Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska: Nie rozważamy ekshumacji prezydentowej

19.11.2012 16:35
Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska

Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Nie jest rozważany wniosek o ekshumację prezydentowej Marii Kaczyńskiej - napisali we wspólnym oświadczeniu prasowym szef PiS Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska. Brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego i córka odnieśli się w ten sposób do poniedziałkowej publikacji "Naszego Dziennika".
Chodzi o artykuł "Zawinił rząd". Znalazło się w nim stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Legnicy "miał przyznać, że zastanawia się, czy nie złożyć wniosku o ekshumację ciała Marii Kaczyńskiej ze względu na obawę o niegodny sposób pochówku".

"Maria Kaczyńska została pochowana w sposób godny, o czym zaświadcza córka Marta Kaczyńska. Nie jest również rozważany wniosek o ekshumację Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej" - brzmi treść oświadczenia podpisanego przez Jarosława Kaczyńskiego i Martę Kaczyńską, które przesłało Polskiej Agencji Prasowej biuro prasowe klubu parlamentarnego PiS.

Prezydent Lech Kaczyński i prezydentowa Maria Kaczyńska, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, spoczywają na Wawelu, w sarkofagu umieszczonym w pomieszczeniu przed kryptą Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

Zobacz także
Komentarze (160)
Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska: Nie rozważamy ekshumacji prezydentowej
Zaloguj się
 • dynac

  Oceniono 190 razy 166

  Naczelny ND do zwolnienia. Czy pisklaki podpiszą się pod taką petycją? : )

 • andrzej414

  Oceniono 172 razy 160

  No to jak to jest Panie Kaczyński Jarosławie , przecież Pan mówił wyrażnie w Legnicy ,że rozważa Pan ekshumację Marii Kaczyńskiej i co ośmieszył się Pan już znowu , wycofując się z tego . Dobrze ,że córka Marii szybko zareagowała i zmusiła Pana do wycofania tego obrzydliwego sposobu komunikowania ludzi . A w Wałbrzychu mówił Pan ,że Wałbrzych jest taki sam niemal jak 30 lat temu i nic się tam nie robi , skąd Pan to wie ? bo przecież Wałbrzych bardzo dynamicznie sie rozwija i remontuje , ulice , kamienice , place nowe inwestycje , chyba polegał Pan na informacjach Pani Zalewskiej posłance Pis ze Swiebodzic , a to mówi wszystko za siebie . Ludzie zobaczcie jeżdzi po Polsce i tak łże , dobrze ,że na spotkania przychodzą tylko starcy i politykierzy jak w Wałbrzychu .

 • and155

  Oceniono 169 razy 151

  Kaczor łyknął proszeczki, popił sokiem z brzozy i się uspokoił. Amen.

 • hans_close

  Oceniono 172 razy 150

  Oczywiście, że dementują, ponieważ trzeba zachować jakieś ekshumacje na najbliższe wybory. Nie wolno za wcześnie zgrać treflowych asów. ;)

 • jokemaker

  Oceniono 157 razy 143

  Oczywiście obydwie strony maja racje i ND i Jarosław. To się da udowodnić. I ojciec Dyrektor to udowodni. Teza, że Jarosław Kaczyński niegdy ekshumacji nie rozważał z tezą, że właśnie ją rozważał w ogóle się nie wykluczają zwłaszcza w sytuacji gdy jedna głosi zawsze prawdomówny KAczyński a drugą zawsze prawdomówny NAsz Dziennik. To chyba logicze prawda?

 • inv28

  Oceniono 122 razy 104

  No to w końcu mówił o rozważaniu ekshumacji, czy nie mówił.
  A może mówił, ale miał na myśli "trochę później", tak jak to było ze zgłoszeniem "konstruktywnego" votum nieufności dla rządu?

 • orion57

  Oceniono 98 razy 88

  Pamięć o zmarłych czci się w ciszy i zadumie. Wy Kaczyńscy tego nie rozumiecie i spowodowaliście,że cała sympatia do zmarłego śp.L.Kaczyńskiego rozmyła się w waśniach.
  Za to ludzie kiedyś Wam odpłacą - przy urnach wyborczych.
  W wypadku lotniczym zginęło 96 osób a nie tylko pisowcy- zapamiętaj Jarek i zamilcz - to jedyne co możesz zrobić dla swego brata i bratowej. Milcz po prostu milcz.

 • oloq

  Oceniono 46 razy 40

  Szambo wybiło u Rydzyka, Kaczyński dementuje, a smród się niesie. Taka to perfumeria.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje