"Newsweek": "Tuż przed Smoleńskiem oficer BOR mówił, że przez Kaczyńskiego zginą ludzie"

18.11.2012 18:53
11.04.2010, Smoleńsk. Szczątki polskiego samolotu

11.04.2010, Smoleńsk. Szczątki polskiego samolotu (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

"Szefie, pan prezydent kiedyś doprowadzi do tragedii, zginie wielu niewinnych ludzi" - te słowa o Lechu Kaczyńskim miał skierować do szefa BOR jego podwładny Jarosław Florczak. Oficer, który był odpowiedzialny za ochronę prezydenta, miał odnieść się w ten sposób do braku organizacji w Kancelarii Prezydenta - podaje "Newsweek". Florczak zginął razem z Kaczyńskim pod Smoleńskiem.
Dziennikarze "Newsweeka" uzyskali dostęp do 70 tomów akt śledztwa smoleńskiego. Znajdują się w nich zeznania szefa BOR Mariana Janickiego, z których ma wynikać, że oficerowie Biura odpowiedzialni za ochronę prezydenta Kaczyńskiego byli bardzo niezadowoleni ze współpracy z kancelarią.

"Jak zwykle burdel, nikt nic nie wie"

- Około trzech miesięcy przed katastrofą płk Jarosław Florczak po kolejnym przylocie z prezydentem bardzo zdenerwowany oznajmił mi, cytuję: "Szefie, pan prezydent kiedyś doprowadzi do tragedii, zginie wielu niewinnych ludzi" - miał zeznawać Janicki. - Zapytałem go, odpowiedział mi: "Szefie, jak zwykle burdel, nikt nic nie wie, programy swoje, a realizacja swoje. Jeżeli pan może, to niech mnie pan więcej nie wysyła. Może jestem za stary, może się do tego nie nadaję".

Florczak miał też opowiadać szefowi BOR, że podczas jego 8-letniej współpracy z kancelarią Aleksandra Kwaśniewskiego nie było żadnych problemów. "Każdy wiedział, co ma robić, nikt nikomu nie wchodził w kompetencje. To, jak wygląda nasza współpraca z obecną kancelarią, to jest jedna wielka katastrofa. Prowizorka i jeszcze raz prowizorka, a nuż się uda, jakoś to będzie" - miał opowiadać Florczak.

- Jak się dowiedział, że będzie przygotowywał kolejną wizytę prezydenta, stwierdził: "Cholera, znowu ja" - zeznał według "Newsweeka" Janicki.

Zobacz także
Komentarze (642)
Zaloguj się
 • jacusrybus

  0

  Jeżeli te ,,rewelacje,, POchodzą od POdwładnego Janickiego to nie są warte funta kłaków !!! I wszystko na temat !!!

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy 2

  KGB potrzebuje jeszcze więcej lemingów.
  Ogłupienie lemingów jest już legendarne w świecie. Świat kpi z kraju, w którym atakuje się prezydenta Kaczyńskiego za to, że bronił interesów Polski, a pomaga jego smiertelnym wrogom.
  Lemingom przypominam, że prezydent nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo lotu gdyż:
  to był rządowy samolot, rządowi piloci, rządowe procedury, rządowe służby (te tajne, od meteo, i wszystkie inne),
  za bezpieczeństwo prezydenta również odpowiadały służby podległe premierowi Tuskowi. W czasie pokoju prezydent nie wydaje rozkazów (jego uprawnienia wykonuje minister obrony), a więc wojskowi piloci wykonują rozkazy ministra nie prezydenta. Cała odpowiedzialność za ten lot leży tylko i wyłącznie po stronie PO, bo prezydent nie miał na niego żadnego wpływu.

 • politol59

  0

  I przepowiedział.

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 0

  Dziennikarskie bydło czyli ,,Newsweek" podpala Polskę !
  ,,Newsweek" gazeta rządowa z bandą dziennikarzy funkcjonariuszy znowu wymyśliła jakąś ohydną i odrażającą prowokację. Żenujące to straszliwe chamstwo.

 • jlesniewska1

  Oceniono 4 razy 0

  Oczywiście ludzie z mgłą smoleńską na oczach zrobią wszystko i przekręcą żeby tylko inni byli winni nie oni cokolwiek pojawi się w gazecie nie po ich myśli to trzeba szybko opluć wyśmiać i zdeskredytować mówiącego to cały pis i jego sekta

 • blondyn-3

  Oceniono 4 razy 0

  łąduj dziadu, skad my to znamy

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy -3

  Zadziwiające jest co ludzie są wstanie powiedzieć, jak się ośmieszyć, jakiego zrobić z siebie świnię czy idiotę żeby tylko napisali o nim w Fakcie, Wyborczej czy innym brukowcu.

 • maxdata

  Oceniono 9 razy -3

  po raz kolejny wybiórcza zabłysnęła

  niewygodne.info.pl/analogie.gif
  a Newsweek, no cóż rudy lis, rudy płemieł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje