Gowin: "Nie wiem, gdzie przebywa Brunon K.". Piasecki: "Zdumiewające"

21.11.2012 10:25
Konrad Piasecki na Twitterze

Konrad Piasecki na Twitterze (Fot. KonradPiasecki / Twitter)

O aresztowaniu Brunona K. i planowanym zamachu na Sejm minister sprawiedliwości dowiedział się dopiero wczoraj - z mediów. A teraz Jarosław Gowin - jak sam przyznał w "Kontrwywiadzie RMF FM" - nie ma pojęcia, gdzie znajduje się niedoszły zamachowiec. "Zdumiewające. Jak chodziło o Marcina P., to minister wiedział wszystko, co trzeba" - dziwi się na Twitterze Konrad Piasecki.
Gowin przyznał na antenie RMF FM, że nie wie, gdzie w tej chwili znajduje się K. - Nie wiem, czy został już przekazany Służbie Więziennej, czy przebywa w areszcie, który nie podlega Służbie Więziennej - mówił minister. Piasecki wyraził zdziwienie, na co Gowin odpowiedział: - Panie redaktorze, wydaje mi się, że niepotrzebnie w pańskim głosie pobrzmiewa nutka sarkazmu. W ten sam sposób mówiono o Breiviku czy o tym sprawcy zamachu w Oklahoma City...

"Brunon K., mój krajan z Krakowa..."

Na kolejną uwagę prowadzącego, że minister sprawiedliwości powinien być w posiadaniu dokładniejszych informacji na temat "człowieka, który przygotowywał zamach na jakieś 600 osób", szef resortu zapewniał, że K. jest w dobrych rękach, choć nie wiedział w jakich. - Nie jest zadaniem ministra sprawiedliwości kontrolowanie pracy ABW ani prokuratury - odpowiedział minister, nazywając po chwili Brunona K. "swoim krajanem z Krakowa".

Piasecki nie krył zdziwienia po programie, pisząc na Twitterze: "Zdumiewające. Minister Gowin nie wie, gdzie jest groźny terrorysta Brunon K., mimo że powinien być już pod opieką jego resortu... Nie wie, czy został już przekazany Służbie Więziennej, czy przebywa w areszcie, który nie podlega Służbie Więziennej", "Pamiętam, że jak chodziło o Marcina P., to dokładnie wiedział, gdzie i w jakiej celi siedzi".

Zobacz także
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • aktyntasza

  Oceniono 1 raz 1

  o co nam chodzi !
  Panie Brunon K. Trzymamy kciuki za pana ! Na cześć Pana założyliśmy klub BK. To jest taka polska Alkaida. BK która będzie walczyć z darmozjadami, które likwidują nam miejsca pracy i nic nie robią. Celem BK będzie budowa wielkiej bomby atomowej która będzie zawieziona wielkim samochodem pod sejm i jak wszystkie darmozjady co nic nie robią będą w sejmie to odpalimy ją tak żeby wszyscy co nic nie robią, zginęli. Tyle nam naobiecywali a nadal nic nie robią, gdzie te obiecane wielkie reformy w kraju ? Jeśli rząd nic nie chce robić to dlaczego nam likwiduje miejsca pracy zabierając nam w ten sposób środki do życia i zostawiając nas i nasze, dzieci nasze, rodzinny na pastwę losu. Oni Pana oskarżają ale oni mają pracę, oni dużo zarabiają, kradna i z nas bezrobotnych się śmieją bo nam wszystko zabierają. Panie Prezesie organizacji BK Alkaida Brunonie, my bezrobotni z całego kraju jesteśmy z Panem bo każdy bezrobotny, bezdomny noże się zapisać do naszego klubu BK. Musimy zlikwidować złodziejstwo, nieróbstwo i korupcję w naszym kraju bo oni dają sobie za nic nie robienie wysokie nagrody i trzeba ich zabić. Nie możemy dopuścić do likwidacji wszystkich miejsc pracy, do wyzysku w pracy na umowach śmieciowych, bez emerytur, bo gdzie będą pracować nasze dzieci nasze wnuki. Ktoś w tym kraju wreszcie musi zrobić porządek. Tymczasowe Centrum Zarządzania Polską, BK Alkaida biedni, ubodzy, bezdomni i bezrobotni

 • steq1

  0

  gowina nie lubię tak samo jak kłamczyńskiego.To ta sama katolicka szkoła. ale ten głupawy dziennikarzyna jest jak wsza na dupie, gryzie kąsa nie patrzyże włazi w dupę bo ma ambicje bycia gwiazdą...zasraną

 • maann48

  Oceniono 3 razy -3

  Co za histeria : premier mógł zginąć i prezydent, również pani marszałek i posłowie i senatorzy itd. Ta histeria to przykrywanie prawdziwych problemów w naszym kraju. I nie jest to jedynie moja opinia ale również znanego mi typowego przedstawiciela lemingów, babci w moherowym berecie i wielu innych.No i do tego obowiązkowa informacja że p.Brunon był katolikiem i głosował na J.Kaczyńskiego.Ale te sztuczki pijarowskie zwolennikow Tuska robią coraz mniejsze wrażenie.

 • zoil44elwer

  Oceniono 2 razy -2

  Chyba areszty śledcze i więzienia są pod zarządem Ministerstwa Sprawiedliwości-Służby Więziennej.Na Policji są Izby Zatrzymań(48h)Brunon K został aresztowany przez sąd ponoć rydzień temu więc musi być na stanie u GOWINA.

 • feminus

  Oceniono 1 raz 1

  Mamy przynajmniej promocje oryginalnego imienia Brunon - w 120 rocznice urodzin i 70 rocznice smierci artysty Brunona Schulza.
  Moze przy okazji terroryzmu ktos pomysli o kulturze :-). Polecam chocby Festiwal Form Dukumentalnych NURT
  www.maperia.pl/wydarzenie/719996.html
  www.festiwalnurt.pl/

 • nickodem2

  Oceniono 1 raz 1

  youtu.be/kXgk2nF4TX0

 • kabron

  Oceniono 1 raz 1

  Zdumiewające, że redaktor Piasecki myśli, że organy ścigania podlegają pod resort Sprawiedliwości.

 • jkredman

  Oceniono 4 razy -2

  Piasecki - pakiet dla demokracji - zapytaj Kopacz kiedy trafi pod obrady izby

  główne postanowienia pakietu to:
  Likwidacja zamrażarki czyli możliwości blokowania projektów i wniosków przez marszałka praktycznie w nieskończoność. Teraz będzie to można robić najwyżej przez 6 miesięcy, a od pierwszego czytania komisja będzie miała na rozpatrzenie ustawy najwyżej 9 miesięcy.
  Każdy klub będzie miał prawo na początku posiedzenia wnieść jeden punkt porządku dziennego. Sejm nie może rozpatrzenia takiego punktu odmówić.
  Nie można odrzucić w pierwszym czytaniu tzw. obywatelskiego projektu ustawy (zgłoszonego przez obywateli).
  Rząd musi wyraźnie powiedzieć, które z wniosków mniejszości do ustaw popiera, a które nie
  Odblokowanie prac podkomisji następuje automatycznie na żądanie 1/3 składu (czyli opozycji). W tej chwili podkomisje były „wąskim gardłem”, gdzie projekty mogły tkwić w nieskończoność.
  Ustawy podatkowe są rozpatrywane tak jak kodeksy (nie mogą być przyjmowane w nagłych trybach).

 • ed-59

  Oceniono 4 razy -2

  Gowin podobno ma się stawić u Kaczyńskiego na dywaniku za to że jest za mało pro PIS owski .Najgorzej jak to nie fachowców powołują na stanowiska ci się póżniej motają od ściany do ściany. A na głowie Gowina jeszcze prywatna uczelnia w państwowym budynku i problem z płaceniem czynszów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje