Piechociński: Będę namawiał Tuska, by nie przyjmował dymisji Pawlaka

19.11.2012 12:45
Prezes PSL Janusz Piechociński

Prezes PSL Janusz Piechociński (Fot. Jacek Turczyk/PAP PAP)

- Będę namawiał premiera Donalda Tuska, by nie przyjmował dymisji wicepremiera Waldemara Pawlaka - powiedział prezes PSL Janusz Piechociński.
- W dalszym ciągu podtrzymuję to, że w okresie, gdy trwają wielkie polskie boje o finanse unijne, w okresie, kiedy w resorcie gospodarki są ważne kwestie, będę namawiał premiera Tuska, by nie przyjmował dymisji - powiedział nowy prezes PSL. Zaznaczył, że będzie do tego też namawiał samego Pawlaka. - Żałuję, że przed konferencją nie odbyliśmy spotkania, o które zabiegałem - powiedział Piechociński.

Zdaniem Piechocińskiego, Waldemar Pawlak powinien zakończyć ważne projekty, rozpoczęte przez jego ministerstwo. Nowy prezes PSL zapowiedział, że "będzie budował autorytet Waldemara Pawlaka".

"Wiem, że porażka boli, ale..."

O godzinie 14 Janusz Piechociński spotkał się z Waldemarem Pawlakiem, który podtrzymał decyzję o dymisji ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki. Piechociński powiedział, że będzie namawiał Donalda Tuska, by nie przyjmował dymisji Pawlaka. Dodał jednak, że wie, że porażka boli. Piechociński podkreślał, że miał odwagę nie tylko rywalizować w wyborach o fotel prezesa PSL, ale i ponieść konsekwencje tego, że wygrał.

Najpierw rada naczelna

Piechociński zapowiedział także, że najpierw zbierze się rada naczelna PSL, potem zostanie utworzony komitet wykonawczy. Zostaną w nim wprowadzone zmiany konieczne do tego, by nowy prezes PSL zrealizował swój program.

W sobotę Janusz Piechociński pokonał w wyborach na przewodniczącego PSL Waldemara Pawlak. Ten oświadczył dziś, że składa dymisję.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Piechociński to tchurz i nie potrafi rządzić nawet takim małym PSLem lepiej nich idzie do swojej roboty w oborze czy chlewie a prezesure niech obejmie ktoś inny np. Bury.

 • iremus

  0

  Skoro Pawlak już nie chce być wicepremierem a Piechociński jeszcze nie chce to może Jarek . Nie, nie Kalinowski - Kaczyński. Będzie wesoło.

 • mieczyslawg

  0

  Jak to bywa u Walta Disneya . Najbardziej mnie szkoda Psa Pluto biedaczysko ujada ile wejdzie . Ale co zrobi Sknerus McKwacz czy on przyjmie dymisje swego pieska Pluto ??. Panowie sprawa się zaostrza nasz Sknerus McKwacz wyruszył w podroż do Daisy, ale czy coś wskóra dal Kaczogrodu . Gdy Hyzio, Dyzio, Zyzio swawolą ile wlezie .Ale Sknerus McKwacz jest tak chytry ze nie wiadomo czy jego Disney Land będzie miał co jeść na stare lata .

 • hamar26

  0

  piechociński cieciu możesz prosić PANA PREMIERA TUSKA.

 • alisci

  0

  Chłopie, jeżeli aż tak bardzo boisz sie odpowiedzialności, to po co startowałeś w wyborach na szefa PSL?
  Wygrałeś. Skończyła się beztroska i knucie. Waldemar P. ma rację. Weź się do roboty albo zrezygnuj. Od teraz to ciebie będą oceniać i... wymagać. A wymagania twoich braci ludowców nie sa małe.. oj nie są. Trzeba teraz sojusznikom z regionów dać stołki, a media obserwują...

 • brulyjon

  0

  Piecho zaczął najgorzej jak mógł.
  Niech nie myli was pochmurność Waldemara Obrażonego. po kilku chwilach szoku na linach zorientował się, że z tej paniki może coś ugrać.
  sklinczował z Piechem pod Tuskiem i będzie mu zarzucał unikanie walki.

  dołóżmy do tego tygodniowy trip po tv (no bo kto nie zaprosi Waldemara?) - kilka kropek nad i, kilka śniadań, kilka kaw na ławie, do tego wyśle Wojewódzkiemu maila na żywo ze swojego tableta i za chwilę wróci na fotel.

 • vomitorium1

  Oceniono 1 raz 1

  panie januszu
  pan to ma
  dobre serduszko
  (ale z tym przekonywaniem
  to będzie pana
  pierwsza porażka
  (podwójna))

 • nighthawk00

  Oceniono 1 raz 1

  żałosny jest

 • kesik001

  Oceniono 2 razy 2

  Bydło wzajemnie sie lansuje.
  W myśl zasady "dziś ja ratuje twoją dupę,jutro ja nakradnę więcej wiec ty ratuj mnie..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje