Macierewicz: Zamach był wymierzony w PiS i pana prezydenta

20.11.2012 14:04
- Loża pana prezydenta znajduje się bezpośrednio nad klubem parlamentarnym PiS. Rozumiem, że zamach byłby wymierzony w klub PiS i pana prezydenta - oświadczył poseł PiS Antoni Macierewicz.
Według ABW i prokuratury podejrzany, przygotowując zamach, miał się kierować motywami o charakterze nacjonalistycznym, ksenofobicznym i antysemickim. Brunon K. miał mówić, że aktualna sytuacja społeczna i gospodarcza w naszym kraju zmierza w złą stronę z uwagi na fakt, że władzę sprawują osoby, które on określał mianem "obce".

Ale zdaniem Macierewicza rząd w tym wypadku gra informacją o niedoszłym zamachowcy. - Nie ma wątpliwości, że strona rządowa podjęła pewnego rodzaju politykę informacyjną mającą na celu wzrost w społeczeństwie poczucia zagrożenia działalnością terrorystyczną. Wskazując na bardzo określony typ poglądów i zachowań - mówi portalowi Fronda.pl Antoni Macierewicz.

"Zagrożenie skierowane przeciw PiS"

Poseł PiS uważa, że zaatakowanie premiera i prezydenta "wygląda w sposób dosyć szczególny". - Czekam na dalsze informacje. Jeśli mieliśmy do czynienia z realnym zagrożeniem, to miało być ono skierowane przeciw PiS jako najbliższym ludziom siedzącym pod lożą pana prezydenta i to mnie bardzo niepokoi - mówi Macierewicz.

ABW udaremniła zamach na Sejm, rząd i prezydenta. 45-letni pracownik jednej z wyższych szkół w Krakowie planował wysadzenie parlamentu ładunkiem czterech ton materiałów wybuchowych. Podejrzany częściowo przyznał się do winy.

Brunon K. został aresztowany pod zarzutem przygotowań do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie 5 listopada zleciła śledztwo w tej sprawie krakowskiej delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem ataku miał być Sejm, w którym poza premierem i rządem obecny miał być także prezydent. Chodziło prawdopodobnie o posiedzenie dotyczące budżetu.Zobacz także
Komentarze (515)
Zaloguj się
  • fan2k

    Oceniono 742 razy 700

    Maciarewicz , jezu, dlaczego ktoś kto jest tak pie...ięty zasiada w polskim sejmie ? Tak ! Was chcą wysadzić, jesteście zagrożeniem, każdy chce zrobić na was zamach, a to ze akurat bronek siedzi nad wami ...to pewnie jest spisek, a tego dnia o którym nie wiemy jaki by to był dzień to pewnie w sejmie byłby tylko pis bo by głosował nad przemalowaniem toi toi w brześciu. Idź się Macierewicz zapie...pare razy w łeb.

  • dia-5

    Oceniono 581 razy 559

    Jeśli mieliśmy do czynienia z realnym zagrożeniem, to miało być ono skierowane przeciw PiS jako najbliższym ludziom siedzącym pod lożą pana prezydenta i to mnie bardzo niepokoi
    ---
    Mnie bardzo niepokoi, że wyrazy parlamentarne mi nagle się kończą gdy czytam tego rodzaju bzdety.

  • dziadekjam

    Oceniono 546 razy 530

    Ja myślę, że zamach był kierowany głównie przeciw nadpolicmajstrowi Antoniemu M. Przed tym wybitnym Polakiem powinni chodzić saperzy z wykrywaczami min, a na klopie przed Maciorką powinien siadać ochroniarz, żeby zdetonować ewentualny ładunek ukryty w sraczu.

  • esmo844

    Oceniono 457 razy 425

    Teraz rozumiem słowa kaczora na Wawelu, kiedy nawoływał do poświęceń

  • prawdziwy_liberal

    Oceniono 413 razy 393

    W jaki PiS? Ponoć miał być w prezydenta i premiera.

    Antonii, weź się ogarnij. Wiem, że była podwyżka w aptekach ale panu posłu to NFZ chyba zrefunduje pigułki.

    Czy aby Putin nie sponsorował zamachowca?

  • dartiko

    Oceniono 285 razy 261

    Ja, Jarosław, przeto powiadam wam:
    Próba zamordowania polskiego prezydenta i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego,
    to jest po prostu niesłychana zbrodnia. Każdy z PiS (nawet Antoni), kto choćby tylko poprzez matactwo,
    czy poplecznictwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść tego konsekwencje.

  • jogar

    Oceniono 227 razy 207

    Od rana czekam na słowa, ze zamach był wymierzony w PIS!! I są, i są te słowa!!! To zreszta kolejny już zamach przeciwko PIS.

  • e-komentarz

    Oceniono 141 razy 131

    Antoś, przepisz się do Palikota, on ma siedzibę dalej, będziesz bezpieczniejszy...

  • sadhu_satana666

    Oceniono 94 razy 92

    według najnowszych teorii potwierdzonych przez profesorów z Usa i zweryfikowanych przez p. Gmyza wybuch miał ominąć prezydenta i walnąć tylko w Pis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje