Tusk uspokaja po spotkaniu Gowin - Kaczyński: "To normalne, ale do normalności nam daleko"

21.11.2012 13:50
Jarosław Gowin i Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Jarosław Gowin i Donald Tusk, Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk uważa, że normalną sprawą są spotkania ministrów przekonujących do projektów rządowych z liderami klubów parlamentarnych. Skomentował tak dzisiejsze spotkanie swojego ministra Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim.
- Sami zobaczcie, to pytanie pokazuje, jak daleko jeszcze do normalności, bo przecież jest rzeczą zupełnie normalną, że ministrowie, gdy przekonują do projektów rządowych, spotykają się z liderami klubów parlamentarnych - oświadczył szef rządu, pytany o spotkanie Gowin - Kaczyński.

Tusk podkreślił, że Gowin informował go "nie tylko o tym spotkaniu". Zaznaczył, że to ostatnie spotkanie z cyklu rozmów z klubami parlamentarnymi, dotyczące projektów deregulacyjnych i reform wymiaru sprawiedliwości. - Bardzo bym chciał, by fakt rozmowy ministra mojego rządu z dowolnego resortu z liderami opozycji stał się w odbiorze - także mediów - czymś normalnym, a nie czymś sensacyjnym - oświadczył premier.

Gowin: Spotkanie nie miało kontekstu politycznego

W podobnym tonie apelował też w Sejmie sam minister: - Proszę nie widzieć w tym spotkaniu żadnej sensacji. Takie spotkania powinny być standardem. Nie ma tu kontekstu politycznego.

Dzisiejsza rozmowa szefa resortu sprawiedliwości z PiS dotyczyła najnowszych propozycji resortu, jak izolowanie niebezpiecznych przestępców czy deregulacji. Gowin podał, że propozycje jego ministerstwa są zbieżne z poglądami opozycji.

Projekt ws. izolacji przestępców i deregulacji zawodów

Gowin wyjaśniał dziś swój projekt, zwracając uwagę, że przewidywana ewentualna izolacja niebezpiecznych przestępców nie byłaby kolejną formą kary za popełnione zbrodnie, tylko sposobem "zapobiegania popełnieniu kolejnych" poprzez leczenie takich osób w zamkniętych zakładach psychiatrycznych. Pół roku przed zakończeniem odbywania kary więzienia przez takiego przestępcę dyrektor zakładu karnego - w sytuacji, gdy będzie miał podejrzenia, że przebywanie na wolności takiej osoby może zagrozić obywatelom - będzie się zwracał o powołanie biegłych psychiatrów, którzy w dwóch niezależnych opiniach ocenią, czy niebezpieczeństwo rzeczywiście istnieje.

Z kolei za trzy tygodnie, 10 i 11 grudnia, ma odbyć się wysłuchanie publiczne w sprawie projektu częściowo lub całkowicie deregulującego dostęp do 50 zawodów. Podczas wysłuchania głos będą mogli zabrać przedstawiciele wszystkich zainteresowanych samorządów zawodowych i organizacji społecznych. Ich reprezentanci będą też uczestniczyć w posiedzeniach komisji dotyczących poszczególnych zawodów.

Projekt rząd przyjął pod koniec września. Jest to pierwszy etap deregulacji. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały kilka miesięcy.

Zobacz także
Komentarze (29)
Tusk uspokaja po spotkaniu Gowin - Kaczyński: "To normalne, ale do normalności nam daleko"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 23 razy 17

  Tusk uspokaja po spotkaniu Gowin - Kaczyński:
  "To normalne, ale do normalności to jeszcze nam daleko"
  =========================================
  A może do normalności to nie JESZCZE, ale JUŻ nam daleko....

 • jerjar

  Oceniono 42 razy 14

  Od dawna myślę sobie, że po pokojowym odejściu Kaczyńskiego PiS-em kierował będzie Gowin.
  I bardzo dobrze, prawica, jak i lewica, jest potrzebna (ta ostatnia cierpi ostatnio na przewlekły niedowład).

  Nie chwaląc się, jam to przepowiedział.

 • kongreszydowski

  Oceniono 26 razy 12

  Kaczynski przechodzi do PO.

 • byzgran

  Oceniono 33 razy 9

  Gowin to pro-PISowski człowiek w PO
  niech idzie do tego swojego PISu - tam jego miejsce!

  ten człowiek złego słowa nie powiedział o PISie, a narzeka wciąż na swoją formację i kwestionuje każdą decyzję Tuska
  Po chcolerę takiego farbowańca trzymać w PO?

 • hans_close

  Oceniono 11 razy 5

  PISlamiści dzisiaj kochają Gowina bardziej niż nawet własnego prezesa spod Odessy. ;)
  Nawet wydają okrzyki na jego cześć. :)))

  więcej na forum pisowskiej gadzinówki. ;) niezalezna.pl/35014-spotkanie-kaczynski-gowin

 • vomitorium1

  Oceniono 17 razy 5

  jak to jest normalne
  to dlaczego uspokaja (?)
  (siebie uspokaja ?)

 • bolekbud

  Oceniono 8 razy 4

  Kaczynski moze wygrac wybory jedynie kiedy odejdzie z PIS-u, podda sie gruntownej operacji plastycznej i nikt go nie rozpozna, przeszczepi albo zresetuje mozg, ozeni sie, zaadoptuje kilkoro dzieci urodzonych przez zgwalcone kobiety, zajmie sie czyms porzytecznym dla calego narodu, zastapi krzyze godlem narodowym (instytucje panstwowe tylko) i zda w koncu prawo jazdy.

 • folwark_polski

  Oceniono 24 razy 4

  Tusk uspokaja po spotkaniu Gowin - Kaczyński co to za różnica PO czy PiS, z tej samej piwnicy się wywodzą

 • kat-kk

  Oceniono 16 razy 2

  Te klechy, wydupcą Tuska jak pies nogawkę.Żeby się klecholubny, nie zdziwił jak mu kościelne, przed wyborami do PISu przejdą.Niech się dalej kuma z pedofilami,ci nie będą mieli żadnego hamulca,spuścić go do szaletu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje