Śledztwo ws. Brunona K. polityczne? Kosmaty: Gdybym brał takie rzeczy pod uwagę, to...

- Bardzo proszę, nie mieszajcie pracy prokuratury z polityką - tak prokurator Piotr Kosmaty z krakowskiej prokuratury apelacyjnej odniósł się do zarzutów, że śledztwo ws. próby zamachu na władze jest motywowane politycznie.
Wczoraj ABW i prokuratura poinformowały o zatrzymaniu Brunona K., który chciał przygotować zamach w Sejmie, podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów. Tuż po konferencji śledczych pojawiły się zarzuty, że cała sprawa jest szopką i hucpą oraz propagandą ABW i prokuratury, a także że jest motywowana politycznie.

Skomentował to prokurator Piotr Kosmaty podczas wizyty w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu. - Nie bardzo to rozumiem jako śledczy. Musimy wykonywać swoją pracę. Gdybym brał to pod uwagę, to nie wiem, jak miałbym się zachować jako prokurator, żeby nie było to polityczne - powiedział.

"Wykonaliśmy kawał dobrej roboty"

- Kierujemy się przepisami prawa i zgromadzonym materiałem dowodowym. A że akurat jest to artykuł 128 i miał być atak na publiczne instytucje, to nie znaczy, że to śledztwo jest polityczne. Wydaje mi się, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, również ABW - dodał Kosmaty.

- Jeżeli byśmy państwa nie poinformowali, że takie śledztwo się toczy i doszłoby do tzw. przecieku, który jest wszechobecny w naszej rzeczywistości, to wtedy mogłyby być zarzuty wobec nas, że działamy politycznie, bo nie informujemy polityków, którzy są zagrożeni, opinii społecznej, że jest człowiek, który jest niebezpieczny. Ja nie rozumiem takich zarzutów. Pozwólcie nam państwo wykonywać rzetelnie naszą pracę. Nie widzę tutaj żadnej polityki - mówi.

Swoją rozmowę zakończył apelem: - Szanowni państwo, nie mieszajcie pracy prokuratury do polityki, bardzo was o to proszę.

Zobacz także
 • Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski
Komentarze (41)
Śledztwo ws. Brunona K. polityczne? Kosmaty: Gdybym brał takie rzeczy pod uwagę, to...
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 44 razy 16

  Dyby zamach był skierowany na pis to wtedy śledztwo byłoby bardzo dobrze prowadzone i zapobiegło ogromnej tragedii a tak to jest zlecenie polityczne i hucpa

 • kmicic-1-1

  Oceniono 21 razy 13

  I o co taki raban Kaczor chodzi w asyście czterech ochroniarzy to nic mu nie grozi.

 • pan_paradoks

  Oceniono 31 razy 13

  Zgadzam się...

  To była prowokacja lewaków po marszu niepodległości wymierzona w jaśnie święcie panującego prezesa przez obce mocarstwa za pomocą dłoni Donalda Tuska pod przykrywką ataku na siebie samego !!

 • kula5211

  Oceniono 16 razy 10

  Cytat " Gdybym brał takie rzeczy pod uwagę, to...", a może szkoda bo właśnie u nas w Krakowie był 1 listopada i 11 listopada taki jeden Jarosław K , który mógł namieszać w głowie Brunciowi
  Może warto byłoby sprawdzić ten wątek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • jerjar

  Oceniono 15 razy 9

  Tej sprawie fatalnie przysłuzyła sie wypowiedź szefa Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, Artur Wrony, który zasugerował, by ustawodawcy „pewne działania ustawowe gruntownie przemyśleli”.

  Pomijając, że w ustach prokuratora brzmi to złowróżbnie, to powiązanie tej wypowiedzi z relacją o śledztwie ws. Brunobombera nadało sprawie dwuznaczny, polityczny wydźwięk.

  Jeśli mamy państwo demokratyczne, to ten prokurator jest do natychmiastowej zmiany, nawet jeśli ws. terrorysty wykonał dobrą robotę.

 • jkredman

  Oceniono 26 razy 8

  profesjonalny prokurator prowadzi politykę informacyjną na konferencjach prasowych a nie w sygnałach dnia, ponadto konferencja służy do prezentowania faktów i informacji ze śledztwa, a nie do wykazywania konieczności istnienia jakiejś instytucji,
  wydaje się dopuszczalny poziom nieprofesjonalizmu został przekroczony

 • kawabis

  Oceniono 7 razy 5

  Cała ta sprawa lipą wieje, jako dowody przedstawia się filmiki z roku 2000, przypominam że jest już rok 2012, na zdjęciach z dowodami widziałem zestaw małego technika, który buduje samochodziki elektryczne a nie bomby, stara TT i rozebrany pistolecik świadczy o zbieractwie i szajbie na punkcie broni a nie skłonnościach terrorystycznych, wpisy na forach internetowych nie różnią się od tysięcy innych pisanych nawet na forach GW, PO ma wielu przeciwników i sama jest sobie winna, agenci z ABW z doświadczeniem i umiejętnościami manipulowania ludźmi mogą dostarczyć super nagrań z rozmów z naiwniakiem z szajbą, łącznie z opowieściami o wysadzeniu sejmu lub toy-toya, w zależności od potrzeb, konferencja prasowa prokuratury jest dowodem na upolitycznienie sprawy, po pierwsze wypowiedź prokuratora na temat powodów jego działania, to trochę za wcześnie bez badań i opinii biegłych, po drugie obrona abw i ingerowanie prokuratora w sprawy rządu i sejmu, ktoś przegiął.

 • pokon

  Oceniono 6 razy 4

  Żona niedoszłego terrorysty doniosła policji o zamierzeniach męża a prokuratura i ABW:,,"Wykonaliśmy kawał dobrej roboty". Kpiny. Alle się napracowali.

 • piotr110660

  Oceniono 11 razy 3

  No nie, żenada. Trudno się wypowiadać - bo nie znam - na temat sprawy Brunona K, natomiast oglądałem wczorajszą konferencję i po prostu jestem załamany, samym pomysłem na tą konferencję, jej treścią i jej przebiegiem. Coraz bardziej wygląda na to, że opłacamy z naszych podatków ludzi, którzy po prostu się nie nadają i w ogóle nie powinni pracować na państwowych posadach.
  I jeszcze jedno, kiedy ostatnio został zdemaskowany jakiś szpieg?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje