Miodowicz: Brunon K. jak Ted Kaczynski, Breivik i Van der Graaf

- Działał sam, to kategoria terrorysty samotnego wilka, jak Ted Kaczynski, Van der Graaf, Breivik - mówił Konstanty Miodowicz, szef komisji parlamentarnej ds. służb specjalnych, o Brunonie K., niedoszłym zamachowcu. Zdaniem gościa Moniki Olejnik w Radiu Zet wystąpienie prokuratora Wrony było ?profesjonalnym lobbingiem? na rzecz zachowania uprawnień ABW.
- Chwała ABW, że realizując to, czego oczekuje się od służb specjalnych, przecięła działania na etapie zawiązywania spisku, a nie po fakcie - mówił Miodowicz. Dodał też, że plan Brunona K. mieścił się w "konwencjonalnym sposobie działania terrorystów amatorów".

Na pytanie Moniki Olejnik, czy Brunon K. działał z inspiracji agentów, były szef UOP przytacza zapewnienia agencji, która twierdzi, że jedynie obserwowała i kontrolowała sytuację. - Po doświadczeniach, które Polakom serwowało CBA, zrezygnowano z aktywnych środków kreowania sytuacji - przekonuje Miodowicz.

Dziennikarka drążyła temat, stwierdzając, że Brunon K. współpracował z sześcioma osobami, a aresztowany został tylko on. - W planowaniu zamachu z Brunonem K. nikt nie współpracował. Osoby z jego otoczenia to te, z którymi eksperymentował, wymieniał poglądy polityczne - odpowiada Miodowicz.

Następnie Olejnik przytoczyła wypowiedzi byłych agentów, według których wczorajsza konferencja nie powinna mieć miejsca, ABW powinna milczeć. - Rozumiem, że są to ci byli agenci, którzy pracowali w agencji w latach 2005-2007 - odpowiedział Miodowicz. Zaznaczył, że agencja wcale się nie chwaliła, a "była chwalona". - Nie słyszałem, by peany na swoją cześć wygłaszali funkcjonariusze albo dowódcy - dodał.

Wystąpienie prokuratora Wrony "profesjonalnym lobbingiem"

- Dlaczego premier chce wykastrować ABW? - zapytała Monika Olejnik, odnosząc się do wczorajszego apelu o nieodbieranie uprawnień śledczych ABW, który wygłosił prokurator Artur Wrona na konferencji prasowej.

- Pan premier wcale nie ustosunkował się do problemu obecności funkcji dochodzeniowo-śledczej w agencji, mówił tylko o rozszerzeniu uprawnień informacyjnych - odpowiedział Miodowicz i wyjaśnił, że ta zmiana jest bardzo kontrowersyjna z punktu widzenia praw obywatelskich, natomiast wystąpienie Wrony było "profesjonalnym lobbingiem".Więcej o:
Komentarze (129)
Miodowicz: Brunon K. jak Ted Kaczynski, Breivik i Van der Graaf
Zaloguj się
 • jtp2

  Oceniono 91 razy 67

  Czy to nie ten sam Konstanty Miodowicz, poseł PO, który wykończył Cimoszewicza?

  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/pulkownik-miodowicz-autor-prowokacji

 • scurvy.seen

  Oceniono 106 razy 56

  Ta zagrywka Miodowicza z Tedem Kaczyńskim to gra na podświadomość czytelników(mówimy Ted myślimy JAROSŁAW).

 • ksks3

  Oceniono 57 razy 45

  Miodowicz, to kolejny przykład na to że świat polityki powinien ozłocić naszego piromana-chałupnika.
  To dzięki niemu pan Miodowicz przypomniał opinii publicznej że jeszcze istnieje. Przecież po prowokacji wobec Cimoszewicza powinien zaszyć się ze wstydu w najdalszym zakamarku i nie pokazywać ludziom na oczy !
  A tu taki fart, znów na wierzchu , niech żyje piroman !

 • stoj_halina

  Oceniono 63 razy 25

  P. Konstanty! Prawie jak Breivik. A jak powszechnie wiadomo, prawie robi różnicę... Na marginesie: czy aby ten Brunon, nie jest trybikiem w mechaniźmie naszych - zapewne czytających te forum - służb specjalnych?

 • stalowy_jez

  Oceniono 60 razy 22

  Miodziowicz, choćbyś nie wiem jak się nadął, jakie piski byś nie wydawał, to i tak wiemy, że twoja przydatność w społeczeństwie jest zerowa.

 • siekier35

  Oceniono 46 razy 20

  bezczelny zamachowiec....zamiast dybać na prezesa i spółkę to tylko sejm chciał nawiedzić....

 • zdzisiek66

  Oceniono 23 razy 11

  No zaraz zaraz, jak to sam?
  Przecież organizował zbrojne komando, miał czterech podwładnych? A sam miał szefa, a przynajmniej osobę, pod której był wpływem?

 • chango

  Oceniono 48 razy 10

  Konstanty.. Następny artysta z "tradycją" rodzinną.
  Nie dość, że samotny wilk z Brunona to jeszcze krwawy.. w domniemaniu oczywiście

  ..a ważniejsze jest to co z tego wyniknie..

  A niech się brandzlują. To co ważne już widać. Tapeta się sypie.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 15 razy 7

  Kocham Platformę.

  Sam Breivik nie wystarczy do straszenia. Musi być KACZYŃSKI :)))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX