"Rodzina tak - homoszaleństwo nie". Demonstracje katolickich przeciwników małżeństw homoseksualnych we Francji [ZDJĘCIA]

18.11.2012 19:35
Demonstranci na marszu Instytutu Civitas w Paryżu

Demonstranci na marszu Instytutu Civitas w Paryżu (Fot. Thibault Camus AP)

W Paryżu drugi dzień z rzędu manifestowali przeciwnicy prawa zezwalającego na zawieranie małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci. W dwunastu miastach Francji odbyły się demonstracje z udziałem ponad stu tysięcy osób. Do demonstracji wezwał Instytut Civitas - organizacja zbliżona do lefebrystów, przeciwników ustaleń podjętych na II Soborze Watykańskim. Demonstrowano pod hasłem "Rodzina tak - homoszaleństwo nie".
Grupa feministyczna zdecydowała się zorganizować swój protest, na który około dziesięciu działaczek przybyło przebranych za zakonnice i z humorystycznymi hasłami - powiedziała publicystka Caroline Fourest. Kiedy zbliżały się do manifestacji, zostały napadnięte przez "rozjuszone" osoby, które zadawały ciosy kobietom, a także dziennikarzom filmującym zajście - wyjaśniła Fourest.

Incydent wydarzył się przy okazji manifestacji, którą zwołał Instytut Civitas, tradycjonalistyczne stowarzyszenie katolików.

Demonstranci: "Ojciec i matka - dla wszystkich dzieci"

Kilkutysięczna demonstracja, której uczestnicy nieśli duży transparent: "Ojciec i matka - dla wszystkich dzieci" rozpoczęła się dziś po południu. - Naszym celem jest podjęcie prawdziwej walki w obronie rodziny i dziecka - powiedział przedstawiciel Instytutu Civitas Alain Escada.

Protesty, jakie odbywają się w weekend we Francji, dotyczą projektu ustawy przyjętego przez socjalistyczny rząd Francji 7 listopada. Umożliwia on parom homoseksualnym zawieranie cywilnych związków małżeńskich i jednocześnie adopcję przez nie dzieci. Tekst nie pozwala natomiast - wbrew postulatom organizacji gejów i lesbijek - na korzystanie przez pary tej samej płci z metod medycznie wspomaganej prokreacji, jak technika in vitro.

Rząd: Rozumiemy niepokój, ale nie zatrzymamy prac nad ustawą

Propozycja wywołuje zdecydowany sprzeciw prawicy i francuskiego episkopatu. Dziś rano minister spraw socjalnych Marisol Touraine powiedziała, że "szanuje zaniepokojenie" manifestantów, ale dodała, że rząd nie zrezygnuje ze swych planów. Projekt ustawy ma rozpatrzyć na początku przyszłego roku francuski parlament.

We Francji geje i lesbijki mogą zawierać od 1999 r. rejestrowane związki partnerskie, tzw. PACS. Legalizuje on związki nieformalne między dwojgiem ludzi bez względu na płeć, dając takim parom w niektórych dziedzinach - jak rozliczanie się z fiskusem - podobne prawa jak małżeństwom. Francuskie regulacje zachowują jednak w mocy przywileje właściwe związkom małżeńskim między osobami odmiennej płci, w tym prawo do adopcji dzieci.

Zobacz także
Komentarze (184)
Zaloguj się
 • kot_ikkk

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma sensu wprowadzać ślubów dla osób o orientacji homoseksualnej. Szacuje się że nie którzy homo to co impreza to nowy partner. Wg wiki nowy partner co pół roku. Jak jest sens dawać ślub i za pół roku rozwód? Sens dla społeczności homo jest bo oni wiedzą że to przykrywka żeby móc dzieci adoptować w wiadomym celu.

  Jak było naprawdę czyli atak feministek na pokojową demonstrację we Francji
  www.youtube.com/watch?v=HjwUwfBjS6k

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 0

  Kłaniam się za te demonstracje przeciwko homoszałowi i lesboszałowi Francuzom! Cały świat zagrożony jest przez radykalny feminizm i homoseksualizm! Jest to zło z którego reszta zła na świecie pochodzi. Uderza w serce prawa naturalnego i moralności! Trzeba skończyć z rządami liberalnymi, albo one skończą ze światem!

 • joseph.007

  Oceniono 3 razy 1

  www.youtube.com/watch?v=HjwUwfBjS6k
  Materiał telewizji francuskiej - od 0'38'' dobrze widać kto tu kogo zaatakował - na demonstrantów wyskakuje grupka pań (bynajmniej nie "przebranych za zakonnice", tylko po prostu gołych, z czepkami zakonnic na głowach) i z bliska opryskują demonstrujących gaśnicami.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy 0

  Zgoda na adopcję przez pedalskie pary to chory klimat dla ludzkości.

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 2 razy 0

  Homo niebawem będzie chciało żenić się ze zwierzętami. Ludzie powstrzymajmy ten idiotyczny trend. Francuzi potrafią to i my możemy

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 6 razy 0

  ZBOCZEŃCÓW I HOMONIEWIADOMO POWINNO SIĘ LECZYĆ HEMICZNIE.

 • costa3500

  Oceniono 4 razy 0

  Kiedy wreszcie diabli wezmą to moherowe bydło,zostanie trochę kalek i przygłupów z kółek różańcowych

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 8 razy 2

  No proszę Francuzi potrafią bronić prawdziwych racji. Zaskoczyli mnie pozytywnie. Czas w końcu na Polaków, aby się ruszyli i pogonili z sejmu kosmitów, gejów itp. a paligłópa wywieźli na taczce. Tak czy tak czeka go taki los. Za granicą robią sobie podśmiechójki z ćwierćinteligentnego biedronia w Polskim sejmie.

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 8 razy 4

  Od "związków partnerskich" do komplenej degeneracji społeczeństwa za pomocą homomałżeństw i adopcji przez nie dzieci.
  Nie róbmy ani jednego kroku na tej drodze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje