Gen. Koziej: Coś panu prokuratorowi pomyliły się czas i miejsce. W ABW trzeba zmian

21.11.2012 07:58
Gen. Stanisław Koziej, prok. Artur Wrona

Gen. Stanisław Koziej, prok. Artur Wrona (Fot. Wojciech Olkuśnik, Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

- Prokurator popełnił błąd, myląc wątki. To była niezręczność - powiedział gen. Stanisław Koziej o słowach szefa Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie nt. ABW. Prok. Artur Wrona mówił, że nie trzeba w niej żadnych zmian. Według gen. Kozieja z kolei agencja ma zbyt wiele kompetencji, a Polsce potrzeba odrębnego ośrodka analizy informacji.
Zobacz także
Komentarze (63)
Gen. Koziej: Coś panu prokuratorowi pomyliły się czas i miejsce. W ABW trzeba zmian
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 125 razy 119

  To prawda, prokurator, sugerujący na specjalnej konferencji kierunek zmian w ustawodawstwie dotyczącym służb specjalnych to ewenement w państwach demokratycznych.

  W najlepszym wypadku nowy obiad drawski. a w najbardziej ponurym, czasy Andrieja Wyszyńskiego.

 • malpajestnajwazniejsza

  Oceniono 107 razy 79

  Pamiętam jak z okazji wypowiedzi Generała ws. ACTA nazwałem Go zKoziejDupyTrąba. Cóż, Pan Generał dzisiaj zasłuzył na mój salut i podziękowanie. Panom ze służb specjalnejtroski marzy się wszechwadztwo, totalna inwigilacja i zabawki rodem z Bonda (z wyjątkiem jego inteligencji i kindersztuby). Brawo Panie Generale, ta cała sprawa z tym "zamachem" wydaje mi się mocno dęta i szyta grubymi nićmi na potrzeby wiecznie łasych na nowe zabawki chłopczyków z Abwery. Do piachu gowniarze, do piachu (mam na myśli piaskownicę) szczawiki. Do Bondów to wam jeszcze daleko, a o NKWD to zapomnijcie niedojdy: który z was umie dobrze podłączyć akumulator do jajek?

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 91 razy 75

  Ja jako obywatel chciałbym się czuć bezpiecznie we własnym kraju.Nie chcę się bać terrorystów,czy szaleńców,ulicznych bandziorów ale też i prowokacji rozmaitych policji,podpuszczających czasem naiwnych a czasem sfrustrowanych ludzi.

 • piotr110660

  Oceniono 80 razy 72

  Nie chcę się wypowiadać - bo nie znam - na temat sprawy Brunona K, natomiast oglądałem wczorajszą konferencję i po prostu jestem załamany, samym pomysłem na tą konferencję, jej treścią i jej przebiegiem. Coraz bardziej wygląda na to, że opłacamy z naszych podatków ludzi, którzy po prostu się nie nadają i w ogóle nie powinni pracować na państwowych posadach.
  I jeszcze jedno, kiedy ostatnio został zdemaskowany jakiś szpieg?

 • vidi12

  Oceniono 108 razy 70

  Zdecydowanie większe niebezpieczeństwo zagaraża nam-obywatelom ze strony prokuratury i służb specjalnej troski niż ze strony " terrorystów" pokroju Brunona K.

 • wmc-33

  Oceniono 77 razy 57

  Prokuratorowi żadne wątki się nie pomyliły. Jedynym celem wczorajszej imprezy było pokazanie społeczeństwu, że agencja jest potrzebna w dotychczasowej formie. Opowieści o 11 listopada były sciemą, a krakowski świrus kontrolowany przez agentów ABW zagrażał najwyżej florze i faunie podkrakowskich łąk, na których wysadzał swoje bombki. Gdyby nie plany zmian w kompetencjach służb, ABW o swoim sukcesie nawet by się nie zająknęła.

  Inna sprawa, że prokuratorzy wspierający na konferencji prasowej kolegów z ABW w walce z reformami planowanymi przez rząd są kolejnym dowodem impotencji Seremeta, który z karygodnych wyczynów swoich ludzi może się tylko tłumaczyć, ale nie jest w stanie ich zakazać ani powstrzymać.

 • dd1987

  Oceniono 98 razy 54

  Ta sprawa jest tak grubymi nicmi szyta ze to az zalosne. ABW zaczepia ludzi na forach internetowych i podpuszcza ich na zamachy. Ja pier... mnie sie to w głowi nie mieści co się dzieje w tym kraju.

 • janus-z333

  Oceniono 53 razy 31

  Wszelkie zawirowania w państwie wzmacniają tajne służby.Tak jak w USA,CIA to państwo w państwie,niezależne od nikogo,robiące co chce.To samo zaczęło się dziać u nas,już za działalności PiS,ABW stało się niekontrolowana policją polityczną pod wodzą M.Kamińskiego.Ma rację gen.Koziej,to trzeba zmienić.Służby mają służyć państwu i obywatelowi,a nie inwigilować przeciwników politycznych i nikomu nic winnych obywateli.Już i tak państwo i służby wiedzą o nas wszystko,poprzez monitoring,poprzez wszechobecne ankiety personalne,przy byle jakiej okazji.Służby nie powinny być podporządkowane rządzącym,to sejm(choć słaby i byle jaki),który jako gremium wieloosobowe,o różnej orientacji politycznej,nie pozwoliłby na sobie państwo służb.

 • a.k.traper

  Oceniono 27 razy 21

  Pomysł konkretny i profesjonalny ale godzący w określone środowiska, tak jest także z innymi środowiskami co widać często po protestach, żadnych zmian oprócz podwyżek płac:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje