Prawa strona kpi z prokuratury. "Odpalili zamach. Przeciwko narodowcom"

"No i odpalili 'zamach'. Przeciwko narodowcom" - tak skomentował działania prokuratury w związku z zatrzymaniem Brunona K. Tomasz Terlikowski, red. naczelny "Frondy". Prawicowi dziennikarze kpią z prokuratury, nazywając jej działania cyrkiem.
Po ujawnieniu przez prokuraturę zatrzymania Brunona K., który planował zamach na najważniejsze osoby w państwie, w internecie zawrzało od komentarzy prawej strony politycznej. Ich ironiczny ton jest podobny: wyolbrzymia się sprawę, chcąc ugrać w ten sposób zwiększenie uprawnień dla ABW, a przede wszystkim to rozgrywka polityczna, której celem jest osłabienie prawicy.

"Wszystko jasne. Narodowiec i antysemita"

Według Tomasza Terlikowskiego, red. naczelny "Frondy", pokazanie zagrożenia w ten sposób przez prokuraturę ma związek z uprawnieniami ABW. "Chwała służbom. Jesteśmy zieloną wyspą. Na świecie służby reagują po zamachu. A u nas przed. I dlatego, premierze, więcej uprawnień dla ABW" - napisał Terlikowski na Twitterze.

Terlikowski pisze, że prokuratura "przekracza już wszelkie granice śmieszności, ale najgorsze, że robi to na poważnie". "Wszystko jasne. Narodowiec i antysemita. A do tego rolnik. Zaczynamy czystki w mediach, na uczelniach. Drżyjcie narodowcy i prawicowcy", "Ah, to już mamy i Marsz Niepodległości. Delegalizować. A przy okazji zamknąć 'Uważam Rze', a na wszelki wypadek 'Gazetę Polską'" - kpi komentator.

"Prokuratura robi cyrk w obronie ABW"

Dla Wojciecha Wybranowskiego, reportera "Rzeczpospolitej", "sprawa wygląda na jedną wielką ustawkę. Przygotowywał zamach bombowy... W stroju maskującym? Co za żenada. Niezależna prokuratura robi cyrk w obronie ABW i feruje polityczne oskarżenia". "Ale gdyby, nie daj Boże, do zamachu doszło, to władzę w Polsce przejęłaby Ewa Kopacz. Chwała ABW, że do tego nie dopuściła" - komentował dziennikarz.

Publicysta ''Faktu'' Łukasz Warzecha także kpi z prokuratury: "Ta konferencja to niebywałe jaja. Teksty jak z wiecu na cześć MBP w latach 50. Ofiarni funkcjonariusze MBP, pracując w dzień i w nocy dla dobra ludowej ojczyzny, zapobiegli zamachowi na tow. Bieruta".

"Nagonka ruszyła"

Wtóruje mu Samuel Pereira: "Już czuję nosem 'nieoficjalne' przecieki pod wiadomym kierunkiem politycznym. Nowe odmiany brzóz, debeściaków i pijanych gen." oraz "Nie jestem ekspertem, ale uważam postawę ABW za nieprofesjonalną. Nie znajduję podstaw do ujawniania takich inf. na tym etapie".

"Nagonka ruszyła. Dopiero co słyszeliśmy dziarskich młodzieńców, którzy chcą obalać republikę" - pisze na Twitterze były poseł LPR Krzysztof Bosak. W podobnym tonie wypowiada się Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej": "Ciekawe, że na potwierdzenie tezy o radykalizmie Brunona nie pokazali nawet wygaszacza ekranu ze swastykami albo wlepki ONR-u".

Wątek kompetencji ABW poruszyli też inni komentatorzy sceny politycznej. Sylwester Latkowski napisał: "To ważny fragment konferencji. Obrona uprawnień śledczych ABW. Od dłuższego czasu mówi się o ich odebraniu", a także Konrad Piasecki: "Dziwne to wszystko. Bardzo książkowo-filmowe. I jeszcze ta obrona uprawnień śledczych ABW przez prokuratora".

Zobacz także
 • Eksplozje próbne niedoszłego zamachowca - materiały dowodowe zgromadzone przez prokuraturę "W Polsce łatwo zdobyć materiał wybuchowy. Cztery tony? Bez problemu"
 • Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski
Komentarze (191)
Prawa strona kpi z prokuratury. "Odpalili zamach. Przeciwko narodowcom"
Zaloguj się
 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 280 razy 220

  Uhu "znawcy" trotylu z Rzepy uznali że muszą się podzielić swoją dogłębną wiedzą o temacie.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 297 razy 183

  "Terlikowski pisze, że prokuratura "przekracza już wszelkie granice śmieszności, ale najgorsze, że robi to na poważnie"
  Terlikowski zapomina że sam dawno przekroczył wszelkie granice śmieszności i dobrego smaku propagując pedofilię, alkoholizm ,malwersacje finansowe,ludobójstwo w które umazany jest katolicyzm.
  Nigdy nie słyszałem by Pan Terlikowski wspominał o procederze Kościoła on elegancko przemilcza niewygodne fakty i dopiero jest śmieszne ale i straszne zarazem .

 • sverir

  Oceniono 220 razy 176

  Terlikowski nie kpi, tylko rżnie głupa. Nawet on musi wiedzieć, że na całym świecie istnieje wywiad i kontrwywiad, akcja i reakcja, prewencja i siły reagowania. Dobrze, że terlikowski nie sprawuje władzy, bo inaczej zabroniłby prowadzenia wszelkiej akcji wywiadowczej, uznając, że służby mogą reagować dopiero po zamachu.

  A prawicowi komentatorzy niech sobie przypomną, jakie jaja robili z Cybą. Wtedy polityczne ukierunkowanie wariata im nie przeszkadzało? Nie uznali tego za cyrk?

  Nie. Bo nasza prawica, to katolska (nie mylić z katolicką!) moralność.

 • palawan1

  Oceniono 73 razy 59

  "Prawicowi dziennikarze kpią z prokuratury, nazywając jej działania cyrkiem"....... ale gdyby chodzilo o próbę zamachu na dom jarosława K lub siedzibe pis to by żadali ogloszenia stanu wojennego alb co najmniej godziny policyjnej.

 • gonsienica1

  Oceniono 64 razy 54

  Czekam kiedy powiedzą, że rząd chce odwrócić uwagę Polaków od katastrofy smoleńskiej.

 • wiktrollzaraza

  Oceniono 51 razy 43

  Jakby ABW znalazła butle z helem, brzozowe witki i rozmówki rosyjsko-polskie dopiero wtedy prawica uwierzyłaby w zamach.

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 40

  Czy Hofman a noże i sam Kaczor stanął już w obronie prześladowanego przez reżim prawdziwego polaka

 • slnmrw

  Oceniono 44 razy 34

  Terlikowski wygląda na takiego gościa, który trolluje na forach używając "dowcipnie" dyftongu PO : POsrańcy, POpaprańcy, POjeby. Pewnie się zarykuje ze śmiechu tak po katolicku.

 • jano53

  Oceniono 40 razy 34

  Coś takiego, teraz kpią a niedawno sami mówili że przygotowują wielką bombę którą ujawnią niedługo.................chociaż raz mówili prawdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje