Gowin: "Nie wiem, gdzie przebywa Brunon K.". Piasecki: "Zdumiewające"

Konrad Piasecki na Twitterze

Konrad Piasecki na Twitterze (Fot. KonradPiasecki / Twitter)

O aresztowaniu Brunona K. i planowanym zamachu na Sejm minister sprawiedliwości dowiedział się dopiero wczoraj - z mediów. A teraz Jarosław Gowin - jak sam przyznał w "Kontrwywiadzie RMF FM" - nie ma pojęcia, gdzie znajduje się niedoszły zamachowiec. "Zdumiewające. Jak chodziło o Marcina P., to minister wiedział wszystko, co trzeba" - dziwi się na Twitterze Konrad Piasecki.
Gowin przyznał na antenie RMF FM, że nie wie, gdzie w tej chwili znajduje się K. - Nie wiem, czy został już przekazany Służbie Więziennej, czy przebywa w areszcie, który nie podlega Służbie Więziennej - mówił minister. Piasecki wyraził zdziwienie, na co Gowin odpowiedział: - Panie redaktorze, wydaje mi się, że niepotrzebnie w pańskim głosie pobrzmiewa nutka sarkazmu. W ten sam sposób mówiono o Breiviku czy o tym sprawcy zamachu w Oklahoma City...

"Brunon K., mój krajan z Krakowa..."

Na kolejną uwagę prowadzącego, że minister sprawiedliwości powinien być w posiadaniu dokładniejszych informacji na temat "człowieka, który przygotowywał zamach na jakieś 600 osób", szef resortu zapewniał, że K. jest w dobrych rękach, choć nie wiedział w jakich. - Nie jest zadaniem ministra sprawiedliwości kontrolowanie pracy ABW ani prokuratury - odpowiedział minister, nazywając po chwili Brunona K. "swoim krajanem z Krakowa".

Piasecki nie krył zdziwienia po programie, pisząc na Twitterze: "Zdumiewające. Minister Gowin nie wie, gdzie jest groźny terrorysta Brunon K., mimo że powinien być już pod opieką jego resortu... Nie wie, czy został już przekazany Służbie Więziennej, czy przebywa w areszcie, który nie podlega Służbie Więziennej", "Pamiętam, że jak chodziło o Marcina P., to dokładnie wiedział, gdzie i w jakiej celi siedzi".

Zobacz także
 • Konstanty Miodowicz wchodzi na posiedzenie komisji do spraw służb specjalnych Miodowicz: Brunon K. jak Ted Kaczynski, Breivik i Van der Graaf
 • Gen. Stanisław Koziej, prok. Artur Wrona Gen. Koziej: Coś panu prokuratorowi pomyliły się czas i miejsce. W ABW trzeba zmian
 • "Woleliśmy nie czekać, aż wymyśli coś nowego". Kulisy zatrzymania Brunona K.
Komentarze (79)
Gowin: "Nie wiem, gdzie przebywa Brunon K.". Piasecki: "Zdumiewające"
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 249 razy 199

  W świecie według redaktora Piaseckiego, minister sprawiedliwości powinien cala noc śledzić na wielkim ekranie więźniarkę z Bruonobomberem, a po jej dotarciu w miejsce przeznaczenia, zameldować premierowi, że orzeł wylądował.

  Świat jest znacznie nudniejszy i dlatego dziennikarze muszą na siłę preparować wiadomości sensacyjne. Jak choćby ta.

 • dyskootantka

  Oceniono 138 razy 120

  Komentarze dziennikarskie które tu przytoczono to obciach dla tych dziennikarzy.

 • swan_ganz

  Oceniono 132 razy 98

  zdejmijcie ten artykuł bo jego tresc to autokompromitacjach tych "dziennikarzy" śledczych...

  Zużyjecie ich na takie pierdoły i potem będą już nie do wykorzystania w innych akcjach pijarowych...

 • martazmijka

  Oceniono 92 razy 80

  Ale bzdury. Jakby było inaczej, to znów zarzucaliby mu, że się wtrąca w działania prokuratury albo szukali czy prawo pozwala mu wiedzieć czy nie.

 • zenek.1950

  Oceniono 56 razy 48

  Niekiedy czytuje się zabawne teksty jakoby to Szef jakiegos resortu musiał być Alfą i Omegą . Po to ma się Zastępców by samemu nie rozdrabniać się. Najlepszy przykład to obalenie PRL a wraz z nią centralizacji. Słynne 3 X S ( Samorządnosć , Samofinansowanie itd ) miało być lekarstwem. A co jest ? Jest tak, że wymaga się np. od Premiera odpowiedzi na pytanie dlaczego w pobliskim sklepie gwozdzi zabrakło, bo bliżej nieokresleni ONI nie dopilnowali tego czy tamtego...

 • kat-kk

  Oceniono 85 razy 47

  BRUNOBOMBERA rozpracowała własna żona a ABW dorobiło legendę o wielkim rozpracowaniu.

 • dorasia

  Oceniono 51 razy 43

  pan redahtor się nie martwi, jak się Gowin będzie wybierał do Brunona z wizytą albo zechce mu wysłać kartkę świąteczną, to mu pewnie powiedzą gdzie siedzi.

 • pannamarianna777

  Oceniono 56 razy 42

  Panie Piasecki,
  po co ministrowi ta wiedz jest potrzebna?
  Plotki i jazgotliwość w pana wykonaniu wystarczające.
  Może trochę wysiłku myślowego, trochę więcej niż tabloid

 • rabingoldblatt

  Oceniono 17 razy 17

  Gowin to nie moja bajka ale takie zachowanie i docinki Piaseckiego uważam za zwykle chamstwo.
  Kondziu znajdz cos powaznego gdzie Gowin zawinił i wtedy wal w niego jak w bęben a teraz badz profesjonalistą Nie zachowuj sie jak Tomasz Lis który jedynie gada by słuchac swojego głosu.:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje