Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski

Brunon K. jest adiunktem na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. To najprawdopodobniej on planował zamach na najważniejsze osoby w państwie.
Podejrzany chciał zorganizować zamach przed budynkiem Sejmu, w czasie gdy będą w nim premier, prezydent i członkowie rządu. K. ma 45 lat, ukończył Technikum Chemiczne w Krakowie oraz Technologię Chemiczną na krakowskiej Politechnice. Jest pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Mężczyzna nie jest członkiem żadnej partii politycznej. - W internecie krytykował jednak PO - podaje TVN24. Mężczyzna miał pisać, że "kiedyś i na nich przyjdzie kolej". Zdaniem służb, przygotowując atak Brunon K. kierował się względami narodowościowymi, nacjonalistycznymi, ksenofobicznymi i antysemickimię. Do takiej motywacji przyznał się sam oskarżony.

Prawie rok obserwacji

Pierwsze informacje o możliwym zagrożeniu pojawiły się pod koniec 2011 r. i dotyczyły osoby oferującej szkolenia z zakresu konstrukcji materiałów wybuchowych oraz działań dywersyjnych. Badania z zakresu materiałów wybuchowych Brunon K. prowadził też w ramach swojej pracy naukowej. Z ustaleń służb wynikało, że mężczyzna rzeczywiście umie konstruować bomby i odpalać je zdalnie, a także, że dokonał rozpoznania budynku Sejmu i przeprowadzał próbne detonacje.

Brunon K. był pod ścisłą obserwacją od kilku tygodni. Brano pod uwagę m.in. hipotezę, że zaatakuje w czasie obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

Poza Brunonem K. zostały zatrzymane jeszcze dwie osoby. Mają postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych. W szkoleniach prowadzonych przez Brunona K. brały udział w sumie cztery osoby.Więcej o:
Komentarze (357)
Brunon K. - kim jest człowiek, który planował zamach na władze Polski
Zaloguj się
 • olek

  Oceniono 267 razy 255

  Spokojnie. Radio podało, że zamachowiec planował wybuch kiedy w sejmie będą wszyscy. Chyba by się biedak nie doczekał.

 • augenthaler

  Oceniono 376 razy 240

  W polskim necie wszystko jest możliwe. Znajdą się ludzie usprawiedliwiający terrorystów, morderców, pedofilów, tak jak w okresie międzywojennym w endeckiej prasie usprawiedliwiano (a niekiedy chwalono i podziwiano) zabójstwo prezydenta Narutowicza, którego część prasy endeckiej nazywała "żydowskim prezydentem".
  W polskim necie usprawiedliwia się więc zezwierzęconych chłopów, którzy mordowali Żydów w Łomżyńskiem, usprawiedliwia się "patriotyczną młodzież" zamawiającą pięć piw i naparzającą się z policja co roku 11 listopada, usprawiedliwia się Andersa Breivika, który zabił 77 osób (w większości bardzo młodych) jako tego, który próbował przeciwstawić się islamizacji Europy. Zwyrodnienie ludzkie nie zna granic. Niektórzy najnormalniej w świecie mają elementarne problemy z odróżnianiem dobra od zła. Taka przypadłość nazywana jest czasem socjopatią albo psychopatią.
  Polski net jest wyjątkowy w skali europejskiej. Według europejskich badań socjologicznych nigdzie indziej w Europie w przestrzeni netowej nie ma takiego nagromadzenia tzw. języka nienawiści. Przekonują się o tym osoby znane i utalentowane, takie jak np. wybitna polska siatkarka Dorota Świeniewicz, która w polskim necie czytała o sobie rzeczy odrażające. Wystarczy wybijać się ponad przeciętność, by zetknąć się z polskimi miernotami i ich nieposkromioną nienawiścią do ludzi od siebie bardziej wartościowych.
  Wspominam o tym, bo postawa niektórych polskich internautów ma swoją złożoną kulturowo genezę. To nie jest tylko przyzwolenie na zło, czy nieumiejętność odróżniania dobra od zła, która jest zwykłą formą zwyrodnienia moralnego, to jest przede wszystkim pochwała zła i czynienie zła poprzez słowo pisane, bez żadnych hamulców moralnych.

 • kwiecien45

  Oceniono 153 razy 133

  Nick mam zmienić? :-(
  Wystarczy wejść do sieci i wpisać imię i
  podana pierwszą literę nazwiska do wyszukiwarki aby wszystko było. Dr inżynier z Uniwersytety Rolniczego w Krakowie. Katedra nawet jest z pełną obsadą. Potęga internetu.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 216 razy 122

  No to juz wiemy, czemu Kaczynski do Krakowa sie zmywal... I skad wzial sie 'trotyl' w samolocie - Gmyzowi 'wycieklo' nie z tej prokuratury.:)

 • pesti

  Oceniono 147 razy 119

  Podejrzewam, ze polowa spoleczenstwa czytajac tego newsa pomyslala sobie dokladnie to samo.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 118 razy 88

  Teraz wiadomo, dlaczego jak w sejmie pojawia się premier lub prezydent, to Jarosław Kaczyński natychmiast wychodzi.

 • michelange75

  Oceniono 178 razy 54

  I oczywiscie Brunon zwiazany jest chocby posrednio z branza rolna, a moze (na pewno) z PSL.
  Nie daj Bog powiazany bedzie z elkcja Piechocinskiego...
  Brawo Pawlak, Ty to umiesz sie wycofac...ha,ha,ha

 • wmc-33

  Oceniono 60 razy 34

  Całe szczęście, że nie był tak przebiegły, jak mama Madzi, która zniknęła zupełnie bez śladu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX