Szef Młodzieży Wszechpolskiej: Trzeba zdelegalizować SLD. Jest groźny

18.11.2012 16:23
Robert Winnicki i Witold Tumanowicz

Robert Winnicki i Witold Tumanowicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki zapowiedział dziś złożenie w przyszłym tygodniu wniosku o delegalizację SLD. Zarówno SLD, jak i Ruch Palikota "są groźne dla życia narodowego i państwowego" - przekonywał.
Winnicki odniósł się dziś do zapowiedzi Sojuszu ws. złożenia wniosku o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.

- To SLD powinien być strukturą, na której działanie nie ma przyzwolenia w państwie polskim. To SLD i Ruch Palikota są właśnie tą nową bolszewią, nie tylko nową, a i wręcz starą, i to nad delegalizacją tych właśnie struktur należałoby się zastanowić, bo są one groźne dla życia narodowego i państwowego - powiedział prezes MW na konferencji prasowej przed pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie.

"Spróbujemy też zrobić coś ws. Ruchu Palikota"

Argumentował, że SLD "jest partią, na której manifestacji 1 maja tego roku niesione były transparenty z Leninem, z sierpem i młotem, czyli najbardziej zbrodniczego ustroju, jaki pojawił się w dziejach".

Winnicki pytany, czy i jakie podejmie kroki ws. delegalizacji SLD - odparł: - Złożymy taki wniosek w sądzie. (...) Myślę, że w przyszłym tygodniu. Dopytywany, czy wniosek będzie dotyczył także Ruchu Palikota, powiedział, że prawnicy zbadają, "czy można również coś zrobić odnośnie Ruchu Palikota".

Wcześniej to SLD chciał delegalizować wszechpolaków

SLD zapowiedział wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej nazajutrz po zajściach podczas Marszu Niepodległości. Sojusz argumentował, że mają one charakter faszystowski i łamią Konstytucję.

Środowiska MW i ONR były wśród organizatorów Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. Na początku marszu doszło do burd - na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki; policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego. Później demonstracja była spokojna. Na komisariaty trafiło 176 osób, rannych zostało 22 funkcjonariuszy.

Zobacz także
Komentarze (452)
Zaloguj się
 • obywatel_nienumerowanej_rp

  0

  Najbardziej zbrodniczym ustrojem w dziejach świata jest totalitaryzm kościoła katolickiego.
  Pochłonął najwięcej ofiar i wyrządził najwięcej zła. W świetle prawa współpracuje do dzisiaj z organizacjami przestępczymi oraz rabuje majątki narodowe państw-hostów i transferuje je na konta niby-państwa watykan.

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  Kto tym dwom przygłupom nastawiał tyle mikrofonów?
  Chyba jeszcze większe przygłupy .
  Co oni chcieli od tych dwóch poj... ów mądrego usłyszeć? Co się pytam?????????

 • nina05

  Oceniono 1 raz -1

  SLD (wcześniej SDRP, wcześniej PZPR) nie miała prawa bytu w III RP. To polityka okrągłego stołu zezwoliła na dalsze istnienie PZPR w 'wolnej' Polsce. SLD stała się bazą, ostoją komunistów w nowych polskich realiach i spadkobierczynią majątku PZPR. Hańba okrągłego stołu, jaką było przejęcie władzy przez Solidarność na zasadach komunistów i gruba kreska, odbija się czkawką w narodzie do dnia dzisiejszego. Owe gnidy polityczne jak Jaruzelski, Kwaśniewski, Miller, Oleksy, hałastra uwłaszczonych komunistów, nietykalni, Urban, Kiszczak, ......, nękający ten kraj swymi poczynaniami, czynią z III RP śmietnik.
  Czechom udało się zdekomunizować kraj, Polsce nie. Zbyt wielu działaczy Solidarności współpracowało ze służbami bezpieczeństwa PRL (Bolek jest tu spektakularnym przykładem) stąd strach przed teczkami, lustracją, IV RP. Elit politycznych nie wykształciliśmy, nie posiadamy ich (bo przecież nie jest to ani Tusk ani Komorowski, ani burek Niesiołowski), dlatego nie potrafiąc rządzić, cedujemy swoją niezależność na rzecz Brukseli.

 • czesio48

  Oceniono 3 razy -3

  Dzielne chłopaki a wokół hordy lemingów

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy 3

  DWAJ NAZIŚCI. Piękne okazy.

 • bkgazeta

  Oceniono 2 razy 2

  Patrzę na tego "człowieka" to cały czas mam na myśli ustawę o obowiązkowej aborcji

 • szczuras99

  0

  zastrzelic tego katolskiego faszyste

 • buffalo69

  Oceniono 1 raz 1

  Groźna dla życia narodowego i państwowego jest "weszpolska" i inne robactwo polityczne próbujące zarazić Polaków ideologią nazistowską.

 • belle.du.jour

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tym młodzieńcom podstawia się mikrofony? Takiego bełkotu nie powinno się promować w mediach. Niech sobie żyją, każdy pod swoim kamieniem ale po co ich wpuszczać do naszych domów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje