Zatrzymano dwóch wspólników Brunona K.

Eksplozja próbna przeprowadzona i sfilmowana przez podejrzanego

Eksplozja próbna przeprowadzona i sfilmowana przez podejrzanego (Fot. TVP Info)

Poza Brunonem K. w związku z planowanym zamachem na Sejm zatrzymanych zostało jeszcze dwóch mężczyzn. Jednego z nich przesłuchano tego samego dnia, co niedoszłego zamachowca, drugiego - zatrzymano dziś o godz. 6. Jak mówi Gazeta.pl rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, obaj mężczyźni byli w posiadaniu nielegalnej broni.
Próba zamachu na Sejm. Co wiemy? [PODSUMOWANIE] >>

Jak mówi prokuratura, od 5 listopada trwało postępowanie przygotowawcze w sprawie planowanego zamachu na Sejm, rząd i prezydenta. 9 listopada aresztowano 45-letniego Brunona K., który miał stać za planami ataku. Oprócz niego w sprawę zamieszanych jest przynajmniej dwóch innych mężczyzn.

Również 9 listopada zatrzymany został prawdopodobny wspólnik K. Postawiono mu zarzuty nielegalnego posiadania broni i obecnie znajduje się pod nadzorem policyjnym. Dziś z kolei, o godz. 6 ABW z polecenia prokuratury zatrzymała drugiego mężczyznę, który miał pomagać głównemu podejrzanemu.

- Właśnie trwają związane z nim czynności prokuratorskie. Jutro zdecydujemy, czy wystąpimy do sądu z wnioskiem o areszt. Najprawdopodobniej jemu również postawiony zostanie zarzut nielegalnego posiadania broni - potwierdza Gazeta.pl prok. Piotr Kosmaty, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Celem zamachu miał być Sejm podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów; zamachowiec uważał, że najlepszym momentem będzie rozpatrywanie projektu budżetu. Podejrzany rozpracował okolice budynku Sejmu.Zobacz także
 • Eksplozje próbne niedoszłego zamachowca - materiały dowodowe zgromadzone przez prokuraturę "Brunon K. prowadził eksplozje próbne". Co ustaliła prokuratura?
 • Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski
 • Paweł Graś w studiu TOK FM Graś o planowanym zamachu: Sprawa wygląda na poważną. Premier wie o tym od kilkunastu dni
Komentarze (146)
Zatrzymano dwóch wspólników Brunona K.
Zaloguj się
 • and_justice_for_all1980

  Oceniono 127 razy 63

  oczyma wyobraźni widzę jak sfrustrowany naukowiec z Krakowa, który mieszka w kamienicy, przechowuje tam (bądź ewentualnie na działce) 5 ton trotylu, następnie jedzie te kilka godzin po polskich drogach z tym trotylem w wynajętej ciężarówce i tam dokonuje zamachu :)) przed sejmem.

  Czujecie to? :) toż to fabuła ewentualnie na komedię, może Gang Olsena?

 • vontomke

  Oceniono 99 razy 47

  Zaraz nam Jarosław wyjaśni, że Brunon dostał trotyl od Tuska i że to prowokacja peo. Niestety Polska składa sie w 30% z oszołomów jak Brunon których reprezentują godnie Kaczyński, Macierewicz, Fotyga i inni "intelektualiści".

 • domektomek

  Oceniono 50 razy 26

  A gdzie są zdjęcia 4 ton trotylu?
  Czy w tym hełmie ze zdjęcia chciał wejść do sejmu? A ten drugi hełm to był pewnie dla jego opiekuna z ABW.

 • poljack

  Oceniono 41 razy 15

  ALE JAJA piszecie ci 4 mężczyźni to TAJNIACY !!!!!Chyba że ABW brało udział w zamachu !!!!
  Czy i tym razem media podają niesprawdzone informacje !!!

 • dudibudi

  Oceniono 50 razy 14

  Jaki prezydent i premier taki zamach i zamachowiec i jeszcze antysemita ,świnia jedna........a tak na poważnie: obecna władza, robi sobie totalne jaja, ze społeczeństwa polskiego.......to już długo nie potrwa.

 • fagusp

  Oceniono 22 razy 12

  Szeregowemu moherowi dzisiaj żal d..ę ściska. Nie, nie dlatego że jeden z nich chciał zorganizować zamach. Ale że się dał złapać przed.

 • lignan

  Oceniono 35 razy 11

  Żałosna i żenująca wrzutka abw... Kto chciałby pacnąć Red Bula..??!!! Toż on sam sie kompromituje i to wystarczy aby skończył na śmietniku historii...
  Mocno naciągana ta cała historia !!! Filmy sprzed 12 lat, to co juz 12 lat temu planował amch???!!! Śmiechu warte!!! Jak fakty wyjdą na jaw, to się okaże, że te fanty /garanaty, pistolety/ to mu ci kolesie z abw dostraczyli... jaki prezydent taki zamach, beczka śmiechu i żenada !!!

 • filmik2000

  Oceniono 41 razy 11

  Czy to jest jeden z nich? www.youtube.com/watch?v=Vvt0zXwAJAo&feature=plcp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje