Łodzianin udawał w sieci 12-latkę - polował na pedofilów

21.11.2012 11:23
Autorzy obraźliwych wpisów już nie będą bezkarni

Autorzy obraźliwych wpisów już nie będą bezkarni (Fot. Agnieszka Sadowska / AG)

2,5 tys. złotych miesięcznie za usługi seksualne miał proponować 12-latce na czacie internetowym dorosły mężczyzna. Pod nickiem "ona12sama" nie kryła się jednak nastolatka, ale dorosły mężczyzna, który w sieci zastawiał sidła na pedofilów - podaje "Dziennik Łódzki". Zapisy rozmów przekazane zostały policji.
Mieszkaniec Łodzi, którego imię i nazwisko w artykule "DŁ" nie pada, postanowił zapolować na internetowych pedofilów, kiedy zorientował się, jak bardzo dzieci korzystające z sieci narażone są na zetknięcie się z nimi. - Sam mam dzieci, zostawiam je same przed komputerem. Nie wiedziałem, że pedofil tak łatwo może wkraść się do mojego domu - mówił dziennikowi.

"Za ile byś to zrobiła? Kiedy wrócą rodzice?"

Mężczyzna logował się na czatach jako "ona12sama" i, jak mówi, od razu zaczęli do niego pisać dorośli mężczyźni. I bynajmniej nie bawili się w dwuznaczności. Pytali wprost: "Za ile byś to zrobiła? Masz telefon? Kiedy wrócą rodzice?". Wszyscy czterej, z którymi łodzianin nawiązał bliższy kontakt, proponowali pieniądze za usługi seksualne. Bez oporów przesyłali też swoje zdjęcia, adresy czy numery telefonów.

Te dane wraz z zapisami rozmów mężczyzna przekazał policji, która - jak deklaruje - "potraktowała sprawę poważnie". Pod nadzorem prokuratury wszczęto dochodzenie ws. zgłoszenia - choć na razie nie ws. konkretnych osób. Za proponowanie osobie nieletniej czynności seksualnych grozi do dwóch lat.

Choć akcja łodzianina może zakończyć się sukcesem, Jakub Śpiewak z Fundacji Kids Protect przestrzegał w "Dzienniku Łódzkim" przed samodzielnym łapaniem pedofilów w sieci. Jak powiedział, łatwo w taki sposób zostać oskarżonym o podżeganie do popełnienia przestępstwa.

Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • paragraf-22

  0

  Podawanie się za 12-latkę na jakichś szemranych czatach, to jak postawienie fotoradaru pod koniec długiej, prostej szosy.

 • sselrats

  0

  Jacy pedofile? Jesli czat byl tylko dla 18+ to nikt nie oczekiwal tam maloletniej.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 3 razy -1

  A mnie się marzy "polowanie" na totalniaków i polonofobów, bezbożników i chrystofobów, bolszewików i socjalistów ziejących nienawiscią do kochających naszą ojczyznę, na forumowych tępaków mających na celu opluwanie katolików, szydzenie z Kościoła katolickiego, popisujących się ordynarnymi bluzgami w stosunku do inaczej myślących, ćwierćinteligentów forumowych ujadających bezmślnie pod batutą redaktorów z Czerskiej, potomków zdrajców zdobtywających ostrogi polityczne w KPP i KPZU. To prawdziwe nieszczęście Polski.A mnie się marzy "polowanie" na totalniaków i polonofobów, bezbożników i chrystofobów, bolszewików i socjalistów ziejących nienawiscią do kochających naszą ojczyznę, na forumowych tępaków mających na celu opluwanie katolików, szydzenie z Kościoła katolickiego, popisujących się ordynarnymi bluzgami w stosunku do inaczej myślących, ćwierćinteligentów forumowych ujadających bezmślnie pod batutą redaktorów z Czerskiej, potomków zdrajców zdobtywających ostrogi polityczne w KPP i KPZU. To prawdziwe nieszczęście Polski.

 • bambinnoo

  Oceniono 2 razy 2

  Po ocenach widać, że grasują tu pedofile i dewianci.

 • bambinnoo

  Oceniono 5 razy 3

  UWAGA!!! Pisałem do tego człowieka z Fundacji Kids. Doradzałem jak namierzyć w sieci pedofilii. Niebył zainteresowany i zbywał mnie. Odnoszę wrażenie, że sam jest pedofilem i chroni pedofili, a fundacja jest przykrywką, żeby mieć kontakt z dziećmi i jeszcze wyciągać kasę na fundację. Ten człowiek nie robi absolutnie nic, żeby łapać pedofili. Ciekawe jakie ma sukcesy i do ilu ujęć się przyczynił? Piersze czym bym się zainteresował na miejscu prokuratora, to właśnie ta fundacja i jej zarząd.

 • babariba-babariba

  0

  ...wszystkich polski echelon podsłuchuje i podgląda, co się dzieje w polskim necie. Niedawno mówił o tym szef CBA Wojtunik w kontekście wartości dla służb, jakie wiązałyby się z obowiązkiem personifikowania telefonów na karty pre-paid.
  Mnie kiedyś też namierzyli, bo lubię sobie oglądać strony z niezabardzo ubranymi panienkami.
  Zaczęły się wpisy na gg z ofertami od kilkunastoletnich rzekomo panienek z Polski, Białorusi, Ukrainy...
  Chyba ze trzy miesiące musiałem odpisywać na te oferty coś w rodzaju 'pier.dol się pan' panie poruczniku, majorze, pułkowniku.
  I się odpier.dolili.

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 3

  ciekawe czy zdejmą koloratki i będą odpowiadać karnie, czy tylko ich gdzies przeniosą jak zwykle ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje