Tusk uspokaja po spotkaniu Gowin - Kaczyński: "To normalne, ale do normalności nam daleko"

21.11.2012 13:50
Jarosław Gowin i Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Jarosław Gowin i Donald Tusk, Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk uważa, że normalną sprawą są spotkania ministrów przekonujących do projektów rządowych z liderami klubów parlamentarnych. Skomentował tak dzisiejsze spotkanie swojego ministra Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim.
- Sami zobaczcie, to pytanie pokazuje, jak daleko jeszcze do normalności, bo przecież jest rzeczą zupełnie normalną, że ministrowie, gdy przekonują do projektów rządowych, spotykają się z liderami klubów parlamentarnych - oświadczył szef rządu, pytany o spotkanie Gowin - Kaczyński.

Tusk podkreślił, że Gowin informował go "nie tylko o tym spotkaniu". Zaznaczył, że to ostatnie spotkanie z cyklu rozmów z klubami parlamentarnymi, dotyczące projektów deregulacyjnych i reform wymiaru sprawiedliwości. - Bardzo bym chciał, by fakt rozmowy ministra mojego rządu z dowolnego resortu z liderami opozycji stał się w odbiorze - także mediów - czymś normalnym, a nie czymś sensacyjnym - oświadczył premier.

Gowin: Spotkanie nie miało kontekstu politycznego

W podobnym tonie apelował też w Sejmie sam minister: - Proszę nie widzieć w tym spotkaniu żadnej sensacji. Takie spotkania powinny być standardem. Nie ma tu kontekstu politycznego.

Dzisiejsza rozmowa szefa resortu sprawiedliwości z PiS dotyczyła najnowszych propozycji resortu, jak izolowanie niebezpiecznych przestępców czy deregulacji. Gowin podał, że propozycje jego ministerstwa są zbieżne z poglądami opozycji.

Projekt ws. izolacji przestępców i deregulacji zawodów

Gowin wyjaśniał dziś swój projekt, zwracając uwagę, że przewidywana ewentualna izolacja niebezpiecznych przestępców nie byłaby kolejną formą kary za popełnione zbrodnie, tylko sposobem "zapobiegania popełnieniu kolejnych" poprzez leczenie takich osób w zamkniętych zakładach psychiatrycznych. Pół roku przed zakończeniem odbywania kary więzienia przez takiego przestępcę dyrektor zakładu karnego - w sytuacji, gdy będzie miał podejrzenia, że przebywanie na wolności takiej osoby może zagrozić obywatelom - będzie się zwracał o powołanie biegłych psychiatrów, którzy w dwóch niezależnych opiniach ocenią, czy niebezpieczeństwo rzeczywiście istnieje.

Z kolei za trzy tygodnie, 10 i 11 grudnia, ma odbyć się wysłuchanie publiczne w sprawie projektu częściowo lub całkowicie deregulującego dostęp do 50 zawodów. Podczas wysłuchania głos będą mogli zabrać przedstawiciele wszystkich zainteresowanych samorządów zawodowych i organizacji społecznych. Ich reprezentanci będą też uczestniczyć w posiedzeniach komisji dotyczących poszczególnych zawodów.

Projekt rząd przyjął pod koniec września. Jest to pierwszy etap deregulacji. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały kilka miesięcy.

Zobacz także
Komentarze (29)
Zaloguj się
 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  Biedny Gowin - serce z Kaczyńskim, konfitury od Tuska...
  Szpagat to naprawdę ciężka ekwilibrystyka...

 • antyinteligent

  0

  Radziecka dupa wychodowała wykształconych idiotów.Tylko szubienica dla wylosowanej połowy szczytu politycznego i intelektualnego uratuje polskie społeczeństwo od żenującej samozagłady w okolicznościach sexbomby !!!!!

 • jechowiec

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin to swoista V kolumna w PO.Spełnia tą samą rolę co swego czasu Czarnecki w "Samoobronie"Za co kaczor wynagrodził go eurostołkiem

 • takiezlewiesci

  0

  Obejrzyj-www.youtube.com/watch?v=Iifsyw_XHAw&feature=fvsr

 • markj1

  Oceniono 3 razy -3

  POpaprańcy z POpapranej partii won do izraela bronić pejsaczy.

 • markj1

  Oceniono 2 razy -2

  A co PO zrobiło takiego dobrego dla tego kraju, skończą się pieniądze z UE i skończy się wszystko w PO. Zobaczcie jak szybko zleciał z tapety wczorajszy temat o Brunonie K. A dlaczego no dlatego że "gawiedź" go nie łyknęła a wręcz zaczęła się wyśmiewać z tego na forach i fejsie.

 • wiarus25

  Oceniono 7 razy 1

  Owszem mozna rozmawiac z liderami, ale nie z takim gownem jak Kartofel.

 • czarnybialyszary

  Oceniono 7 razy 1

  Gowin to drugi Giertych

 • bolekbud

  Oceniono 8 razy 4

  Kaczynski moze wygrac wybory jedynie kiedy odejdzie z PIS-u, podda sie gruntownej operacji plastycznej i nikt go nie rozpozna, przeszczepi albo zresetuje mozg, ozeni sie, zaadoptuje kilkoro dzieci urodzonych przez zgwalcone kobiety, zajmie sie czyms porzytecznym dla calego narodu, zastapi krzyze godlem narodowym (instytucje panstwowe tylko) i zda w koncu prawo jazdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje