Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski

20.11.2012 09:50
Brunon K. jest adiunktem na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. To najprawdopodobniej on planował zamach na najważniejsze osoby w państwie.
Podejrzany chciał zorganizować zamach przed budynkiem Sejmu, w czasie gdy będą w nim premier, prezydent i członkowie rządu. K. ma 45 lat, ukończył Technikum Chemiczne w Krakowie oraz Technologię Chemiczną na krakowskiej Politechnice. Jest pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Mężczyzna nie jest członkiem żadnej partii politycznej. - W internecie krytykował jednak PO - podaje TVN24. Mężczyzna miał pisać, że "kiedyś i na nich przyjdzie kolej". Zdaniem służb, przygotowując atak Brunon K. kierował się względami narodowościowymi, nacjonalistycznymi, ksenofobicznymi i antysemickimię. Do takiej motywacji przyznał się sam oskarżony.

Prawie rok obserwacji

Pierwsze informacje o możliwym zagrożeniu pojawiły się pod koniec 2011 r. i dotyczyły osoby oferującej szkolenia z zakresu konstrukcji materiałów wybuchowych oraz działań dywersyjnych. Badania z zakresu materiałów wybuchowych Brunon K. prowadził też w ramach swojej pracy naukowej. Z ustaleń służb wynikało, że mężczyzna rzeczywiście umie konstruować bomby i odpalać je zdalnie, a także, że dokonał rozpoznania budynku Sejmu i przeprowadzał próbne detonacje.

Brunon K. był pod ścisłą obserwacją od kilku tygodni. Brano pod uwagę m.in. hipotezę, że zaatakuje w czasie obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

Poza Brunonem K. zostały zatrzymane jeszcze dwie osoby. Mają postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych. W szkoleniach prowadzonych przez Brunona K. brały udział w sumie cztery osoby.Zobacz także
Komentarze (357)
Zaloguj się
 • andres1167

  0

  Szkoda ze mu sie nie udali zlikwidowac tych gangsterow z pseudorzadu ,bylby wreszcie swiety spokoj,ale dostanie jeszcze medal jak sie obali ta bandycka swiatynie.

 • jack20

  Oceniono 2 razy 0

  polskie jebusy Po0noc na forum miedzynarodowym jakis rtadowy patalach mial sie chwalic. Ale durnie chyba bali sie osmieszenia i POmysl idiotow ryzego nie ujrzal swiata wn a arenie miedzynarodowej. Qr... kraj debili i idiotow

 • antykosmita

  Oceniono 1 raz 1

  Zdaje się że podobną próbę,z tym że bez materiałów wybuchowych,ale za to bardziej krwawą planuje Rydzyk z tel Trwam i jego przyd.pas Jarek. Co na to prokuratura?

 • janek344

  Oceniono 2 razy 0

  Można uznać, że Bruno K, to człowiek chory psychicznie. Ale jest "sympatykiem"PiS i jego ujawnione plany udowadniają to. Przejął się językiem PiSowskiej nienawiści do Polski. Tak przemawiają J. Kaczyński i Macierewicz

 • aktyntasza

  Oceniono 2 razy 0

  Wreszcie ABW zaczęli coś robić, zapowiedzieli zmiany i reformę zatrudnienia więc znaleźli ofiarę. Oskarżają go o coś czego jeszcze nie zrobił a Waśniewska która zabiła dziecko została wypuszczona. Prokuratorzy byli zupełnie nieprzygotowani bo opierają się tylko na prawdopodobieństwie zamachu a sami nie wiedzą dlaczego grozi mu tylko 5 lat. Społeczeństwo nie wierzy w takie na siłę wymyślane historyjki. Gdyby byli tacy dobrzy to by już wiedzieli kto powiesił Andrzeja Leppera ?

 • gabrielr

  Oceniono 3 razy -1

  Jakie władze taki zamach

 • 1p.3.15

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoda że "Taniec z gwiazdami" się skończył. Może jakieś zdjątka, wywiady. Jednym słowem - nowy celebryta.

 • boniface

  Oceniono 4 razy 0

  Ci co chcieli i dokonali zamachu nigdy nie byli rozpracowani w porę, a tu takie "sprytne" ABW było lepsze od FBI, CIS czy Norweskich służb?! Ha..ha...ha... A notabene komu potrzebny jest polski Breivik??!! Wielmożnym paniskom w polskim "rządzie", aparatowi ABW zebu udowodnić sens ich istnienia czy odwróceniu uwagi publicznej od rzeczywistej problematyki. A najgorsze jest to ze media szerzą ta plotkę.....

 • von_seydlitz

  Oceniono 4 razy 0

  Normalnie "dzień kondora", już nawet nie można snuć teoretycznych planów....

  Jeszcze trochę i zaaresztują dzieciaki które z ASG planują"obronę" i "ataki" na obiekty w stylu akcji antyterrorystycznych....

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje