W czwartek komisja sejmowa zajmie się próbą zamachu

20.11.2012 08:00
Sejm

Sejm (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- W czwartek sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmie się sprawą planowanego zamachu - zapowiedział szef komisji Konstanty Miodowicz z PO. Zdaniem wiceprzewodniczącego komisji Marka Opioły z PiS, jest "to sytuacja nadzwyczajna".
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie podała, że zatrzymano mężczyznę podejrzanego o próbę zamachu na konstytucyjne władze Polski. Najpewniej celem zamachu bombowego miał być Sejm i prezydent.

- W czwartek sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmie się sprawą planowanego zamachu na konstytucyjne ograny państwa - zapowiedział szef komisji Konstanty Miodowicz z PO. Dodał, że komisja powinna otrzymać informacje dotyczące "tła sprawy, jak i przebiegu i perspektyw śledztwa". Podkreślił, że on sam wie o sprawie tyle, ile podają media. - ABW pracuje profesjonalnie i zawęża do minimum krąg osób poinformowanych o takich sprawach - dodał.

- To sytuacja nadzwyczajna, niespotykana w obecnym czasie - podkreślił wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła z PiS. - Nie mam jeszcze informacji na ten temat, również czekam na konferencję, choć w mojej ocenie posłowie komisji powinni być w pierwszej grupie osób informowanych o takich wydarzeniach, na równi z najważniejszymi organami państwa - podkreślił.

Również inny członek komisji Marek Biernacki z PO powiedział, że komisja nie miała jeszcze informacji o takiej próbie zamachu i nie zajmowała się jeszcze tą sprawą. Według Biernackiego, skoro postępowanie było prowadzone od 5 listopada pod nadzorem prokuratury, może dotyczyć akcji przygotowywanej przed obchodami 11 listopada w Warszawie.

Z kolei rzecznik rządu Paweł Graś przyznał w Poranku TOK FM: "Prokuratura potwierdziła, że aresztowano człowieka, który miał przygotować taki zamach. Sprawa wygląda na poważną. Wiemy, że ewentualnym celem miały być organy konstytucyjne państwa: prezydent, Sejm, rząd RP".Zobacz także
Komentarze (400)
W czwartek komisja sejmowa zajmie się próbą zamachu
Zaloguj się
 • seboc

  Oceniono 363 razy 139

  Kto by na tych dziadów napadał.
  Szukają tylko powodu do zamówienia kolejnych limuzyn i innego złomu na grubą kasę oraz uzasadnienia inwigilowania społeczeństwa.
  S.

 • mietek1910

  Oceniono 305 razy 125

  kolejny krok do ograniczenia wolnosci i zwiekszenia kontroli spoleczenstwa

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 250 razy 116

  Był zamach,czy go nie było-nie ważne.Ważne że jest pretekst do wprowadzenia jeszcze większej inwigilacji.No i ABW też w końcu musi od czasu do czasu przypomnieć o swoim istnieniu,żeby nieco przytłumić wrażenie że to tylko kolejna przechowalnia dla partyjnych kolesi.

 • dan1-000

  Oceniono 277 razy 95

  Co za bajka ... Kiedy ocena polskich "polityków", w szczególności rządzących, leci na łeb, na szyję, bo ludzie mają dość opowiadania bajek i okradania ich, to wyciąga się z kapelusza takie cuda. Miler miał upadający śmigłowiec, obecnie jest plan zamachu. Co za bujdy! Weźcie się nieroby i oszuści do pracy dla dobra RP, a przestańcie ściemniać!

 • yesname

  Oceniono 312 razy 92

  Celem zamachu miał być sejm i prezydent? To ile on tego materiału wybuchowego by musiał mieć?
  Zapewne zaraz okaże się, że zatrzymany jest lekko trącony przez rozum, a materiał wybuchowy to ogólno dostępne fajerwerki. No ale cóż, jaki rząd taki zamach.

 • e-komentarz

  Oceniono 125 razy 67

  Kilka dni temu narodziła się próba zamachu na władze Państwa.
  Szczęśliwą matką została tolerancja na działania niektórych organizacji?

 • kontestatorbg

  Oceniono 143 razy 55

  A Stefan już ogłosił że to na pewno na niego zamach - jak ostatnio??

 • krwe

  Oceniono 36 razy 26

  zamachy, są przygotowywane przez sejm i prezydenta na obywateli cały czas... zamach na wolność decydowania o tym co będziemy jeść (gmo) palić(marihuana)wierzyć(religia katolicka w szkołach ). to gdzie są terroryści ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje