Śledztwo ws. Brunona K. polityczne? Kosmaty: Gdybym brał takie rzeczy pod uwagę, to...

21.11.2012 08:18
- Bardzo proszę, nie mieszajcie pracy prokuratury z polityką - tak prokurator Piotr Kosmaty z krakowskiej prokuratury apelacyjnej odniósł się do zarzutów, że śledztwo ws. próby zamachu na władze jest motywowane politycznie.
Wczoraj ABW i prokuratura poinformowały o zatrzymaniu Brunona K., który chciał przygotować zamach w Sejmie, podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów. Tuż po konferencji śledczych pojawiły się zarzuty, że cała sprawa jest szopką i hucpą oraz propagandą ABW i prokuratury, a także że jest motywowana politycznie.

Skomentował to prokurator Piotr Kosmaty podczas wizyty w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu. - Nie bardzo to rozumiem jako śledczy. Musimy wykonywać swoją pracę. Gdybym brał to pod uwagę, to nie wiem, jak miałbym się zachować jako prokurator, żeby nie było to polityczne - powiedział.

"Wykonaliśmy kawał dobrej roboty"

- Kierujemy się przepisami prawa i zgromadzonym materiałem dowodowym. A że akurat jest to artykuł 128 i miał być atak na publiczne instytucje, to nie znaczy, że to śledztwo jest polityczne. Wydaje mi się, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, również ABW - dodał Kosmaty.

- Jeżeli byśmy państwa nie poinformowali, że takie śledztwo się toczy i doszłoby do tzw. przecieku, który jest wszechobecny w naszej rzeczywistości, to wtedy mogłyby być zarzuty wobec nas, że działamy politycznie, bo nie informujemy polityków, którzy są zagrożeni, opinii społecznej, że jest człowiek, który jest niebezpieczny. Ja nie rozumiem takich zarzutów. Pozwólcie nam państwo wykonywać rzetelnie naszą pracę. Nie widzę tutaj żadnej polityki - mówi.

Swoją rozmowę zakończył apelem: - Szanowni państwo, nie mieszajcie pracy prokuratury do polityki, bardzo was o to proszę.

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • yoko00

  Oceniono 1 raz 1

  Piszą że ten Pan miał pojęcie o chemi - takie powoLanie nie głąb i super !
  Jako dziadek wyczytałem cichaczem w zeszycie wnuka :

  Ten plyn to takze w pewnym sensie ciecz
  Tluszcze rozpuszczaja sie w rondlu
  W polaczeniu wodoru i tlenu stosunkiem dwukrotnym otrzymujemy wode
  Woda slona zawiera w sobie sol, a slodka cukier
  W probowce mozna robic nie tylko doswiadczenia, ale i dzieci
  Weglowodan jest to wegiel zamoczony w wodzie
  Kwas solny zre wszystko, co napotka na drodze i na szosie
  SiO2 jest to wino na ktore moj tato mowi "pryta" lub "siara"
  Siarka wystepuje na zapalkach
  Obywatel po uzyciu probierza trzezwosci zmienil kolor. To znak ze alkohol byl uzywany
  Siarka ma wlasciwosci samobojcze
  Najmniejsza czescia chemii jest pierwiosnek
  Niektore gazy sa tak smierdzace jak spaliny wydzielane przez czlowieka
  Hmmm - zrobię nocą doświadczenia w kuchni !

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  ta konferencja i samochwalstwo to była jedna wielka polityka.

  te śmiecie i "przydasie" jakie każdy ma w szufladach nie są dowodem na żaden spisek.
  mój sąsiad ma w szufladzie stare bateryjki, zielony sznurek i sprężynkę. Zastanawiam się czy wiedziony obawą o prezydenta nie powianiem tego zgłosić do ABW

  P.S. Jak to możliwe że już wiadomo o materiałach wybuchowych u Brunona K. przecież urządzenia mogły wskazać farby albo kosmetyki, a badania muszą trwać co najmniej pół roku :-)

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Aprylis był ze służb wojskowych i wzajemnie się prowokowali.
  Celem jest opanowanie ABW przez wojsko, bo ABW miało haki na prezydenta.

 • mistrzglobusa

  Oceniono 1 raz 1

  Tu więcej polityki jak knucia. Pytanie, dlaczego zamknięto go 9 listopada a nie we wrześniu kiedy było wiadomo, że coś jest nie tak. Na początku listopada wszyscy zainteresowani już wiedzieli, łącznie z Kaczyńskim to nie był przypadek, że nie było go na pochodzie w Warszawie. Też nie przypadek, że szczuto na środowiska prawicowe (prym wiodła GW) o dziwo zabrakło debaty lewaków p.. z l... o tym jak straszna jest prawica. Teraz wiadomo dlaczego, mamy wroga po prawej stronie i trzeba zdelegalizować całe środowisko, jest zagrożenie. Przykładem i straszakiem teraz będzie szaleniec Brunon K. Lewacy to grzeczne homosapiens, tam takie rzeczy się nie zdarzają. Czyż to nie polityka, tak jak z tym trotylem , wszyscy przed publikacją wiedzą łącznie z Grasiem i Sermetem, ale nikt nie próbuje tego zablokować. Warto poczekać i pokazać palcem gdzie są oszołomy. Gawiedź to ciemny lud zawsze to kupi.

 • ulanzalasem

  Oceniono 3 razy 1

  Co takiego zrobiła ABW ?! Ten wielki terrorysta....który wpadł bo pozwolił się ponad rok inwigilować, podał swój e-mail i jak donoszą media wsypała go żona ? Dziwne, że była zapowiedź ograniczenia zbyt dużych uprawnień służb i czemu czekały ponad rok z jego zatrzymaniem, może chcieli dobić do 5 ton ładunków wybuchowych ?

 • wmc-33

  Oceniono 1 raz 1

  W tej prokuraturze pracują sami idioci, czy prowokatorzy? Facet nie rozumie, że apele prokuratora o pozostawienie kompetencji ABW bez zmian jest mieszaniem się w politykę. Nie zauważył, że podawanie motywacji ideologicznych (choćby całkowicie prawdziwych) zatrzymanego piromana ma mocne zabarwienie polityczne? Nie przyszło mu do głowy, że huczne ujawnienie sprawy wynikało z walki ABW o utrzymanie swoich wpływów, a nie realnego zagrożenia atakiem terrorystycznym, który w ostatniej chwili został udaremniony? Apel o niemieszanie prokuratury w politykę jest w tej sytuacji dowodem wyjątkowej bezczelności i/lub głupoty pana prokuratora.

 • kawabis

  Oceniono 7 razy 5

  Cała ta sprawa lipą wieje, jako dowody przedstawia się filmiki z roku 2000, przypominam że jest już rok 2012, na zdjęciach z dowodami widziałem zestaw małego technika, który buduje samochodziki elektryczne a nie bomby, stara TT i rozebrany pistolecik świadczy o zbieractwie i szajbie na punkcie broni a nie skłonnościach terrorystycznych, wpisy na forach internetowych nie różnią się od tysięcy innych pisanych nawet na forach GW, PO ma wielu przeciwników i sama jest sobie winna, agenci z ABW z doświadczeniem i umiejętnościami manipulowania ludźmi mogą dostarczyć super nagrań z rozmów z naiwniakiem z szajbą, łącznie z opowieściami o wysadzeniu sejmu lub toy-toya, w zależności od potrzeb, konferencja prasowa prokuratury jest dowodem na upolitycznienie sprawy, po pierwsze wypowiedź prokuratora na temat powodów jego działania, to trochę za wcześnie bez badań i opinii biegłych, po drugie obrona abw i ingerowanie prokuratora w sprawy rządu i sejmu, ktoś przegiął.

 • mockturtle

  Oceniono 8 razy 2

  Tych, którzy twierdzą, że to hucpa, powinno się zwołać w jakieś jedno miejsce, następnie dowieźć tam materiały zgromadzone przez Brunona Kwietnia, i zdetonować. Taki eksperyment dość szybko - śmiałbym rzec, w mgnieniu oka, przekonałby ich, czy to hucpa, czy próba zamachu.

 • hans_close

  Oceniono 5 razy 1

  PIS znowu zaśmieca nam forum swoimi przydoopasami, którzy nienawidzą Gazety, ale przesiadują tutaj na forum całymi dniami. "Szczerość" w wydaniu kato-bolszewii...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje