty Narodu!

 • likierski

  Oceniono 33 razy 21

  Nareszcie porzadna informacja-natychmiast podniesc trzeba podatki na ochrone mafii z Wiejskiej.

 • 24u

  Oceniono 23 razy 19

  Poslowie maja na glowie zamach smolenski a nie warszawski.

 • smok61

  Oceniono 26 razy 14

  Widziałem w telewizji garść naboi, dwie bateryjki r-20, telefon komórkowy i zdekompetowaną TT-tkę.

  Mówi się , ze to są cztery tony trotylu, banda samobójczych terrorystów, i czołg którym terroryści mieli przebić się pod sejm, po czym wysadzić się w powietrze.

  Czekam na dowody, a nie spekulacje na temat " o czym ludzie bzdurzą w internecie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje