Piechociński: Sawicki będzie członkiem władz PSL

21.11.2012 16:57
Były minister rolnictwa Marek Sawicki będzie członkiem Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL - poinformował prezes Stronnictwa Janusz Piechociński w środę na konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że w skład NKW wejdą przedstawiciele wszystkich województw.
- Marek Sawicki będzie jako członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego odpowiedzialny za koordynację działań na rzecz przestrzeni wiejskiej i rolniczej i będzie tu w tym zakresie bardzo ściśle współpracował i z ministrem rolnictwa, i z naszymi europosłami, szczególnie z Jarosławem Kalinowskim i Czesławem Siekierskim - powiedział Piechociński. Zaznaczył, że Sawicki otrzymał także upoważnienie do "działań o charakterze politycznym".

Jak mówił Piechociński, PSL chce zaprosić do współpracy różne odłamy ruchu ludowego, organizacji wiejskich, politycznych, samorządowych i zawodowych. - Dlatego, że wydaje się, że polska polityka zapomniała o tym, że siłą PSL było to, że był przede wszystkim ruchem ludowym, a nie tylko formacją o charakterze politycznym - argumentował.

"Ponad partyjnym, prostym podziałem"

Prezes ludowców zapowiedział też, że PSL zamierza "stworzyć nową praktykę przyjaźni z samorządowcami ponad partyjnym, prostym podziałem". - Ta oferta, którą deklarowałem na kongresie, wsparta dziś wolą 16 prezesów zarządów wojewódzkich, bo odbyliśmy ponaddwugodzinną, bardzo interesującą pokongresową debatę tych, którzy są solą i kierują organizacjami wojewódzkimi, jeszcze istotnie zostanie poszerzona - zapowiedział.

Szef PSL poinformował ponadto, że stara się zbudować "maksymalnie szeroką drużynę". Zaznaczył, że w Naczelnym Komitecie Wykonawczym znajdzie się minimum po jednym reprezentancie każdego województwa.

Piechociński spotkał się z 16 szefami wojewódzkich struktur Stronnictwa. Zapowiadał wcześniej, że na spotkaniu przedstawi swoje koncepcje funkcjonowania partii i klubu parlamentarnego ludowców. Nowy NKW zostanie wybrany 1 grudnia. Zgodnie ze statutem Stronnictwa NKW jest drugim obok prezesa partii organem naczelnym. Komitet składa się z 20 osób wybranych spośród członków Rady Naczelnej.

Zobacz także
Komentarze (28)
Piechociński: Sawicki będzie członkiem władz PSL
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 28 razy 20

  Kto by dziś pamiętał o nepotyzmie i przewałach w agencjach rolnych? Stare szybko wraca i nie jest głupie, bo czy nie brzmi uczenie: "odpowiedzialny za koordynację działań na rzecz przestrzeni wiejskiej i rolniczej"?

 • walczmy_o_normalnosc

  Oceniono 14 razy 6

  Jak widac chopy z psl bawia sie dalej. Chopy obrazili sie na opinie publiczna ze musieli poleciec za afere to teraz sie odgrywaja.jak dozorca Aniol z alternatywy ciekawe jakie bedzie pierwsze zadanie pana prezesa zlote klamki w.kazdej chalupie na wsi?

 • forumowiecgwna

  Oceniono 13 razy 3

  No, pan P otrzasnal sie juz z poczatkowego zaskoczenia i przerazenia swoja wygrana :).

  Teraz wreszcie, dzieki wsparciu takich poteg jak Zych, znowu poustawia wszystkich tak, zeby NIKT nie stracil ani centymetra swojego stanu posiadania, zas PSL moglo "budowac" nowe spoleczki i agencje budzetowe.

  Kalemba - Sawicki - Piechocinski :) ------ prawdziwa rewolucja w PSL ;)

 • zasilacz66

  Oceniono 2 razy 2

  Zobaczcie w PO (50 tyś), czy Pis (22 tyś) są tylko osoby które mają szanse albo apetyt na stanowisko
  a tu 130 tyś członków + strażacy- to jest prawdziwa moc. Oni jedyni robią coś dla innych, zobaczcie ile dzieje się dzięki tym ochotnikom, ile dzieciaków i młodzieży na wsi i w małych miasteczkach chce się coś robić dla innych.
  Stronnictwo jak stronnictwo ale straż ochotnicza to wspaniała sprawa za to dzięki.

 • dr.europa

  Oceniono 10 razy 2

  Nigdy nie pojme kto na tych wiejskich sku...synow ciagle glosuje? Albo ten zacofany narod jest tak tepy i nie potrafi analizowac informacji, albo pociotkow tych kmiotow jest tylu, ze zawsze wyjdzie im to 5% w wyborach.

 • r2d2_c3p0

  Oceniono 1 raz 1

  To Ci sami których wicepremier Pawlak bronił przed ministrem Gowinem i skutkami jego reformy sądownictwa w Polsce. Warto było panie Waldemarze? Należało się trzy razy zastanowić.

 • misiupisiu2

  Oceniono 7 razy 1

  Nie wiem czemu nie wolno komentować tego artykułu ?
  Czyzby Michnik nie chcial słyszeć głosu ludu?
  Czy chca ludzi pozamykac do klatek? ten facet mowi bardzo delikatnie co maysla wszyscy Polacy:
  "We wpisach na swoim prywatnym blogu zarzeka, że nie jest faszystą i antysemitą. "Mam do Żydów stosunek dokładnie taki sam, jak do innych narodów. Na co dzień ich istnienie mnie nie interesuje. Mogą sobie być, mogą sobie zniknąć za sekundę i ja tego nawet nie zobaczę. Bo co mnie oni? Natomiast jak mi tu lezą i szkodzą Polsce, a przez to i mi, to mam dla nich tylko jedno - wypier...ać! "I slusznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje