Szef Młodzieży Wszechpolskiej: Trzeba zdelegalizować SLD. Jest groźny

18.11.2012 16:23
Robert Winnicki i Witold Tumanowicz

Robert Winnicki i Witold Tumanowicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki zapowiedział dziś złożenie w przyszłym tygodniu wniosku o delegalizację SLD. Zarówno SLD, jak i Ruch Palikota "są groźne dla życia narodowego i państwowego" - przekonywał.
Winnicki odniósł się dziś do zapowiedzi Sojuszu ws. złożenia wniosku o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.

- To SLD powinien być strukturą, na której działanie nie ma przyzwolenia w państwie polskim. To SLD i Ruch Palikota są właśnie tą nową bolszewią, nie tylko nową, a i wręcz starą, i to nad delegalizacją tych właśnie struktur należałoby się zastanowić, bo są one groźne dla życia narodowego i państwowego - powiedział prezes MW na konferencji prasowej przed pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie.

"Spróbujemy też zrobić coś ws. Ruchu Palikota"

Argumentował, że SLD "jest partią, na której manifestacji 1 maja tego roku niesione były transparenty z Leninem, z sierpem i młotem, czyli najbardziej zbrodniczego ustroju, jaki pojawił się w dziejach".

Winnicki pytany, czy i jakie podejmie kroki ws. delegalizacji SLD - odparł: - Złożymy taki wniosek w sądzie. (...) Myślę, że w przyszłym tygodniu. Dopytywany, czy wniosek będzie dotyczył także Ruchu Palikota, powiedział, że prawnicy zbadają, "czy można również coś zrobić odnośnie Ruchu Palikota".

Wcześniej to SLD chciał delegalizować wszechpolaków

SLD zapowiedział wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej nazajutrz po zajściach podczas Marszu Niepodległości. Sojusz argumentował, że mają one charakter faszystowski i łamią Konstytucję.

Środowiska MW i ONR były wśród organizatorów Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. Na początku marszu doszło do burd - na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki; policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego. Później demonstracja była spokojna. Na komisariaty trafiło 176 osób, rannych zostało 22 funkcjonariuszy.

Zobacz także
Komentarze (452)
Szef Młodzieży Wszechpolskiej: Trzeba zdelegalizować SLD. Jest groźny
Zaloguj się
 • al48

  Oceniono 413 razy 273

  Mają chłoptasie tupet , a gdzie rozum? .... brak!
  Szkoły niestety nie uczą historii jak należy , bo kościół i pisomatolstwo wtrąca się w szkołach do wszystkiego.

 • djenn

  Oceniono 286 razy 242

  Media w tej psiej pogoni za sensacją wpuszczają powoli gnój na salony. Nie ma dnia, żeby nie przeczytać co myśli naczelny polski faszysta, albo zobaczyć jak udziela wywiadów w którejś z tv.
  To co dzisiaj jest ekstremą, jutro będzie uznawane za normę, bo media oswoją nas szybko z narodową retoryką, udzielając swoich narzędzi do przekazu ich ideologii.

 • sceptyk31

  Oceniono 230 razy 192

  Ci zdwaj mlodzieńcy byliby nikim gdyby nie głupota mediów, przed nimi widać galerie głupoty dziennikarskiej . Takich bzdur nie powinni pokazywać, bo to zamula idiotyzmami zycie publiczne, robia darmową reklame tym ludziom. Idiota być wolno każdemu, ale czy media musza o kazdym idiotyxmie pisac ?

 • mk210253

  Oceniono 216 razy 168

  Dlaczego media zajmują się takimi lujami? Są o wiele ciekawsze tematy niż ta zgraja chuliganów.

 • dd1987

  Oceniono 245 razy 161

  Wszyscy sie ludzie najlepiej zdelegalizujmy i nie będzie niczego tak jak Kononowicz chciał. Chociaż jedno bym zdelegalizował. Mianowicie portale które wprowadzają cenzurę pod tylko wybranymi tematami na swoich stronach www. Mysle że to by nauczyło kilku redaktorów wolności słowa w tym kraju

 • meriadoc

  Oceniono 187 razy 155

  Takich informacji w ogole nie powinno się publikować, po co robić tym idiotom darmową reklamę ?

 • romeczekb

  Oceniono 146 razy 112

  Lekceważenie faszyzmy i innych totalitaryzmów zawsze źle się kończyło.

 • grregu

  Oceniono 62 razy 40

  Szanowni Państwo
  Na fotografii widzimy czystych rasowo Polaków, którzy wierzą, że posiadają polski gen narodowy, z katolickim odchyleniem. Ich twarze są smutne, ponieważ dotarło do nich, że Jezus był Żydem, a Konopnicka - lesbą.

 • i.tru.tu.tu

  Oceniono 60 razy 38

  "są właśnie tą nową bolszewią, nie tylko nową, a i wręcz starą"

  Jeśli komuś bliżej do bolszewików i stalina to raczej właśnie ONR-owi i młodzieży wszechpolskiej. Te same metody, te same hasła, te same ideały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje