"Wprost" po rozmowie z szefem CBA: Czy Gowin zostanie przystawką, bo podjął tę decyzję?

18.11.2012 17:37
Paweł Wojtunik

Paweł Wojtunik (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Celem CBA nie jest wywołanie skandalu wokół ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, a zainicjowanie postępowania przygotowawczego przez prokuraturę - zapewniał "Wprost" szef CBA Paweł Wojtunik. Minister miał wyrazić zgodę na przeprowadzenie niezgodnej z prawem transakcji.
Doniesienie CBA dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przy zakupie budynku dla sądu, tzw. Centrum Sprawiedliwości w Gdańsku. Zgodę na transakcję podpisał właśnie obecny minister sprawiedliwości.

Wojtunik zapytany przez dziennikarzy "Wprost", czy oznacza to, że nad Gowinem w związku z tym zbierają się czarne chmury, odpowiedział: - Nie jestem pogodynką. Tym bardziej nie sprowadzamy na nikogo czarnych chmur. Zawiadomienie dotyczy podejrzeń wobec grupy urzędników, a nie konkretnego ministra. Ciężko jest mi ocenić poziom wiedzy ministra Gowina, podejmującego taką a nie inną decyzję. Natomiast mam nadzieję, że wyjaśni to postępowanie przygotowawcze.

Szef CBA przyznał też, że zawsze stara się dawać prokuraturze "gotowe danie", i że składając to zawiadomienie, miał przesłanki, które uzasadniają wszczęcie śledztwa. Dziennikarze "Wprost" dopytywali, czy w tym daniu przystawką ma być Gowin. - Mówiąc o daniu, nie miałem na myśli jakiejkolwiek osoby, nie jestem ludożercą - odparł Wojtunik.

Mimo tej odpowiedzi Sylwester Latkowski - który był jednym z dwójki dziennikarzy, którzy rozmawiali z szefem CBA - nadal zastanawia się na Twitterze: "Jedną z przystawek może być minister Gowin, który zaakceptował tę decyzję?".

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • zenblue1

  0

  Gowina czeka los Rokity

 • bambosz0

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ktoś orientuje się, dlaczego TAKI MARNY JEST TEN RZĄD/.. czy p. Dziubdziusińska, od "straganów" tez była by dobrym ministrem, np. Kultury i Sportu? a moze nawet Finansów?

 • oservattoreromano

  Oceniono 3 razy 3

  Wiadomo było od początku, że sitwa nie pozwoli Gowinowi na zrujnowanie swojego "ciepełka" ( immunitety, szczególne emerytury, bezkarność..)
  Tylko w Polsce i na Białorusi prokuratorzy mają immunitety, dzięki temu mogą pastwić się nad ludźmi całymi latami, stawiając im wyimaginowane w swojej chorej mózgownicy zarzuty

 • blendyks

  Oceniono 2 razy 0

  Lenin Gowina i PiSu:
  spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Doktorat

 • 20portal

  Oceniono 3 razy -1

  Aureola nad głową ministra pęka. Pora przejść do PiS-u.

 • mortisnostre

  Oceniono 4 razy 4

  Gowin powinien był wiedzieć, że ta ministerialna teka to była zasadzka i wpust, trzeba było słuchać Janka i sumienia. Ale on wtedy wiedział lepiej.

 • asraz

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda mi Gowina, męczy się chłopina na stanowisku ministra sprawiedliwości.

 • 10robo10

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Wojtunik może i ludożercom nie jest, ale patrząc na obwisłe podgardle jest dużo żercom ze sporą nadwagą.

 • ste-els

  Oceniono 10 razy 10

  Ja piszę do CBA, a na moje pismo odpisuje prokuratura. Czy w CBA nie umieją pisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje