Piechociński nie wejdzie do rządu? "To pogorszy sytuację koalicji"

Janusz Piechociński

Janusz Piechociński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nowy prezes PSL Janusz Piechociński ociąga się z deklaracją wejścia do rządu. Jeśli tego nie zrobi, pogorszy sytuację koalicji - zauważa w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" szef klubu PSL Jan Bury.
Wczoraj Donald Tusk przyjął dymisję Waldemara Pawlaka. Wciąż jednak nie wiadomo, czy nowy szef ludowców wejdzie do rządu na miejsce ustępującego. Sam Piechociński robi tajemnicze miny i zapowiada, że opinia publiczna będzie musiała czekać na jego decyzję do 1 grudnia. Jak zauważa "Gazeta", wejście Piechocińskiego do rządu jest na rękę Pawlakowi, który liczy na porażkę nowego prezesa i odzyskanie władzy nad partią.

- Pawlak w rządzie był drugi po Tusku, dlatego że był szefem PSL. Tusk chciał go mieć blisko siebie, żeby szybko podejmować decyzje. Jeśli Piechociński pozostanie poza rządem, sytuacja w koalicji się skomplikuje - mówi "Gazecie" Bury kojarzony z Pawlakiem.

- Janusz najchętniej zostałby wicemarszałkiem Sejmu w miejsce oddanego Pawlakowi Eugeniusza Grzeszczaka. Ale presja, by wszedł do rządu, jest tak wielka, że nie wiem, czy będzie w stanie się jej przeciwstawić - twierdzi z kolei jeden z bliskich mu polityków, dodając, że stanowisko wicemarszałka jest dobre dla szefa opozycyjnej partii, ale dla szefa koalicyjnego ugrupowania to za mało.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (23)
Piechociński nie wejdzie do rządu? "To pogorszy sytuację koalicji"
Zaloguj się
 • 24u

  Oceniono 33 razy 19

  Zlotolusty gawedziasz Piechocinski,wyraznie stroni od odpowiedzialnych funkcji,ktore spadly na niego jak grom z jasnego nieba.Nie za bardzo wiadomo po co startowal w wyborach.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 21 razy 11

  jak facet jest poza rządem to może trafia się okazja aby :
  1.zlikwidować KRUS
  2.ukrócić psl owski nepotyzm i rozdawanie rodzinom i kolesiom synekur w państwowych firmach
  3.wyjaśnienia afery z solą drogową w żywności i ukaranie winnych
  4.wyjaśnienie afery jajecznej i ukaranie winnych
  etc....

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 12 razy 6

  Ma rację,że nie chce wchodzić do czegoś co źle się kojarzy, a obrona interesów PSL jest najważniejsza,zwłaszcza dla klanu zasiadającego w spółkach i agencjach.Nuż się zmieni koalicjant?

 • e-komentarz

  Oceniono 4 razy 4

  Waldek, wróć!
  Ja kandydowałem tylko tak dla jaj, koledzy nie zrozumieli żartu!
  - Janusz.

 • bezkasy

  Oceniono 4 razy 4

  Na portal gazety przychodzę tylko po to aby poczytać komentarze.

 • nighthawk00

  Oceniono 3 razy 3

  niedlugo wroci pawlak mocniejszy niz przedtem....

 • michu-najlepszy

  Oceniono 9 razy 3

  To jak to jest z nami Polakami chcemy karania obywateli, którzy z biedy i głupiego zarzadzania rządu krajem dopuścili się malwersacji, a nie chcemy kar dla ludzi, którzy dokonują olbrzymich defraudacji, a może weźmy wzór z Ukrainy gdzie była premier Julia Tymoszenko została uznana winną i skazana na 7 lat więzienia za zawarcie niekorzystnego kontraktu z Rosją na gaz, pomimo że jej zawyżenie ceny gazu było o połowę mniejsze niż w Polskim kontrakcie z Rosją. Tam gdzie defraudują miliardy to macie dla nich poważanie a jak ukradnie bułkę z głodu to byście w deptali go w ziemię.
  Z poważaniem

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 5 razy 3

  Czereśniak jest cwany i wie co robić by się nie umoczyć. Kolejny fan sterowania z tylnego siedzenia jak na miernote kuluarowych handli przystało.

 • mzungu2

  Oceniono 4 razy 2

  PO chce Piechocińskiego w rządzie bo wówczas może mu zacząć zależeć na utrzymaniu tego rządu i będzie łatwiejszy do spacyfikowania i utrzymania istniejącego stanu rzeczy, zwłaszcza w kwesti olania obietnic wyborczych i "nicnierobienia". PSL chce Piechocińskiego w rządzie bo wtedy mniejszy strach o utrzymanie synekurek dla "krewnych i znajomych królika". SLD i RP chcą Piechocińskiego w rządzie bo dzięki temu PSL do końca się skompromituje i w następnych wyborach przepadnie, zwalniając miejsce dla mniejszych partii.
  Wchodząc do rządu Piechociński powie "Sztandar wyprowadzić".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje